Hírek/News : Női U-17 EB-döntő: Spanyolország - Svájc: 5-2

Női U-17 EB-döntő: Spanyolország - Svájc: 5-2

repens  2015.07.04. 17:00

Spanyolország - Svájc: 5-2

Magyar idő szerint 18 órától Svájc ellen lépett pályára a spanyol női U-17-es válogatott az izlandi EB döntőjében. Pedro López irányításával is sikerrel megy tovább a csapat a vildai úton, megvan a harmadik EB-cím ebben a korosztályban. A spanyol csapat egy félidőn át lefocizta az ellenfelet, így a második játékrészben a kihagyások is belefértek.

Spanyolország - Svájc: 5-2 (2-0)

2015.07.04. 18:00 (16:00). Női U-17, Európa-bajnokság, döntő, Reykjavík, Valsvöllur. 757 néző.
Játékvezető: Barbara Bollenberg - osztrák (Slavomira Majkuthová - szlovák, Liana Grigoryan - örmény); negyedik jv.: Ivana Projkovska - macedón.

Spanyolország:

13 Amaia Peña - 12 Lucía Rodríguez, 4 Laia Aleixandri, 3 Berta Pujadas, 2 Ona Batlle - 14 Aitana Bonmati, 10 Maite Oroz, 8 Patricia Guijarro - 15 Natalia Montilla, 17 Lucía García, 11 Carmen Menayo.

Cserepad: 1 Noelia Ramos - 5 Andrea Sierra, 9 Cintia Montagut - 6 Paula Fernández - 7 Paula Sancho, 16 Lorena Navarro, 18 Leyre Monente.

Szövetségi edző: Pedro López.

Svájc:

12 Nadja Furrer - 4 Luisa Felder, 7 Thais Hurni, 9 Sarah Kaufmann, 13 Naomi Mégroz - 10 Alisha Lehmann, 8 Lara Jenzer, 5 Yara Hofmann, 11 Nathalie Lienhard - 14 Géraldine Reuteler, 3 Kim Dubs.

Cserepad: 19 Noëmi Stadelmann - 2 Elisa Barth, 15 Nathalia Spälti - 6 Flavia von Kämel, 17 Mathilde Staffoni - 16 Jolanda Stampfli, 18 Amira Arfaoui. Sérülés miatt kikerült a keretből: 1 Melanie Egli.

Szövetségi edző: Monica Di Fonzo.

Csere: Oroz - P. Fernández 16', Lienhard - Arfaoui 37', Lehmann - Stampfli 58', Montilla - L. Navarro 61', Dubs - Staffoni 73', Pujadas - Sierra 76'

Gól: L. García 6' (1-0), Felder öngól 13' (2-0), Mégritz öngól 50' (3-0), Reuteler 55' (3-1), Menayo 64' (4-1), Arfaoui 78' (4-2), L. Navarro 82' (5-2)

Sárga lap: -

Piros lap: -

Percről percre:

1. perc: A svájciak kezdik a mérkőzést.

4. perc: Oroz 20 méterről lőni próbált, a labda nagy ívben a kapu fölé szállt.

6. perc: GÓÓÓÓÓL! Menayo átküzdötte magát két védőn a bal oldalon, beívelte a labdát, Kaufmann csak továbbfejelte, Montilla pedig a túloldalról visszatette a labdát Lucía García elé. García pedig nem hibázott, 6 méterről higgadtan a kapuba lőtt. 1-0.

8. perc: Spanyol szöglet után Guijarro lövése még lepattant egy védőről, Montilla viszont egy csel után már eltalálta a kaput, hatalmasat védett Furrer.

9. perc: Bonmati próbált lőni 20 méterről, elsőre visszapattant egy védőről, az ismétlés pedig már erőtlennek bizonyult.

13. perc: GÓÓÓÓL! Spanyol szöglet, Bonmati íveli be balról, Lucía García a kapust megelőzve megcsúsztatta a labdát, Felder melléről pedig a hálóba pattant a játékszer. Az UEFA elsőre a spanyolnak adja a találatot, de nem biztos, hogy nem ment volna el a kapu előtt a csúsztatás - később át is írják öngólnak. 2-0.

16. perc: Oroz egy korábbi rúgás után nem tudja folytatni, Paula Fernández áll a helyére.

21. perc: Menayo ismét jól ment el, odapasszolt Lucía Garcíához, aki lövés helyett még tovább akarta vinni a labdát, ez pedig már Furreré lett.

28. perc: Bonmati 22 méterről, fordulásból lőtt, Furrernek nem okozott gondot.

33. perc: Menayo teljesen üresen maradt a bal oldalon a tizenhatos vonalán, meg is nézhette hová lövi, ám középre ment a lövés, Furrer kiütötte.

34. perc: Lucía García átvette a labdát Kaufmann mellett, majd 10 méterről lőtt, Furrer hatalmasat védett.

36. perc: Menayo sarkazását Lucía García el tudta tolni a belépő védőt és a kapust megelőzve, de már nem érte volna el, elesni pedig túl későn próbált.

40+1. perc: Vége az első félidőnek.

41. perc: A spanyolok kezdik a második félidőt.

42. perc: Svájci szöglet után Jenzer elé került a labda, lövését Peña térddel szögletre tolta a jobb alsó elől.

50. perc: GÓÓÓÓL! Menayo ívelt középre jobbról egy szabadrúgást, középütt Lucía García és Mégroz párosából a svájci védő lábáról került a hálóba a labda. 3-0.

55. perc: GÓL. Arfaoui passzolt Reutelerhez, aki 20 méterről, kicsit jobbról a léc alá lőtt. 3-1.

63. perc: Lucía García adott be jobbról, Lorena Navarro jól is érkezett, ám 6 méterről kevéssel a jobb kapufa mellé fejelt.

64. perc: GÓÓÓÓL! Furrer messzire kifutva tisztázott Navarro elől, ám épp Menayo elé gurított, aki 35 méterről az üresen maradt hálóba emelt. 4-1.

65. perc: Stampfli lőtt jobbról Batlle szorításában, Peña védett.

78. perc: GÓL. Svájci szöglet jobbról, Mégroz ívelte be a kapu elé, ahol Peña ismét bizonytalan volt, így a hosszú kapufánál Arfaoui közelről a hálóba pofozhatta a labdát. 4-2.

82. perc: GÓÓÓÓÓL! Navarro kitette a labdát a bal szélre Menayónak, aki végigvitte a labdát a svájci térfélen, a kifutó kapus előtt középre pöckölte, ahol a támadás követő Lorena Navarro kényelmesen az üres kapuba guríthatott. 5-2.

83. perc: Vége, Spanyolország Európa-bajnok! Jorge Vilda két aranyérme után most Pedro López is arannyal mutatkozik be nagy tornán.