Hírek/News
Hírek/News : Spanyolország - Bolívia: 2-0

Spanyolország - Bolívia: 2-0

repens  2014.05.30. 21:00

Ma este 22 órától Sevillában a spanyol válogatott Bolíviát fogadta. Végig szinte egykapuzott a spanyol csapat, ám csak Torres büntetőből szerzett gólja után jöttek a nagyobb helyzetek. Iniesta szép gólt lőtt, Iturraspe kezdőként debütált, a végére Deulofeu is beállt.

Spanyolország - Bolívia: 2-0 (0-0)

2014.05.30. 22:00. Ffi felnőtt, barátságos mérkőzés, Madrid, Vicente Calderón Stadion.
Játékvezető: Lorenc Jemini - albán (Ermal Barushi - albán, Denis Rexha - albán); negyedik jv.: Alejandro José Hernández Hernández - spanyol.

Spanyolország:

23 Pepe Reina - 5 César Azpilicueta, 3 Gerard Piqué, 4 Javi Martínez, 14 Alberto Moreno - 8 Xavi Hernández, 15 Ander Iturraspe, 20 Santi Cazorla - 13 Juan Mata, 9 Fernando Torres, 11 Pedro Rodríguez.

Cserék: 12 David de Gea - 2 Raúl Albiol, 18 Jordi Alba - 6 Andrés Iniesta, 10 Cesc Fàbregas, 16 Sergio Busquets, 21 David Silva - 7 Gerard Deulofeu.

Szövetségi edző: Vicente del Bosque.

Bolívia:

1 Romel Quiñoñez - 8 Diego Bejarano, 16 Ronald Raldes, 3 Luis Alberto Gutiérrez, 2 Ronald Eguino, 7 Marvin Bejarano - 14 Gualberto Mojica, 13 Alejandro Chumacero, 20 Alejandro Meleán - 17 Juan Carlos Arce, 9 Marcelo Martins Moreno.

Cserék: 12 Daniel Vaca - 21 Edward Zenteno - 18 Danny Bejarano, Wálter Veizaga, 10 Rudy Cardozo, 19 Jaime Arrascaita, 15 Vicente Arze, 5 Damir Miranda - 11 Alcides Peña.

Szövetségi kapitány: Xabier Azkargorta.

Csere: Piqué és Mata - Albiol és Iniesta a szünetben, Xavi, Torres és Cazorla - Busquets, Fàbregas és Silva 61', Chumacero és Meleán - Da. Bejarano és Miranda 64', Mojica és Arce - Cardozo és Arze 73', Pedro - Deulofeu 80', Martins - Peña 82', Raldes - Zenteno 91'

Gól: Torres 51' (büntetőből, 1-0), Iniesta 84' (2-0)

Sárga lap: Chumacero 41'

Piros lap: -

Percről percre:

A mérkőzés előtt a Sevilla város Aranyérmét megkapó Sergio Ramost köszöntötték - a védőnek ma csak ennyi szerep jutott, hisz most még pihenőjét tölti.

1. perc: Bolívia kezdte a mérkőzést.

4. perc: Pedro adott be balról, a kapus kezén felpattanó labdát Xavi a túloldalról kapásból rálőtte, Gutiérrezről pattant vissza a mezőnybe.

8. perc: Mojica szöglete után mindenki előtt elszállt a kifelé csavarodó labda, végül Arce 17 méterről mellédurrantotta.

11. perc: Torres balról tolt egyet befelé a labdán, majd kényelmesen rákészülve kapura tekert - méterekkel célt tévesztett.

12. perc: Piqué 30 méterről lőhetett, méterekkel fölészállt a labda.

20. perc: Chumacero felrúgta Matát a tizenhatos jobb oldala előtt, spanyol szabadrúgás 22 méterről. Xavi átemelte a sorfal felett, ám a kapu felett is elszállt a labda.

26. perc: Torres 25 méterre a kaputól ráfordult, majd laposan lőtt, ezúttal is alaposan célt tévesztett.

30. perc: Mata visszagurított a tizenhatos jobb oldalánál érkező Azpilicuetának, aki 17 méterről laposan centikkel a rövid alsó mellé gurított.

33. perc: Ismét Mata tette vissza a labdát, ezúttal Pedro érkezett, és 20 méterről lőtt, a bolíviai kapus védett.

41. perc: Chumacero újabb szabálytalansága után (a labdát szerző Cazorlát rúgta fel) spanyol szabadrúgás a tizenhatos jobb oldala elől, és megszületik a meccs első sárga lapja is.

42. perc: Mata lőtte el a szabadrúgást, emelését nagyot vetődve a léc fölé tolta a kapus.

44. perc: Cazorla balról ívelt be szabadrúgást, többen is érkeztek, végül Quiñoñez a kapu felé csúsztatott labdát kiütötte.

45. perc: Ezúttal Marvin Bejarano gondoskodott az újabb spanyol szabadrúgásról, megint a tizenhatos jobb oldala elől.

45+1. perc: Cazorla szabadrúgása elakad a sorfalban, és ezzel vége is az első félidőnek.

46. perc: Spanyolország kezdi a második félidőt.

50. perc: Büntető! Spanyol szöglet balról, Gutiérrez meglökte a középen felugró Javi Martínezt, a bíró befújta a megadható tizenegyest.

51. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Fernando Torres végezte el a büntetőt, és a kapu bal oldala felé vetődő kapus helyére emelte a labdát. 1-0.

53. perc: Torres lépett ki egyedül középen Iniesta álompasszával, ám lövés helyett át akarta emelni a kapuson a labdát, és egy céltalan gyertya lett a vége.

55. perc: Pedro 25 méterről, kicsit balról nagy erővel kapura lőtt, Quiñoñez ki tudta ütni a labdát.

66. perc: Silva lőtt balról, 14 méterről, Quiñoñez fogta a labdát.

72. perc: Martins lőtt 30 méterről, jócskán a kapu bal oldala mellé.

76. perc: Pedro lépett ki a jobb oldalon, az ötöshöz érve megpróbálta átemelni a labdát a kapuson, ám elakadt a labda Quiñoñezben.

80. perc: Megkapja a debütálás lehetőségét Deulofeu, Pedro helyére jön.

81. perc: Fàbregas lőtt 20 méterről laposan, a labda centikkel kerülte el a bal alsót.

84. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Iniesta vezette fel a labdát, majd 20 méterről váratlanul ellőtte, a meglepett Quiñoñez pedig csak nézte, ahogy a jobb kapufáról bepattan a labda. 2-0.

89. perc: Iniesta középregurított az érkező Busquets elé, aki 20 méterről lőtt, a labda a bal kapufáról vágódott vissza.

90. perc: Fàbregas indult be a bal oldalon, éles szögből kapura emelt, Quiñoñez le tudta húzni a labdát.

94. perc: Vége a mérkőzésnek.