Hírek/News : VB-selejtező: Franciaország - Spanyolország: 0-1

VB-selejtező: Franciaország - Spanyolország: 0-1

snalguj, repens  2013.03.26. 20:36

Franciaország - Spanyolország: 0-1

A spanyol válogatott az európai VB-selejtezők I-csoportjának rangadóján Franciaországban lépett pályára. Kiegyenlített mérkőzésen Pedro góljával helyreállította a világ rendjét a spanyol válogatott, azaz visszavette a csoport vezető helyét.

Franciaország - Spanyolország: 0-1 (0-0)

2013.03.26. 21:00. Ffi felnőtt, VB-selejtező, I-csoport, Párizs, Stade de France.

Játékvezető: Kassai Viktor (Erős Gábor, Ring György); negyedik jv.: Bognár Tamás - mind magyar.

Franciaország:

1 Hugo Lloris - 15 Christophe Jallet, 4 Raphaël Varane, 21 Laurent Koscielny, 3 Patrice Evra - 6 Yohan Cabaye, 19 Paul Pogba, 12 Blaise Matuidi - 8 Mathieu Valbuena, 10 Karim Benzema, 7 Franck Ribéry.

Cserepad: 1 Steve Mandanda, 23 Mickaël Landreau - 2 Rod Fanni, 5 Mamadou Sakho, 9 Olivier Giroud, 11 Moussa Sissoko, 13 Loïc Rémy, 14 Jérémy Ménez, 17 Maxime Gonalons, 18 Bafétimbi Gomis, 20 Dimitri Payet, 22 Gaël Clichy.

Szövetségi kapitány: Laurent Blanc.

Spanyolország:

12 Víctor Valdés -
17 Álvaro Arbeloa, 3 Gerard Piqué, 15 Sergio Ramos, 19 Ignacio Monreal -
8 Xavi Hernández, 16 Sergio Busquets, 14 Xabi Alonso -
11 Pedro Rodríguez, 7 David Villa, 6 Andrés Iniesta.

Cserepad: 1 Pepe Reina, 23 David de Gea - 2 Raúl Albiol, 5 César Azpilicueta - 4 Javi García, 10 Cesc Fàbregas, 13 Juan Manuel Mata, 20 Santi Cazorla - 9 Álvaro Negredo, 22 Jesús Navas.

Szövetségi kapitány: Vicente del Bosque.

Csere: Villa - Navas 61', Cabaye - Ménez 70', Pedro - Fábregas 76', Benzema - Sissoko 82', Jallet - Giroud 92', Iniesta - Mata 93'.

Gól: Pedro 60' (0-1)

Sárga lap:  Xavi 32', Cabaye 54', Matuidi 68', Pogba 76', Fábregas 76', Pogba 78', Arbeloa 86'.

Piros lap: Pogba 78'

Percről percre:

1. perc: A franciák kezdték a mérkőzést.

2. perc: Busquets adta el a labdát félpályánál. Benzema indult el a bal szélen, de komoly helyzetig nem jutott az összezáró spanyol védők mellett.

5. perc: Iniesta adta ki a labdát a bal szélre Monrealnak, aki középre passzolt Xavinak, aki tisztán, szembe a kapuval fölélőtte.

6. perc: Villa volt lesen. Nem sokkal később már Benzema gurított jócskán mellé.

9. perc: Piquének kellett résen lennie. Valbuenát állította meg a tizenhatos jobb szélénél. Az első szöglet veszélytelen volt a spanyol kapura.

11. perc: Pedro középre ívelését könnyedén szerelték le a francia védők.

15. perc: Jalett üresen futhatott a jobb szélen, Benzemának passzolt középre, aki kapásból fölé lőtte.

17. perc: Kivártak a spanyolok, felhúzódtak a francia kapu elé, majd Xabi Alonso adott passzt Xavinak, aki mellégurított.

19. perc: Pedrot intették be lesen, inkább egy vonal volt...

26-74 a labdabirtoklás a spanyolok neve mellett.

22. perc: Villa kapott hosszú labdát.

23. perc: Xabi Alonso a francia tizenhatoson belül adott visszapaszt Pedrónak, aki bepróbálkozott. Erőtlen lövését könnyedén fogta Lloris.

25. perc: Busquets ütközött és maradt lent a földön.

