Hírek/News : U-21: Spanyolország - Norvégia: 2-0

U-21: Spanyolország - Norvégia: 2-0

repens  2015.03.26. 19:30

Spanyolország - Norvégia: 2-0

20:30-tól Cartagenában barátságos mérkőzésen összecsapott Spanyolország és Norvégia U-21-es labdarúgó válogatottja. A spanyol csapat végig fölényben játszott, és az első félidő közepéhez közeledve két perc alatt két góllal el is döntötte a találkozót. Első alkalommal győzött ez az U-21-es korosztály.

Spanyolország - Norvégia: 2-0 (2-0)

2015.03.26. 20:30. Férfi U-21, barátságos mérkőzés, Cartagena, Estadio Municipal Cartagonova. 7.000 néző.
Játékvezető: Paolo Valeri - olasz (Alessandro Giallatini - olasz, Gianluca Vuoto - olasz); negyedik jv.: José María Sánchez Martínez - spanyol.

Spanyolország:

1 Kepa Arrizabalaga - 2 Javier Manquillo, 4 Jesús Vallejo, 3 Rubén Duarte, 5 Jonathan Castro - 8 Òliver Torres, 6 José Rodríguez, 10 Denis Suárez - 11 Samuel Castillejo, 9 Munir El Haddadi, 7 Gerard Deulofeu.

Cserepad: 13 Rubén Blanco - 12 Héctor Bellerin, 14 Jorge Meré - 16 Daniel Ceballos, 17 Marco Asensio, 18 Moisés Gómez, 15 Sergi Samper - 19 Iñaki Williams.

Szövetségi edző: Albert Celades.

Norvégia:

12 Sondre Rossbach - 2 Kristoffer Haraldseid, 4 Jonas Grønner, 3 Marius Høibråten, 5 Thomas Grøgaard - 8 Petter Strand, 7 Marius Lundemo, 6 Martin Rønning Ovenstad, 9 Fredrik Aursnes - 10 Ghayas Zahid, 11 Mohamed Elyounoussi.

Cserepad: 1 Pål Vestly Heigre - 18 Vegard Bergan, 17 Kristoffer Haugen, 16 Andreas Vindheim - 13 Anders Trondsen - 15 Veton Berisha, 14 Bård Finne. Nincs nevezve: Mathias Dyngeland.

Szövetségi edző: Leif Gunnar Smerud.

Csere: Lundemo, Ovenstad és Strand - Finne, Trondsen és Veton Berisha a szünetben, El Haddadi és Castillejo - I. Williams és D. Ceballos 63', Aursnes és Zahid - K. Haugen és Vindheim 79', D. Suárez - Moi Gómez 81', Elyounoussi - Bergan 86', Deulofeu - Asensio 87'

Gól: El Haddadi 16' (1-0), Deulofeu 18' (2-0)

Sárga lap: Trondsen 55'

Piros lap: -

Percről percre:

1. perc: A spanyolok kezdik a mérkőzést.

7. perc: Deulofeu jobbról középregurította a labdát, a kivetődő Rossbach elcsípte El Haddadi elől.

10. perc: Manquillo lőhetett 20 méterről, kicsit jobbról, Rossbach fogta.

16. perc: GÓÓÓL! A norvégek elvesztették a labdát saját tizenhatosuk előtt, Deulofeu a tizenhatos jobb oldaláról, az alapvonaltól átemelte a labdát a hosszú kapufához, ahol El Haddadi érkezett, és centikről a kapuba fejelt. 1-0.

18. perc: GÓÓÓL! Torres szerzett a labdát a norvég térfélen, El Haddadihoz, majd Deulofeuhoz került a játékszer, aki bevezette a labdát az ötös jobb sarkáig, majd a hálóba lőtt. 2-0.

24. perc: Castillejo lőtt a tizenhatos vonaláról, csúnyán célt tévesztett.

29. perc: Denis Suárez 20 méteres szabadrúgása centikkel szállt el a jobb kapufa mellett.

36. perc: Norvég szabadrúgás 22 méterről, Lundemo lövése megpattanva elkerülte a kaput.

37. perc: Norvég szöglet utáni kontra végén Deulofeu középen egyedül törhetett a kapura, ám a kirohanó kapusban elakadt a lapos lövése.

45. perc: Vége az első félidőnek.

46. perc: A norvégek kezdik a második félidőt.

52. perc: Spanyol szabadrúgás 22 méterről, Deulofeu lőtte el, Rossbach nagyot vetődve kiszedte a kapu jobb oldala felé tartó labdát.

55. perc: Trondsen a félpályánál hátulról letarolta a meglóduló Castillejót, ez még barátságos meccsen is lapot ér.

68. perc: Egy előreívelt labdát Jonny Castro kevés híján saját kapujába fejelt a kilépő Arrizabalaga mellett.

71. perc: Gyors spanyol támadás végén Deulofeu passzolt Denis Suárez elé, aki középről, 17 méterről mellélőtt.

73. perc: Williams 10 méterről, fordulásból lőhetett, ám a lelátó felsőbb sorait veszélyeztette.

78. perc: Deulofeu átcselezte magát a fél norvég csapaton, ám végül az alapvonalnál kötött ki, és vissza kellett gurítania. Mikor legközelebb elé került a labda, már nem cselezett, hanem lőtt, Rossbach fölétolta.

89. perc: Ceballos remekül ívelt a kilépő Asensio elé, ám a mallorcai csatárt megzavarta a kifutó kapus, és a kapu mellé emelte a labdát.

91. perc: Újabb spanyol gól, ám les miatt nem adják meg. Szöglet után hatalmas bravúrral kiütötte Manquillo fejesét a kapus, Torres pedig hiába lőtte a hálóba a kipattanót, valóban pár centis lesen állt.

92. perc: Vége a mérkőzésnek. Végre elfogadható teljesítményt produkált Celades vezetésével az U-21-es válogatott.