Hírek/News : EB-selejtező: Ukrajna - Spanyolország: 0-1

EB-selejtező: Ukrajna - Spanyolország: 0-1

repens  2015.10.12. 19:45

Ukrajna - Spanyolország: 0-1

Ma este 20:45-től Ukrajna ellen fejezte be EB-selejtezők sorát a spanyol labdarúgó válogatott. Tét már csak a hazaiak számára volt, ennek ellenére egy remekül játszó ellenfelet legyőzve Spanyolországnak sikerült jól a zárás. A spanyolok ezzel nagy valószínűséggel kijuttatják az EB-re a magyar válogatottat!

Ukrajna - Spanyolország: 0-1 (0-1)

2015.10.12. 20:45 (21:45). Férfi felnőtt, EB-selejtező, C-csoport, Kijiv, Nacionalnij szportivnij kompleksz Olimpijszkij. 61.248 néző.
Játékvezető: Milorad Mažić (Milovan Ristić, Dalibor Đurđević; Danilo Grujić, Nenad Đokić); negyedik jv.: Nemanja Petrović - mind szerb.

Ukrajna:

12 Andrij Pjatyov - 17 Artyom Fedeckij, 5 Olekszandr Kucser, 20 Jaroszlav Rakickij, 13 Vjacseszlav Sevcsuk - 14 Ruszlan Rotany, 19 Gyenisz Harmas, 6 Tarasz Sztyepanyenko - 7 Andrij Jarmolenko, 22 Artyom Kravec, 10 Jevhen Konopljanka.

Cserepad: 1 Gyenisz Bojko, 23 Nyikita Sevcsenko - 2 Mikita Kamenyuka, 3 Andrij Piljavszkij - 4 Anatolij Tyimoscsuk, 8 Ruszlan Malinovszkij, 9 Oleh Huszev, 16 Olekszandr Zincsenko, 18 Szerhij Ribalka, 21 Olekszandr Karavajev - 11 Jevhen Szeleznyov, 15 Pilip Budkivszkij. Eltiltva: Jevhen Hacseridi, Szerhij Szidorcsuk.

Szövetségi kapitány: Mihajlo Fomenko.

Spanyolország:

12 David de Gea - 17 Mario Gaspar Pérez, 14 Xabier Etxeita, 15 Nacho Fernández, 2 César Azpilicueta - 8 Thiago Alcântara, 6 Mikel San José, 10 Cesc Fàbregas - 22 Isco Alarcón, 9 Paco Alcácer, 19 Nolito Agudo.

Cserepad: 1 Iker Casillas, 23 Sergio Rico - 3 Gerard Piqué, 4 Marc Bartra, 16 Juanfran Torres, 18 Jordi Alba - 5 Sergio Busquets, 20 Santi Cazorla - 11 Pedro Rodríguez, 13 Juan Mata. Sérült: 21 David Silva, 7 Álvaro Morata.

Szövetségi kapitány: Vicente del Bosque.

Csere: Harmas - Ribalka 58', Fàbregas - Mata 64', Nolito - Alba 75', Paco - Busquets 85', Rotany és Kravec - Zincsenko és Szeleznyov 87'

Gól:Mario Gaspar 22' (0-1)

Sárga lap: Kucser 23', Thiago 36', San José 53', Sztyepanyenko 61', Fedeckij 77', de Gea 88'

Piros lap: -

Percről percre:

1. perc: A spanyolok kezdik a mérkőzést.

3. perc: Kravec simán átjátszotta Mario Gaspart, majd a tizenhatos bal sarkáról kapu elé tekerte a labdát, Rotany bele tudott érni, szerencsére mellépattogott.

7. perc: Harmas vezette fel a labdát, majd 24 méterről ellőtte, igen gyengén, de Gea könnyedén fogta.

9. perc: Isco lódult meg középen, jól tolta Fàbregas elé, aki 17 méterről a becsúszó Harmas mellett épphogy a léc fölé tekerte.

15. perc: Kravec könnyedén lefutotta Etxeitát, balról, éles szögből lőtt, de Gea kitolta. Pár másodperccel később Rotany maradt egyedül a kaputól 8 méterre, lövését óriási bravúrral védte de Gea.

