Hírek/News
Hírek/News : Spanyolország - Németország: 0-1

Spanyolország - Németország: 0-1

repens  2014.11.18. 19:50

Ma este 20:45-től Vigóban az előző két VB győztese találkozott: a spanyol válogatott Németországot fogadta barátságos meccsen. Igaz, inkább két B-válogatott lépett pályára. A spanyolok veszélytelen támadójátékkal is kicsit többet tettek a győzelemért, de a végén a debütáló Kiko Casilla lepkéje vereséget jelentett.

Spanyolország - Németország: 0-1 (0-0)

2014.11.18. 20:45. Ffi felnőtt, barátságos mérkőzés, Vigo, Estádio de Balaídos.
Játékvezető: Stefan Johannesson (Mehmet Culum, Fredrik Nilsson) - mind svéd; negyedik jv.: Carlos del Cerro Grande - spanyol.

Spanyolország:

1 Iker Casillas - 14 César Azpilicueta, 15 Sergio Ramos, 3 Gerard Piqué, 17 Juan Bernat - 7 Raúl García, 21 Bruno Soriano, 5 Sergio Busquets, 22 Isco Alarcón - 10 Álvaro Morata, 12 Nolito Agudo.

Cserepad: 13 David de Gea, 23 Kiko Casilla - 2 Raúl Albiol, 4 Marc Bartra, 16 Juanfran Torres, 18 Jordi Alba - 6 Ignacio Camacho, 8 Koke Resurrección, 20 Santi Cazorla - 9 Paco Alcácer, 11 Pedro Rodríguez, 19 José Callejón.

Szövetségi kapitány: Vicente del Bosque.

Németország:

12 Ron-Robert Zieler - 4 Benedikt Höwedes, 2 Shkodran Mustafi, 16 Antonio Rüdiger - 7 Sebastian Rudy, 6 Sami Khedira, 18 Toni Kroos, 15 Erik Durm - 13 Thomas Müller, 19 Mario Götze, 8 Kevin Volland.

Cserepad: 22 Roman Weidenfeller - 3 Matthias Ginter, 14 Jonas Hector, 20 Robin Knoche - 5 Lars Bender, 10 Lukas Podolski, 11 Karim Bellarabi - 23 Max Kruse.

Szövetségi kapitány: Joachim Löw.

Csere: Th. Müller - Bellarabi 22', Busquets, Piqué és Ramos - Camacho, Albiol és Bartra a szünetben, Raúl García - Callejón 70', Nolito és Casillas - Pedro és Casilla 77', Götze - Kruse 84', Khedira - L. Bender 92'

Gól: Kroos 89' (0-1)

Sárga lap: Raúl García 63'

Piros lap: -

Percről percre:

1. perc: A spanyolok kezdik a mérkőzést - sajnos hazánkban láthatatlanul, ugyanis a dig(agy)i sport számára fontosabb egy huszadrandú kosárlabdameccs és az azt követő hosszas reklámozás... Galicia most is hű marad hírnevéhez, ezúttal is szakad az eső.

12. perc: Nolito a tizenhatos előtt a bal oldalról befelé indult, majd 22 méterről lőtt, Zieler kitolta a labdát.

18. perc: Raúl García a tizenhatos jobb oldalán átvette a labdát, kicsit hosszan, de azért fordulásból kapura tudta gurítani, Zieler könnyen fogta.

20. perc: Müller passzolt Götzéhez, aki két védő között átvette a labdát, majd 16 méterről megcélozta a bal alsót. Casillas bravúrral védett.

26. perc: Isco középről, 18 méterről lőhetett, alaposan fölément a labda.

30. perc: Höwedes röviden fejelte hátra a labdát, Nolito Zielerrel együtt ért oda, szögletre pattant a lövése.

33. perc: Bellarabi az alapvonalról középre passzolt, Casillas lábáról továbbperdült a labda, Bernat röviden rúgta ki, végül Rudy 15 méterről fölélőtte.

44. perc: Isco jobbró ívelt be szabadrúgást az ötösre, Raúl García jól érkezett, ám pocsékul az égbe fejelte a labdát.

45+1. perc: Vége az első félidőnek.

46. perc: Németország kezdi a második félidőt. Hármas spanyol csere, debütálhat Ignacio Camacho is a vigasztalanul zuhogó esőben.

59. perc: Nolitót lökték fel a tizenhatos bal oldala előtt. A szabadrúgást maga Nolito végezte el, a hosszú sarkot célozta meg, Zieler nagyot vetődve szögletre tolta.

63. perc: Raúl García a félpályánál kitartó munkával lebírkózza Bellarabit, sárga lap.

75. perc: Morata jobbról befelé vezette a labdát, majd 28 méterről megcélozta a nézőtér felsőbb karéjait.

77. perc: Még egy újoncavatás: Casillas helyére beáll a kapuba Kiko Casilla. Kicsit talán meg is húzódhatott Casillas.

79. perc: Volland 30 méterről rátűzte, a labda lepattant Casilla előtt, aki suta mozdulattal oldalra ütötte.

82. perc: Isco tört előre, balra tolta a labdát Pedrónak, aki 12 méterről, éles szögből kapásból rálőtte, Zieler védett.

83. perc: Azpilicuetát tévesen megállította lesen a svéd, beadása után így hiába lőtt a hálóba Morata.

89. perc: GÓL. Kroos 30-on túlról laposan kapura lő, Casilla pedig bevédi a saját kapujába. Alighanem a debütálása egyben az utolsó meccse is lesz... 0-1.

93. perc: Vége a mérkőzésnek. Veszélytelen támadójáték, egy gól nélküli meccset végül a válogatott szintjét el nem érő cserekapus miatt elbukott a spanyol csapat.