Hírek/News
Hírek/News : Spanyolország - Salvador: 2-0

Spanyolország - Salvador: 2-0

repens  2014.06.07. 21:00

Ma este 22 órától Washingtonban Salvador ellen játszotta a VB előtti utolsó felkészülési meccsét a spanyol válogatott. Del Bosque érezhetően kísérletezett, de Villa duplájával így is nyert a meccsen végig egykapuzó spanyol csapat. De Gea a hajrában beállva debütált.

Spanyolország - Salvador: 2-0 (0-0)

2014.06.07. 22:00. Ffi felnőtt, barátságos mérkőzés, Washington, FedEx Field Stadion.
Játékvezető: Baldomero Toledo (Adam Wienckowski, Charles Justin Morgante); negyedik jv.: David Gantar - mind USA.

Spanyolország:

1 Iker Casillas - 5 Juanfran Torres, 15 Sergio Ramos, 4 Javi Martínez, 18 Jordi Alba - 17 Koke Resurrección, 14 Xabi Alonso, 6 Andrés Iniesta - 11 Pedro Rodríguez, 19 Diego Costa, 10 Cesc Fàbregas.

Cserepad: 12 David de Gea, 23 Pepe Reina - 2 Raúl Albiol, 3 Gerard Piqué, 22 César Azpilicueta - 8 Xavi Hernández, 13 Juan Mata, 16 Sergio Busquets, 20 Santi Cazorla, 21 David Silva - 7 David Villa, 9 Fernando Torres.

Szövetségi edző: Vicente del Bosque.

Salvador:

1 Henry Hernández - 2 Xavier García, 5 Alexander Mendoza, 4 Jonathan Barrios, 13 Alexander Larín - 12 Arturo Álvarez, 7 Darwin Cerén, 6 Richard Menjivar, 14 Andrés Flores, 8 Kevin Santamaría - 9 Rafael Burgos.

Cserepad: 18 Derby Carrillo - 3 Milton Molina, 19 Miguel Lemus - 10 Jaime Alas, 15 Néstor Renderos, 16 Óscar Cerén, 20 Herbert Sosa - 11 Jonathan Águila, 17 Léster Blanco.

Szövetségi kapitány: Albert Roca.

Csere: Pedro, Fàbregas és Iniesta - Cazorla, Villa és Silva a szünetben, Santamaría - Renderos 57', A. Álvarez - Alas 65', Xabi Alonso - Busquets 68', Costa - Xavi 74', Flores - Molina 75', Casillas - de Gea 83', Menjivar - Águila 83', Barrios - Blanco 87'

Gól: Villa 60' (1-0), Villa 88' (2-0)

Sárga lap: -

Piros lap: -

Percről percre:

1. perc: Salvador kezdi a mérkőzést.

3. perc: BÜNTETŐ! Diego Costa lépett ki egy hosszú előreíveléssel, a majdnem a tizenhatos bal sarkáig kifutó kapus pedig a labdával együtt a lábát is elütötte. A büntetőt Fàbregas végezte el, jócskán a kapu fölé lőtte.

6. perc: Újabb remek előreívelés, ezúttal Xabi Alonsótól Pedrónak, a kirepülő kapuson azonban nem tudta átemelni a labdát.

10. perc: Pedro labdát szerzett a salvadori tizenhatosnál, balra passzolt Fàbregasnak, aki azonban 10 méterről nem tudta kapura lőni.

11. perc: Ramos 24 méterről, balról laposan kapura lőtt, a kapusról kipattant a labda, ám időben utánavetődött.

19. perc: Megmutatkozott a magyar élvonal hatása: a videotonos Arturo Álvarez nagyot rúgott Jordi Alba bokájára. Némi ápolás után szerencsére Alba lábra tud állni.

32. perc: Iniesta a bal szélről befelé vezette a labdát, majd 24 méterről kapura lőtt, jócskán fölément.

36. perc: Iniesta emelt pontosan a kilépő Fàbregas fejére, aki 14 méterről kevéssel a kapu bal oldala mellé fejelt.

38. perc: Spanyol szabadrúgás 28 méterről, kissé jobbról. Ramos a jobb felsőt célozta meg a labdával, nem sokat tévedett.

45+1. perc: Pedro 17 méterről, kicsit balról fordulásból fölélőtt, ezzel vége az első félidőnek.

46. perc: Spanyolország kezdi a második félidőt.

49. perc: Ramos a saját tizenhatosán belül elszórta a labdát, a jól kimozduló Casillas menteni tudott.

54. perc: Villa kapott remek passzt, ám az ötös bal sarkáról a kirepülő kapusba lőtte a labdát.

58. perc: Alba erősen középrelőtt labdája a rövid saroknál érkező Villáról az alapvonalon túlra pattant.

60. perc: GÓÓÓÓÓÓÓL! Balról szállt középre Xabi Alonso labdája, a hosszú oldalon Ramos vissza tudta fejelni a rosszul kifutó kapus mellett, középütt pedig Diego Costa lába és Villa feje közül végül utóbbi tudta az üres kapuba továbbítani a labdát. 1-0.

63. perc: Villa 17 méterről középről lőtt, Hernández ki tudta ütni a középre tartó labdát.

67. perc: Juanfran jobbról középre lőtte a labdát, Costa kapura fejelte, Hernández nagy bravúrral oldalra tolta, a bal kapufánál érkező Villa pedig az égbe lőtte.

79. perc: Nagy kavarodás a salvadori kapu elől, a kapus már feküdt, ám egy védőben elakadt a spanyol lövés.

80. perc: A válogatottban gólt még mindig nem szerző Busquets Bolívia után most is távolról hatalmas kapufát lőtt, a felső lécről vágódott vissza a labda.

83. perc: Újoncot avat a spanyol válogatott: lejön Casillas és beáll a kapuba de Gea.

86. perc: Busquets nagyon szeretné megszerezni azt az első gólt: saját térfeléről kapura emelt, a háló tetején landolt a labda.

88. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Silva jobbról odaemelt a középen meglóduló Villához, aki a tizenegyespontnál levette a labdát egy védő szorításában és a kapu bal oldalába gurított. 2-0.

90. perc: Nincs hosszabbítás, vége a mérkőzésnek. Spanyolország két győzelemmel hangolt a VB-re.