22. perc: GÓÓÓÓÓL! Thiago elérte Nolito passzát az alapvonal előtt, az ötös bal sarkától átívelte a hosszú oldalra, a debütáló Mario Gaspar Pérez pedig a kapuba fejelte a labdát. 0-1.

23. perc: Büntető! Kucser felvágja Fàbregast az ötös bal oldala előtt, megint Nolito adott remek passzt.

24. perc: Fàbregas a kapu jobb oldalát célozza meg a büntetővel, de nem elég magas, és nem elég erős, a jó irányba vetődő Pjatyov ki tudja tolni a labdát.

27. perc: Kravec lőtt balról, éles szögből, Etxeita lábán megpattant a labda, de Gea kitolta a rövid sarok elől. A szöglet után viszont hibázik a kapus, Harmas az ötösről fejelte fölé a labdát.

29. perc: Harmas célozta meg a bal alsót 14 méterről, Etxeita ki tudta rúgni a labdát.

34. perc: Spanyol beadás jobbról, Pjatyov kezéről továbbpattant, Nolito lövése viszont elakadt a vetődő kapusban.

36. perc: Thiago ugrott fel fejelni magasra emelt könyökkel, letarolta Kravecet, sárga lap.

45+1. perc: Vége az első félidőnek.

46. perc: Az ukránok kezdik a második félidőt.

47. perc: Konopljanka visszarántotta Mario Gaspart, így az ötösről kapura kanalazhatott egy beadást. De Gea ezt is védte, a bíró pedig le is fújta a szabálytalanságot.

51. perc: Jarmolenko egy csellel elküldte Azpilicuetát, majd jobbról, éles szögből lőtt, a labda a rövid kapufát érintve került az alapvonalon túlra.

53. perc: San José a spanyol térfélen felvágja a meglóduló Sztyepanyenkót, sárga lap.

53. perc: Isco balról, éles szögből kapura emelte a labdát, Pjatyov szögletre tudta ütni.

55. perc: Óriási tűzijáték az ukrán kapu előtt, Paco lövését hatalmas bravúrral védi Pjatyov, majd San José hiába lő a hálóba, a szerb bíró érvényteleníti. Nacho csúszott össze előtte egy ukrán védővel.

58. perc: Rotany adott be a jobb szélről, Harmas fejelt a jobb felső felé, de Gea ki tudta tolni a labdát.

60. perc: Konopljanka vitte el a labdát Mario Gaspar mellett, balról befelé cselezett, majd kapura tekert, de Gea kicsit bizonytalanul ugyan, de kitolta a labdát.

61. perc: Sztyepanyenko földre vitte Azpilicuetát, sárga lap.

62. perc: Ribalka odasózott egyet Isco arcára, a szerb bíró nem vette észre.

64. perc: Lejön Fàbregas, és a beálló Mata kapja meg tőle a csapatkapitányi karszalagot, életében először.

68. perc: Sevcsuk lekönyökli Mario Gaspart a félpályánál, ezt se látja meg a szerb.

75. perc: Vissza a kezdetekhez: Nolito helyére áll be az U-válogatottakban balszélsőként remeklő Jordi Alba.

77. perc: Fedeckij rúg egy nagyot Albába, majd káromkodva megpróbálja felrángatni a spanyolt, utóbbi már kicsalja a sárgát a bíró zsebéből.

78. perc: San José beadását az előrehúzódó Etxeita fejelte kapura, Pjatyov védett.

83. perc: Ribalka 22 méterről csúnyán fölélőtte a labdát.

85. perc: Újabb furcsa spanyol csere: Paco Alcácer helyett Busquets lép a pályára.

85. perc: Rotany 10 méterről lőhetett, egy védőt érintve épphogy fölészállt a labda.

88. perc: De Gea időhúzásért sárga lapot kap.

89. perc: Mata rövid felszabadítása után Ribalka elé került a labda, aki 14 méterről laposan lőtt, de Gea fogta a labdát.

91. perc: Thiago tologatta a labdát, majd 20 méterről megcélozta a bal alsót, centiket tévedett.

93. perc: Vége a mérkőzésnek. Spanyolország győzelemmel zár, és ezzel nagy valószínűséggel kijuttatja az EB-re a magyar válogatottat!