Hírek/News : U-21 EB-selejtező: Spanyolország - Svédország: 1-1

U-21 EB-selejtező: Spanyolország - Svédország: 1-1

repens  2015.10.13. 17:45

Spanyolország - Svédország: 1-1

A spanyol U-21-es válogatott a Kanári-szigeteken játszott EB-selejtezőt Svédország ellen, magyar idő szerint 18:45-től. Egy félidőn át úgy tűnt, kényelmesen nyernek a spanyolok a semmit nem mutató svédek ellen, ám a döbbenetesen elfogultan fújó német bíró egy nevetséges kiállítással pontot mentett a vendégeknek.

Spanyolország - Svédország: 1-1 (1-0)

2015.10.13. 18:45 (17:45). Férfi U-21, EB-selejtező, 6. csoport, Santa Cruz de Tenerife, Estadio Heliodoro Rodríguez López. 10.800 néző.
Játékvezető: Daniel Siebert (Holger Henschel, Jan Seidel); negyedik jv.: Sascha Stegemann - mind német.

Spanyolország:

1 Kepa Arrizabalaga - 2 Héctor Bellerin, 4 Jesús Vallejo, 5 Jorge Meré, 3 Rubén Duarte - 8 Daniel Ceballos, 6 Saúl Ñíguez, 10 Òliver Torres - 7 Gerard Deulofeu, 9 Munir El Haddadi, 11 Marco Asensio.

Cserepad: 13 Pau López - 12 Javier Manquillo, 14 Francisco Varela - 15 José Rodríguez, 16 Samu Castillejo, 18 Nahuel Leiva - 17 Borja Mayoral. Nincs nevezve: Alejandro Remiro - Jonathan Castro.

Szövetségi edző: Albert Celades.

Svédország:

1 Anton Cajtoft - 2 Linus Wahlqvist, 3 Victor Lindelöf, 4 Joakim Nilsson, 5 Ludwig Augustinsson - 6 Muamer Tankovic, 7 Alexander Fransson, 8 Melker Hallberg, 9 Kerim Mrabti - 10 Gustav Engvall, 11 Kristoffer Olsson.

Cserepad: 12 Jesper Johansson - 13 Adam Lundqvist, 14 Arber Zeneli, 15 Noah Sonko Sundberg, 16 Erdal Rakip, 17 Ferhad Ayaz, 18 Gustaf Nilsson.

Szövetségi edző: Håkan Ericson.

Csere: Asensio - José Rodríguez 54', K. Olsson - Rakip 72', Tankovic - Zeneli 76', Deulofeu - Leiva 78', El Haddadi - Mayoral 85', Mrabti - Ayaz 88'

Gól: Òliver Torres 20' (1-0), Engvall 60' (1-1)

Sárga lap: Deulofeu 36', Saúl Ñíguez 40', Saúl Ñíguez 49', Engvall 81'

Piros lap: Saúl Ñíguez 49'

Percről percre:

1. perc: A svédek kezdik a mérkőzést.

2. perc: Kapufa! Asensio ívelt be szögletet balról, Saúl Ñíguez jól érkezett középen, ám az ötösről a felső lécre fejelte a labdát, a visszapattanóból pedig nem alakult ki veszélyes helyzet.

14. perc: Ceballos remek labdával ugratta ki El Haddadit középen, aki viszont kicsit hosszan vette át a labdát, így a kifutó kapus mellett már nem tudta elpöckölni. Utólag lest is ítélt a bíró.

20. perc: GÓÓÓÓÓL! Deulofeu passzolt a beinduló Òliver Torresnek, aki bevezette a labdát az ötös jobb oldaláig, majd éles szögből a hálóba gurított. 1-0.

31. perc: Svéd szöglet után Lindelöf fejese a spanyol kapu jobb sarkába tartott, egy védőnek sikerült kifejelnie a gólvonalról.

34. perc: Wahlqvist célozta meg a spanyol kaput 28 méterről, kevéssel szállt fölé a lövés.

36. perc: Saúl Ñíguez lőtt 26 méterről, Cajtoft nagyot repülve kitolta a labdát.

36. perc: Deulofeu lódulna meg a jobb oldalon, Olssont lerázza magáról, a svéd arcához kapva földre rogy. Hogy erre mi oka volt, a lassításból se derül ki, de a német bíró megette: lefújta, és sárgát adott a döbbent spanyolnak.

40. perc. Asensio a tzenhatos bal oldaláról középre lőtte a labdát, El Haddadi beletette a lábát, de épp Cajtoftot találta telibe.

40. perc: Saúl Ñíguez eltalálja Augustinsson lábát, ez is sárga. A svédeknek fúj eddig hazai pályát a német bíró, azonos súlyú szabálytalanságokra csak a spanyoloknak ad lapot.

44. perc: Deulofeu szabadrúgásból, 28 méterről kapura tekerte a labdát, könnyedén fogta Cajtoft.

45. perc: Vége az első félidőnek.

46. perc: A spanyolok kezdik a második félidőt.

49. perc: Kiállítás. Ceballos szabálytalankodik Augustinssonnal szemben, a fogalmatlan német bíró pedig felmutatja a sárgát Saúl Ñígueznek. A másodikat, vagyis kiállítja. Nem véletlenül írtuk korábban, hogy a svédeknek fúj Siebert.

56. perc: Hallberg 20 méterről laposan lőtt, Kepa fogta a labdát.

60. perc: GÓL. Engvall lépett ki, és jobbról, 14 méterről a rosszul kimozduló Kepa mellett a hálóba gurított. 1-1.

66. perc: Deulofeu szabadrúgásból, 30 méterről eltekerte a labdát a kapu bal oldala mellett.

77. perc: Zeneli 22 méterről igencsak erőtlenül lőtt, Kepa könnyedén fogta.

81. perc: Engvall hatalmasat rúg Ceballosba, erre már kénytelen sárgát adni Siebert.

94. perc: Vége a mérkőzésnek. Jobb csapat a spanyol, de a svéd-német koalícióval ma nem lehetett bírni.