Hírek/News
Hírek/News : Spanyolország - Uruguay: 3-1

Spanyolország - Uruguay: 3-1

snalguj, repens  2013.02.06. 17:51

A spanyolok 19 órától Uruguay ellen kezdték a 2013-as évet Katarban. Fàbregas egy nagy kapushibából vezetést szerzett, ezt még kiegyenlítették a dél-amerikaiak, ám a második félidőben Pedro duplájára már nem volt válaszuk. Mindhárom újonc, Azpilicueta, Isco és Suárez is bemutatkozhatott.

Spanyolország - Uruguay: 3-1 (1-1)

2013.02.06. 19:00 (helyi idő: 21:00). Felnőtt férfi, barátságos mérkőzés, Katar, Doha, Khalifa Nemzetközi Stadion.
Játékvezető:
Fahad Jaber Al-Marri (Salam Rashid Al-Nuaimi, Talib Salam Al-Marri); negyedik jv.: Abdulrahman Al-Jassim - mind katari.

Spanyolország:

12 Víctor Valdés - 2 César Azpilicueta, 15 Sergio Ramos, 5 Carles Puyol, 18 Jordi Alba - 6 Andrés Iniesta, 16 Sergio Busquets, 20 Santi Cazorla - 11 Pedro Rodríguez, 10 Cesc Fàbregas, 13 Juan Mata.

Cserepad: 23 Pepe Reina - 3 Gerard Piqué, 17 Álvaro Arbeloa, 19 Nacho Monreal - 4 Mario Suárez, 21 David Silva, 22 Isco Alarcón - 7 David Villa, 9 Álvaro Negredo.

Szövetségi kapitány: Vicente del Bosque

Uruguay:

1 Fernando Muslera - 11 Álvaro Pereira, 2 Diego Lugano, 3 Diego Godín, 22 Martín Cáceres - 20 Álvaro González, 15 Diego Pérez, 14 Nicolás Lodeiro - 7 Cristian Rodríguez, 21 Edinson Cavani, 9 Luis Suárez.

Cserepad: 23 Martín Silva - 4 Sebastián Coates, 13 Matías Aguirregaray, 16 Maxi Pereira, 19 Andrés Scotti - 5 Walter Gargano, 17 Egidio Arévalo Ríos - 8 Gonzalo Castro, 10 Diego Forlán, 12 Sebastián Fernández. Sérült: 18 Gastón Ramírez.

Szövetségi kapitány: Óscar Tabárez.

Csere: Mata és Puyol - Villa és Piqué a szünetben, Iniesta - Isco 60', Pérez - Arévalo Ríos 65', Rodríguez - Castro 68', Cavani - Forlán 70', Cazorla - M. Suárez 70', Pedro - Negredo 75', Lodeiro - Gargano 77', Jordi Alba - Monreal 78' González - Aguirregaray 80'.

Gólok: Fábregas 15' (1-0), Cristian Rodríguez 32' (1-1), Pedro 51' (2-1), Pedro 75' (3-1)

Sárga lapok: Busquets 23', Jordi Alba 56', Ramos 56', Pérez 56'.

Piros lapok: -

Percről percre:

1. perc: Uruguay kezdhette az első félidőt.

4. perc: Suárez tökéletes passzt kapott, Puyol azonban utolérte, mielőtt kapura lőhetett volna.

5. perc: Fábregast ugratták ki a másik oldalon, Muslera előbb ért a labdához.

9. perc: Fábregas lőtt 25 méterről, a jobb alsó irányába tartó lövést Muslera vetődve fogta.

15. perc: GÓÓÓÓÓÓL!!! Mata adott labdát Fábregasnak 30 méteren, aki rálőtte, a kapus belenyúlt, de kezéről a kapuba pottyant a játékszer. 1-0

18. perc: Cavani elől Valdés csípte el a labdát, ismét lesvonalról indulhatott az uruguayi.

23. perc: Busquets csúszott oda Lodeironak, sárgát ért a megmozdulása.

24. perc: Spanyol kontra, Iniesta adott a bal szélen mozgó Pedronak labdát, a védők odaértek.