26. perc: Xavi ezúttal passzt adott, volna... hosszúra sikerült ez is. A visszajátszás alapján egyértelmű kezezés történt, Kassai nem fújt...

30. perc: Könnyedén lehet, hogy Iniesta megsérült. A középpályás sántikálva sétál fel-alá, sokszor a térdére támaszkodik. A jobb térdével lehet baj.

31. perc: Villa reklamál 11-esért - szerintünk jogosan. Lesvonalról indult Pedro, majd amikor megtolta a labdát Lloris mellett, a kapus befeküdt elé és a tizenhatoson elgáncsolta a spanyol csatárt.

32. perc: Reklamálásért Xavi kapott sárgát.

35. perc: Ribéry adott visszafelé rossz passzt, a lecsorgó labdát Villa mellégurította.

39. perc: Ribéry a bal szélen indult meg, miután a Piqué eladta a labdát félpályánál. Szerencsre Valdés jól jött ki a kapujából, nem tudta ellőni mellette.

45. perc: Valbuena marad lent a földön, Xabi Alonsoval, majd Monreallal ütközött.

45. perc: Vége az első félidőnek.

46. perc: A spanyolok vezényletével indult a második félidő.

50. perc: Francia kis szöglet. A középre ívelt labdát Koscielny és Pogba fejéről Valdés öklözte el.

53. perc: Villa indulhatott meg Koscielny mellett, a francia lökött egyet a csípőjével...

54. perc: Cabaye kap sárgát. Busquets ellen követett el szabálytalanságot.

54. perc: Busquets adott labdát Iniestának, aki rálőtte, Lloris beleért.

57. perc: Benzema fejelt kapura, mellément. Ő is és Busquets is a földön maradt, összefejeltek.

58. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!!!!! Spanyolország megszerzi a vezetést. Monreal adott a kap elé labdát, egy francia láb és Pedro is beleért. A spanyol mozdulata határozottabb volt, Lloris beleért, a labda visszaesett a gólvonalra, ahonnan még egyszer belepaskolt a kapus, ezzel beljebb segítette a hálóba. 0-1.

60. perc: Navas váltja Villát.

62. perc: Cabaye lőtt 30 méterről, a pókok megijedtek a sarokban.

63. perc: Pedro beindult. Navas adott labdát a tizenhatos jobb vonaláról, Pedro fölélőtte. Az ellentámadásnál Valdésnek kellett észnél lennie. Matuidi próbálkozott.

68. perc: Matuidi is besárgul, Iniestát rúgta fel Kassai szeme előtt. Xavi belelőtte a szabadot a sorfalba.

75. perc: Francia szglet utáni keveredés, Varane ajtó-ablak helyzetet hagyott ki. Üres kapuval szemben nem tudta berúgni, igaz Monreal odaért. A kirúgás után Pedro marad földön a kezdőkörben.

76. perc: Pogba karate mozdulatát Kassai honorálta sárgával. Xabi Alonso ugrott fel fejelni, a nyakába kapott egy rúgást. Nem sokkal később Fábregas is besárgul fél perces beállást követően.

78. perc: PIROS LAP! Pogba gyorsan begyűjti második lapját is. Letalpalta Xavit.

Időközben Busquets fejére került turbán, az okát nem tudjuk...

81. perc: Navas gyorsasága állítja meg a spanyolokat. A jobb szélen futott fel, de senki nem bírta követni, így elhalt a támadás.

82. perc: Xabi Alonso rúgta fölé.

84. perc: Ribéry hagyta ott a védőket, lapos lövése centikkel, de elment a kapu mellett.

86. perc: Arbeloa is lapot kap, Ménezt rántotta le 20 méterre a kaputól. A szabad először egy francia lábról, majd Evra kezéről a kapu felé tartott, a labdát Valdés reflexmozdulattal tolta ki.

3 perc lesz a hosszabbítás.

92. perc: Busquets hagyott ki óriási helyzetet. Három a kettő ellen indultak a spanyolok, Busquets középen kapott labdát, nem tudta Lloris mellet elhúzni.

92. perc: Iniestát Mata váltja, míg a franciáknál Giroud jön be Jallet helyett.

94. perc: Kassai lefújta a meccset. Spanyolország legyőzte a franciaországiakat, ezzel átvette a vezetést a tabellán.