Hírek/News : U-17: Szerencsés sorsolást kaptak a spanyolok az EB-selejtezők elitkörében |
U-17: Szerencsés sorsolást kaptak a spanyolok az EB-selejtezők elitkörében
repens 2017.12.06. 11:45
December 6-án a Mikulás ellenfeleket hozott a spanyol férfi U-válogatottaknak: Nyonban, az UEFA svájci központjában 2-2 sorsolást tartottak az U-17-eseknek és az U-19-eseknek. A spanyol U-17-esek címvédőként olcsón megúszták az őszi selejtezőkön való botladozást, a 2018 tavaszi elitkörben a szerbekkel, az ukránokkal és a csehekkel mérkőznek. Az őszi selejtezőkön Macedóniába utaznak.
UEFA U-17 Európa-bajnokság 2017/2018, elit selejtezőkör:
Sorsolás: 2017.12.06. 11:45.
1. csoport (március 21-27.): Szerbia, Spanyolország, Ukrajna, Csehország
2. csoport (március 9-15.): Belgium, Horvátország, Svédország, Ciprus
3. csoport (március 21-27.): Írország, Lengyelország, Grúzia, Macedónia
4. csoport (március 12-18.): Portugália, Finnország, Svájc, Szlovákia
5. csoport (március 7-13.): Olaszország, Izland, Hollandia, Törökország
6. csoport (március 21-27.): Franciaország, Ausztria, Dánia, Bosznia-Hercegovina
7. csoport (március 22-28.): Izrael, Magyarország, Szlovénia, Románia
8. csoport (március 21-27.): Németország, Skócia, Görögország, Norvégia
Házigazdaként az EB automatikus résztvevője: Anglia.
A csoportok első helyezettjei, valamint a 7 legjobb csoportmásodik (a csoportok 1. és 3. helyezettjei elleni eredmények alapján) jut ki az Európa-bajnokságra.
UEFA U-17 Európa-bajnokság 2018/2019, első selejtezőkör:
Sorsolás: 2017.12.06. 9:00.
1. csoport (október 27.-október 3.): Hollandia, Svédország, Montenegró, Liechtenstein
2. csoport (október 10-16.): Bosznia-Hercegovina, Ukrajna, Izland, Gibraltár
3. csoport (október 24-30.): Ausztria, Szlovénia, Bulgária, Málta
4. csoport (október 20-26.): Spanyolország, Izrael, Feröer-szigetek, Macedónia
5. csoport (október 26.-november 1.): Skócia, Svájc, Ciprus, Koszovó
6. csoport (október 24-30.): Oroszország, Dánia, Grúzia, Észtország
7. csoport (október 25-31.): Franciaország, Lengyelország, Finnország, Luxemburg
8. csoport (október 23-29.): Csehország, Norvégia, Azerbajdzsán, Albánia
9. csoport (szeptember 30.-október 6.): Szerbia, Magyarország, Románia, Litvánia
10. csoport (október 24-30.): Törökország, Szlovákia, Észak-Írország, San Marino
11. csoport (október 10. és 16.): Portugália, Wales, Fehéroroszország, Kazahsztán
12. csoport (október 25-31.): Belgium, Görögország, Lettország, Moldova
13. csoport (november 27.-november 2.): Olaszország, Horvátország, Örményország, Andorra
Házigazdaként az EB automatikus résztvevője: Írország.
Kiemeltként a selejtezők elitkörének automatikus résztvevője: Anglia, Németország.
A csoportok első két helyezettjei, valamint a négy legjobb csoportharmadik jutnak tovább a tavaszi elitkörbe.
|