25. perc: Kettő a három ellen indulhattak meg a spanyolok, Fábregas lőtt ismét kapura, a jobb alsónál odaért az uruguayi kapus.

27. perc: Cavani lőtt méterekkel fölé.

29. perc: Puyol lőtt gólt, les miatt nem adják meg. Spanyol szöglet után beívelt labda uruguayi fejen csúszott Puyolhoz, aki a kapuba lőtt.

31. perc: Cavani lesvonalról indulva hosszú passzt kapott.

32. perc: GÓL! Cristian Rodríguez Puyol mögé kapott labdát, amit Valdés alatt a kapuba lőtt. 1-1

33. perc: Cazorla vállalkozott lövésre, majd a kontra támadást Ramos állította meg a spanyol tizenhatoson belül.

37. perc: A tizenhatos vonalánál adott passzt Fábregas Matának, aki rálőtte, a kapus fogta.

44. perc: Pedronak adott passzt Mata, vagyis adott volna... Lugano lerántotta a spanyolt. A szabadot Ramos a sorfalba lőtte.

45+1. perc: Vége az első játékrésznek.

A szünetben Carles Puyol 100. válogatottságát ünnepelték, a második félidő kezdetét megelőzően a kezdőkörben egy rövid interjút adott a spanyol védő, valamint egy antilopot ábrázoló díjat is átvehetett.

46. perc: Spanyolország kezdhette meg a második félidőt.

48. perc: Iniesta ívelt előre Villa irányába, forgolódás után a sarkáról pattant el a labda.

51. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Kavarodás az uruguayi kapu előtt, már-már felszabadítanak, azonban egy rossz passzt követően Piqué Pedróhoz passzol, aki a tizenhatos jobb sarkánál húz egyet a labdán, majd a hosszú alsóba rúgja. 2-1

55. perc: Valdésnek kellett jól kilépnie a kapujából egy kontrát követően.

56. perc: Jordi Albát lökték meg, a bíró nem fújt semmit, majd a spanyol sárgát kapott egy szabálytalannak titulált megmozdulást követően. Alba felhúzta magát, összeszólalkoztak a játékosok egymással, majd Ramos és Pérez is sárgát kapott.

58. perc: Cavani a tizenhatos jobb széléről lőtt kapura, Valdés szögletre tolta.

60. perc: Isco váltja Iniestát. Pár másodperccel később Villa indulhatott meg egyedül a kapu felé, emelése centikkel ment el a jobb felső sarok mellett.

66. perc: Spanyol támadás, a kapu előtt a keresztpassz hosszúra sikerült, Isco elől Muslera mentett.

68. perc: Az uruguayi támadást hárman a tizenhatoson belül összezárva állították meg.

68. perc: Isco lőtte bele a labdát az egyik védőbe a tizenhatoson.

75. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!!! Villa adott labdát Fábregasnak a bal szélen, aki a kapu elé ívelte a jobb szélre, Pedro a kapus előtt belepöccintett, a labda a hálóba került. 3-1

78. perc: González maradt lent a füvön. Ramost a lendület vitte, ahogy átlépett a becsúszó uruguay-in a térdével arcon nyomta. A kényszerszünetben spanyol csere: az egész meccset - az esetek nagy részében joggal - végigreklamáló és méltatlankodó Jordi Alba helyére Monreal érkezik.

86. perc: Hosszas spanyol labdatartást követően a bírón megpattanó labdából indulhattak meg az uruguayiak. Az oldalbíró beintette Suárezt lesen.

88. perc: Villa és Negredo játszott össze, Godín odalépett, így megállította a támadást.

89. perc: Ramos fejese fölészállt.

90. perc: Negredo is szeretett volna csatlakozni Fábregashoz, 30 méterről lőtt jócskán fölé.

90+1. perc: Villa középre adott labdája, Lugano lábáról pattant vissza. Villa kapura tartó lövését fogta a kapus.

90+2. perc: Isco cselezgetett a tizenhatos bal szélénél, a középre adott labdáját nem sikerült a hálóba helyezni, igaz lest is beintettek.

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek. Spanyolország győzelemmel nyitotta a 2013-as évet.