Hírek/News : EB-selejtező: Fehéroroszország - Spanyolország: 0-1

EB-selejtező: Fehéroroszország - Spanyolország: 0-1

repens  2015.06.14. 19:45

Fehéroroszország - Spanyolország: 0-1

Ma este 20:45-től a spanyolok Fehéroroszországban játszottak EB-selejtezőt. Del Bosque 100. meccsét ünnepelte szövetségi kapitányként. A pokróckeménységű hazaiak az osztrák bíró támogatásával alaposan megnehezítették a spanyolok dolgát, de sikerült győzelemmel ünnepelni a centenáriumot.

Fehéroroszország - Spanyolország: 0-1 (0-1)

2015.06.14. 20:45 (21:45). Férfi felnőtt, EB-selejtező, C-csoport, Boriszov, Borisov Arena. 13.121 néző.
Játékvezető: Robert Schörgenhofer (Matthias Winsauer, Roland Brandner; Dominik Ouschan, Rene Eisner); negyedik jv.: Richard Hübler - mind osztrák.

Fehéroroszország:

22 Andrej Harbunov - 4 Igor Sitov, 3 Aljakszandr Martinovics, 21 Jahor Filipenka, 19 Makszim Bardacsov - 17 Pavel Nyahajcsik, 15 Szjarhej Kiszljak, 18 Ivan Majevszkij, 13 Makszim Valadzko - 10 Aljakszandr Hleb, 8 Szjarhej Karnyilenka.

Cserepad: 1 Jurij Zsevnyov, 12 Szjarhej Csernyik - 5 Dzjanisz Paljakov, 6 Szjarhej Palicevics - 14 Anton Pucila, 16 Szjarhej Krivec, 2 Sztanyiszlav Drahuny, 9 Ihar Sztaszevics - 20 Mikalaj Szignevics, 11 Dzjanisz Lapcev. Nincs nevezve: Aljakszandr Hutor - Makszim Zsavnercsik - Tyimofej Kalacsov.

Szövetségi kapitány: Aljakszandr Hackevics.

Spanyolország:

1 Iker Casillas - 16 Juanfran Torres, 3 Gerard Piqué, 15 Sergio Ramos, 18 Jordi Alba - 5 Sergio Busquets, 10 Cesc Fàbregas, 20 Santi Cazorla - 21 David Silva, 7 Álvaro Morata, 11 Pedro Rodríguez.

Cserepad: 13 David de Gea, 23 Sergio Rico - 2 Daniel Carvajal, 4 Marc Bartra, 14 Juan Bernat - 6 Mikel San José, 8 Koke Resurrección, 17 Aleix Vidal, 22 Isco Alarcón, 19 Vitolo Machín - 9 Paco Alcácer, 12 Nolito Agudo.

Szövetségi kapitány: Vicente del Bosque.

Csere: Pedro - Vitolo 65', Fàbregas - Isco 75', Kiszljak - Drahuny 78', Valadzko - Sztaszevics 81', D. Silva - Bernat 85', Hleb - Pucila 89'

Gól: D. Silva 45' (0-1)

Sárga lap: Bardacsov 7', Nyahajcsik 21', Morata 54', Pedro 59', D. Silva 85'

Piros lap: -

Percről percre:

1. perc: A spanyolok kezdik a mérkőzést.

2. perc: A fehérorosz védők nem tudták eltakarítani a labdát a kapujuk elől, Pedro elé csorgott, aki 8 méterről nem tudta elguríítani a kivetődő Harbunov mellett.

7. perc: Bardacsov nagyot rúg Silvába a félpályánál, sárga lap.

8. perc: Sitov is lábra megy Alba ellen, itt még sárga sincs, pedig narancsos volt az eset.

9. perc: Morata kapott remek labdát Fàbregastól, ám jobbról, 8 méterről elpörgette a labdát a kapu előtt.

12. perc: Pedro a tizenhatos bal oldalról befelé cselezett, majd lőtt, Harbunov védett.

19. perc: Spanyol szöglet után Ramos fejelhetett, Harbunov fogta a labdát.

21. perc: Nyahajcsik látványosan megtépi a jóval gyorsabb Albát, sárga lap.

