Hírek/News : EB-selejtező: Spanyolország - Macedónia: 5-1

EB-selejtező: Spanyolország - Macedónia: 5-1

repens  2014.09.08. 19:45

Spanyolország - Macedónia: 5-1

Ma este 20:45-től Valenciában kezdte el a 2016-os EB selejtezőit a spanyol válogatott, a macedónok ellen. Néha tartalékon játszva is gólzáporos győzelmet aratott a spanyol csapat, Ramos, Paco, Busquets, Silva és Pedro is betalált.

Spanyolország - Macedónia: 5-1 (3-1)

2014.09.08. 20:45. Ffi felnőtt, EB-selejtező, C-csoport, Valencia, Estadi Ciutat de València.
Játékvezető: Taszosz Szidiropulosz (Damianosz Efthimiadisz, Polihronisz Kosztarasz; Iliasz Szpathasz, Sztavrosz Triconisz); negyedik jv.: Hrisztosz Akrivosz - mind görög.

Spanyolország:

1 Iker Casillas - 5 Juanfran Torres, 15 Sergio Ramos, 2 Raúl Albiol, 18 Jordi Alba - 10 Cesc Fàbregas, 16 Sergio Busquets, 8 Koke Resurrección - 11 Pedro Rodríguez, 9 Paco Alcácer, 21 David Silva.

Cserepad: 13 David de Gea, 23 Kiko Casilla - 3 César Azpilicueta, 4 Marc Bartra, 17 Mikel San José - 20 Santi Cazorla, 22 Isco Alarcón, 14 Ander Iturraspe, 7 Raúl García - 19 Munir El Haddadi. Sérült: 12 Daniel Carvajal.

Szövetségi kapitány: Vicente del Bosque.

Macedónia:

1 Tome Pačovski - 13 Stefan Ristovski, 5 Daniel Mojsov, 6 Vanče ©ikov, 4 Ardian Cuculi, 15 Ezǵan Alioski - 10 Agim Ibraimi, 20 Stefan Spirovski, 7 Aleksandar Trajkovski, 19 Besart Abdurahimi - 9 Adis Jahović.

Cserepad: 22 Martin Bogatinov, 12 Kristijan Naumovski - 2 Aleksandar Todorovski, 3 Aleksandar Damčevski, 21 Kire Ristevski, 18 Darko Gliąić - 8 Muhamed Demiri, 11 Ferhan Hasani, 17 Marjan Radeski, 14 Darko Velkovski - 23 Jovan Kostovski, 16 Krste Velkoski.

Szövetségi kapitány: Boąko Ǵurovski.

Csere: Alioski - Demiri a szünetben, Paco - Isco 57', Spirovski - Radeski 64', Ramos - Bartra 68', Abdurahimi - Velkoski 74', Koke - El Haddadi 78'

Gól: Ramos 15' (büntetőből, 1-0), Paco 17' (2-0), Ibraimi 28' (büntetőből, 2-1), Busquets 45+2' (3-1), D. Silva 50' (4-1), Pedro 91' (5-1)

Sárga lap: Ristovski 14', Abdurahimi 25', Koke 36', Fàbregas 83'

Piros lap: -

Percről percre:

1. perc: A spanyolok kezdik a mérkőzést.

3. perc: Paco lépett ki, ám a kapusba lőtt. Les miatt tévesen egyébként is lefújták a görögök.

5. perc: Ibraimi végezhetett el szabadrúgást 24 méterről, miután Ramos becsúszva a labdát rúgta el. A görögök kezdése "biztató", de szerencsére Casillas bemutatkozása tényleg az, kitolta a jobb felső felé lőtt labdát.

9. perc: Fàbregas lőtt a tizenhatos jobb oldaláról, a tekerés elment a hosszú kapufa mellett.

11. perc: Cuculi hátulról felrúgja Fàbregast, a szabadrúgás jár, az egyértelmű lap nem. Lelkesen várjuk a görögök első hibátlan ítéletét...

12. perc: Most Pedrót állítják meg nagy helyzetben les címén. Nincs lassítás, de az eddigiek fényében sejthetően nem volt az.

14. perc: Alioski fejpárbajban nyújtott kézzel letaglózza Juanfrant, itt sincs lap.

14. perc: Büntető! Végre nem fújt mellé a görög: Mojsov felrúgja a tizenhatos bal oldalán beforduló Silvát. Ristovski reklamál, sárgát kap.

15. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Ramos higgadtan alápörget a labdának, az elvetődő kapus csak nézi, ahogy középütt a léc alá hullik. 1-0.

17. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Busquets balról remekül ívelt át Juanfranhoz, a kapus kifutott elé, de elkésett, Juanfran pedig kapásból középreadta a labdát Pacónak, aki higgadtan a hálóba lőtt. 2-0.

25. perc: Abdurahimi látványosan eldobta magát Albiol mellett, olyan rosszul sikerült a mutatvány, hogy még a görögök se ették meg. Sárga a jutalma.

27. perc: Büntető! Trajkovski is eldobja magát Juanfran mellett, a görög itt már bizonyítja, mennyire pocsék bíró, és sárga helyett befújja.

28. perc: GÓL. Ibraimi a hálóba lövi az ajándék büntetőt. A görög bíró visszahozza a meccsbe a macedónokat. 2-1.

31. perc: Abdurahimi balról befelé vezette a labdát, majd 18 méterről eltekerte a hosszú kapufa mellett.

32. perc: Pedro labdaszerzés után elfutott a tizenhatosig, majd a jobb alsó felé gurított, Pačovski bele tudott érni, így milliméterekkel mellément.

34. perc: Silva emelt előre a kilépő Pacónak, aki viszont hosszan vette át, és Mojsov mellett csak mellépöckölni tudta a labdát.

35. perc: Alba tört előre a bal oldalon, éles szögből lőtt, Pačovski védeni tudott.

36. perc: Spanyol beadás után a labdáért csúszó Koke eltalálja Alioskit, a görög bíró megvalósítja azt a bravúrt, hogy "támadószabálytalanságért" ad sárgát...

43. perc: Koke 25 méteres lövése telibe találja Mojsov fejét, a lepattanót Pedro kapásból fölélövi. Mojsov pár lépés után kidől, ápolni kell.

45. perc: Silva tört előre, Paco eléfejelte a labdát, 6 méterről lőhetett, ám Pačovskit találta telibe.

45+1. perc: Szöglet után Paco lőhetett az ötösről, ©ikovról szögletre pattant.

45+2. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! A félidő zárásaként Busquets 25 méterről lő, ©ikovon megpattan, és a jobb kapufa mellé pattog. Végre megvan Busquets első gólja a válogatottban! 3-1.

46. perc: A macedónok kezdik a második félidőt.

47. perc: Jahović lépett el a bal oldalon, 10 méterről lőtt, a jól kimozduló Casillasról mellécsorgott a labda.

50. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Silva a tizenhatos bal oldaláról kipasszolta a labdát Albához, aki az alapvonaltól beadás helyett visszagurította a labdát Silvának, ő pedig higgadtan a hosszú alsóba gurított. 4-1.

58. perc: Alba balról belőtt labdáját Fàbregas hatalmas erővel a felső lécre lőtte, ahonnan fölépattant.

60. perc: Silva a tizenhatos előtt jobbról befelé tolta a labdát, majd ellőtte a hosszú sarok mellett.

63. perc: Isco a bal oldalon bevezette a labdát a tizenhatoson belülre, befelé tolta, majd csúnyán ellőtte a kapu előtt.

64. perc: Trajkovski távoli lapos lövését könnyedén fogta Casillas.

67. perc: Juanfran jobbról laposan középregurított, Pedro érkezett és 7 méterről mellégurított.

69. perc: Fàbregas remekül emelt a bemozgó Silvához, aki viszont 8 méterről, teljesen üresen lövés helyett visszapasszolt, pontatlanul.

74. perc: Pedro az ötös jobb sarkától a védők szorításában mellégurított.

78. perc: Debütál a válogatottban Munir El Haddadi, Koke helyére jön.

78. perc: Ibraimi lőtt 24 méterről, középről, Casillas kitolta a labdát a léc alól.

83. perc: Fàbregas lök egyet Trajkovskin, a görögnél ez sárgát ér.

85. perc: Trajkovski lőtt jobbról, éles szögből, Casillas védett.

88. perc: Trajkovski lőtt 18 méterről, Casillas fogta.

91. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Bartra előretörése megzavarta a macedónokat, végül Silvától Pedróhoz került a labda, aki jobbról a kapus felett a felső léc segítségével a hálóba emelt. 5-1.

94. perc: Vége a mérkőzésnek, meggyőzően kezdi az EB-selejtezőket a spanyol csapat.