Hírek/News : EB-selejtező: Spanyolország - Ukrajna: 1-0

EB-selejtező: Spanyolország - Ukrajna: 1-0

repens  2015.03.27. 19:45

Spanyolország - Ukrajna: 1-0

Ma este 20:45-től Sevillában a spanyol válogatott Ukrajnát fogadta EB-selejtezőn. Végig nagy fölényben játszott a spanyol válogatott, igaz, érződött, hogy a mostani támadószekció messze van az elődeitől. Morata megszerezte első gólját a válogatottban.

Spanyolország - Ukrajna: 1-0 (1-0)

2015.03.27. 20:45. Férfi felnőtt, EB-selejtező, C-csoport, Sevilla, Estadio Ramón Sánchez-Pizjuán. 28.000 néző.
Játékvezető: Cüneyt Çakır (Bahattin Duran, Tarik Ongun; Hüseyin Göçek, Barış Şimşek); negyedik jv.: Mustafa Eyisoy - mind török.

Spanyolország:

1 Iker Casillas - 16 Juanfran Torres, 3 Gerard Piqué, 15 Sergio Ramos, 18 Jordi Alba - 8 Koke Resurrección, 5 Sergio Busquets, 6 Andrés Iniesta - 21 David Silva, 7 Álvaro Morata, 22 Isco Alarcón.

Cserepad: 13 David de Gea, 23 Sergio Asenjo - 2 Raúl Albiol, 4 Marc Bartra, 17 Juan Bernat, 12 Daniel Carvajal - 10 Cesc Fàbregas, 20 Santi Cazorla, 14 Mario Suárez, 19 Vitolo Machín - 11 Pedro Rodríguez, 9 Juanmi Jiménez. Nincs nevezve: Mikel San José.

Szövetségi kapitány: Vicente del Bosque.

Ukrajna:

12 Andrij Pjatyov - 17 Artyom Fedeckij, 3 Jevhen Hacseridi, 5 Olekszandr Kucser, 13 Vjacseszlav Sevcsuk - 4 Anatolij Tyimoscsuk, 6 Tarasz Sztyepanyenko, 14 Ruszlan Rotany - 10 Jevhen Konopljanka, 8 Roman Zozulja, 7 Andrij Jarmolenko.

Cserepad: 23 Olekszandr Ribka, 1 Gyenisz Bojko - 20 Jaroszlav Rakickij, 2 Mikita Burda - 9 Oleh Huszjev, 18 Roman Bezusz, 19 Gyenisz Harmas, 16 Mikola Morozjuk, 11 Gyenisz Olijnyik, 21 Szerhij Ribalka - 15 Pilip Budkivszkij, 22 Artyom Kravec. Nincs nevezve: Artyom Hromov, Ruszlan Malinovszkij.

Szövetségi kapitány: Mihajlo Fomenko.

Csere: Zozulja - Kravec 32', Morata - Pedro 65', Iniesta - Cazorla 74', Sztyepanyenko - Harmas 76', Alba - Bernat 78', Kravec - Budkivszkij 91'

Gól: Morata 28' (1-0)

Sárga lap: Fedeckij 16', S. Ramos 50', Kravec 54', Kucser 72'

Piros lap: -

Percről percre:

1. perc: Az ukránok kezdik a mérkőzést.

5. perc: Silva az ötös bal sarkától a kapus mellett középrelőtte a labdát, a védők felszabadítottak.

9. perc: Morata lépett ki a jobb oldalon (alighanem lesről), ám elgurította a labdát a hosszú sarok mellett.

16. perc: Koke 25 méterről lövésre szánta el magát, Pjatyov fölétolta a labdát. Fedeckij utólag sárgát kapott Iniesta felrúgásáért.

17. perc: Morata látványosat esett a tizenhatoson belül, miután Hacseridi lökött rajta egy kisebbet. A török bíró alighanem jól döntött, mikor semmit nem fújt, viszont a műesést reklamáló ukránt is leteremtette.

18. perc: Előreívelt ukrán szabadrúgás után Fedeckij lábára érkezett a labda az ötösön, hatalmas helyzetben rosszul célzott.

22. perc: Isco adott be a tizenhatos bal oldaláról, túl erős volt a labda, így Silva az égbe fejelte.

27. perc: Ukrán előreívelés ismét, Fedeckij visszafejelte Rotany elé, aki a tizenhatos vonalán át is vehette, majd mellédurrantotta a labdát.

28. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Koke passzával Morata lépett ki Hacseridivel a nyakán, a tizenhatoson belülre érve estében ellőtte a labdát, ami a becsúszó védő lábán felpattanva áthullott a kivetődő kapus felett. 1-0.

32. perc: A jó pár perce sántikáló Zozulját le kell cserélni, Kravec jön a helyére.

33. perc: Ismét egy ukrán beívelés, ezúttal szabadrúgásból, Hacseridi az égbe fejelte a labdát.

36. perc: Silva a tizenhatos bal oldaláról laposan lőtt, Pjatyov másodszorra fogta a labdát.

38. perc: Juanfran középregurított labdáját Morata a hálóba lőtte, ám már a jobbhátvéd lesen volt.

41. perc: Silva beívelt szabadrúgása után Ramos telibe fejelte a felső kapufát.

45+1. perc: Vége az első félidőnek.

46. perc: A spanyolok kezdik a második félidőt.

50. perc: Ramos elkésett becsúszással megrúgta Kravecet, sárga lap.

51. perc: Rotany előreívelt szabadrúgásáról Kravec centikkel lemaradt, de Casillasnak így is nagyot kellett nyújtóznia, hogy kitolja a labdát.

54. perc: Kravec odacsúszott Silva lábára, sárga lap.

57. perc: Casillas odarúgta a labdát Rotanynak, utána viszont ki tudta ütni az ukrán 18 méteres lövését.

63. perc: Morata a tizenhatos jobb oldalán tolt egyet a labdán, majd a kapu helyett a szögletzászlót célozta meg.

65. perc: Morata ezzel be is fejezi, egy gól, ám halovány teljesítmény a neve mellett. Pedro áll a helyére, vagyis középcsatár nélkül maradnak a spanyolok.

66. perc: Rotany maradt üresen a kaputól 12 méterre, lövését Casillas ki tudta ütni.

72. perc: Kucser kap utólag egy sárgát, spanyol támadás közben lerántotta a középen meglógni akaró Pedrót.

76. perc: Sztyepanyenko is megsérült, másodjára is kényszerből cserélnek a vendégek.

77. perc: Jordi Alba meghúzódott, lenn marad. Az egyik legjobbját veszíti el a spanyol csapat.

87. perc: Cazorla kényszerítőzött Iscóval, majd 12 méterről lőtt, Pjatyov kitolta a bal alsó felé tartó labdát. Kirúgás következett...

88. perc: Kravec és Ramos összefejelt, az ukrán járt rosszabbul, bekötött fejjel folytathatja.

91. perc: Kravec mégsem tudott visszaállni, a harmadik ukrán csere is kényszerű, pedig egyik esetben sem szándékos spanyol szabálytalanság okozta a gondot.

95. perc: Vége a mérkőzésnek. Gyenge támadójátékkal is megnyerte az EB-selejtezőt a végig nagy fölényben játszó spanyol válogatott.