23. perc: Alba tűnt fel a tizenhatos előtt, bepörgette Silvához, aki a kapu mellé emelte. Kiszljak szándékosan rácsúszott Alba bokájára a labdaelrúgás után, Alba lenn marad, az osztrák észre se hajlandó venni az egyértelmű kiállítást érő újabb hazai durvaságot.

26. perc: Silvát rúgták fel a tizenhatoson belül, Schörgenhofer alighanem fehérorosz nyaralásra gyűjt, mert most se fúj.

29. perc: Pedro egy kényszerítő után 17 méterről lőtt, jócskán célt tévesztett.

32. perc: Cazorla emelt Albához aki a tizenhatos bal oldaláról kapásból ellőtte, nem sokkal tévesztette el a rövid felsőt.

35. perc: Fàbregas lőtt 17 méterről, középről, Harbunov fogta a lapos lövést.

41. perc: Spanyol szöglet, Ramos jól érkezett a rövid kapufánál, ám melléfejelt.

45. perc: GÓL! Spanyol szabadrúgás a bal szélről, Fàbregas beívelte, Harbunov rosszul jött ki, így a hosszú oldalon álló David Silva levehette a labdát, majd nagy erővel rálőtte, a gólvonalon álló Kiszljak lábáról csak beljebb pattant a labda. 0-1.

45+2. perc: Vége az első félidőnek.

46. perc: A fehéroroszok kezdik a második félidőt.

49. perc: Hleb jól ugratta ki középen Karnyilenkát, aki 14 méterről lőtt, a kifutó Casillas hatalmasat védett.

49. perc: Újabb ébresztő: Valadzko a hálóba talál. Mintegy 4 méteres lesről tette, az osztrák bírói ötös mintegy 5 másodpercnyi gondolkodás után úgy döntött, hogy ez talán mégsem szabályos...

51. perc: Valadzko könyökkel beleszáll Piquébe, a spanyol lenn marad, az osztráknál ez is szabályos. Szégyenletes teljesítménnyel segíti a favágó hazai stílust Schörgenhofer.

54. perc: Morata lőtt a tizenhatos vonaláról, kicsit balról, Harbunov fogta.

54. perc: Morata hátulról akasztja Bardacsovot, itt persze a szabályoknak megfelelően fúj és sárgát ad az osztrák bíró.

56. perc: Fehérorosz szöglet után Bardacsov a kaputól 10 méterre le is vehette a labdát, ám a jobb szögletzászlót célozta meg a kapu helyett. Szerencse, hogy csak a pankrációban jó, a fociban kevésbé...

59. perc: Pedrót megrángatják, ahogy szabadulni próbál, arcon találja a fehéroroszt, természetesen ő kap lapot. Egyre erősebben lejt a hazai pálya.

60. perc: Kezezés a fehérorosz tizenhatoson belül, büntető nincs. Karnyilenka pár másodperccel később térddel beleszáll Ramosba, Schörgenhofernél ez fehérorosz szabadrúgást ér.

61. perc: Majevszkij távoli bombáját oldalra ütötte Casillas.

64. perc: Morata 10 méterre a kaputól lövés helyett cselezgetett, a kipattanó labdát a tizenhatosról Fàbregas a kapus kezébe emelte.

72. perc: Silva a tizenhatos előtt tolt egyet a labdán balra, majd laposan lőtt, egy védő lábán megcsúszva elment a labda a bal alsó mellett.

73. perc: Cazorla jobb alsóba tartó lövését másodjára fogta Harbunov.

84. perc: Vitolo az alapvonaltól visszatette a labdát Silva elé, aki 10 méterről lőhetett, Harbunovról fölépattant a labda.

85. perc: David Silva is besárgul, Nyahajcsikot állította meg. Már több a spanyol sárga, pedig csak a lefújt eseteket nézve is sokszor annyit szabálytalankodnak a fehéroroszok.

91. perc: Bernat balról jól gurított középre, ám Morata gyengén elpörgette a labdát a kapu előtt.

95. perc: Morata lőtt balról, 10 méterről, Harbunov a magasba ütötte a labdát, majd elöklözte az érkező Vitolo elől.

96. perc: Vége a mérkőzésnek.