Hírek/News : Női U-19 EB: Spanyolország – Hollandia: 4-3

Női U-19 EB: Spanyolország – Hollandia: 4-3

repens  2016.07.28. 19:30

Spanyolország – Hollandia: 4-3

20:30-tól Spanyolország Hollandiával vívott elődöntőt a szlovákiai női U-19-es EB-n Szencen. Eddigi leggyengébb teljesítményét nyújtotta Pedro López csapata, hatalmas potyagólt is kapott, a bíró is mindent megtett ellenük, de végül így is összejött a döntő. Sorozatban a harmadik, most már jöhetne végre egy trófea is.

Spanyolország – Hollandia: 4-3 (1-1)

2016.07.28. 20:30. Női U-19, Európa-bajnokság, elődöntő, Senec (Szenc), Národné tréningové centrum Senec. 518 néző.
Játékvezető: Linn Andersson – svéd (Lina Rashid – angol, Marina Sztrilecka – ukrán); negyedik jv.: Ivana Projkovska – macedón.

Spanyolország:

13 Amaia Peña – 6 Nuria Garrote, 5 Marta Cazalla, 11 Carmen Menayo, 3 Beatriz Beltrán – 8 Patricia Guijarro, 4 Aitana Bonmati, 14 Sandra Hernández – 10 Andrea Sánchez, 7 Nahikari García, 17 Lucía García.

Cserepad: 1 Yolanda Aguirre – 2 Andrea Maddalen Sierra, 12 María Bores – 15 María Ángeles Carrión, 16 Maite Oroz – 9 Laura Domínguez, 18 Laura Pérez.

Szövetségi edző: Pedro López.

Hollandia:

1 Paulina Quaye – 2 Yvonne van Schijndel, 12 Kay-Lee de Sanders, 3 Vita van der Linden, 13 Ashleigh van Weerden – 14 Pleun Raaijmakers, 10 Jill Roord, 8 Michelle Hendriks – 7 Suzanne Admiraal, 9 Sippie Folkertsma, 11 Soraya Verhoeve.

Cserepad: 16 Lize Kop – 4 Vera ten Westeneind, 5 Maureen Sanders – 6 Nurija van Schoonhoven, 15 Cheyenne van den Goorbergh – 17 Dina Noordam, 18 Esmee de Graaf.

Szövetségi edző: Janna Torny.

Csere: van Schijndel – de Graaf 84', Raaijmakers – van Schoonhoven 85', L. García – Oroz 88', Bonmati – A. Sierra 92'

Gól: Admiraal 22' (0-1), S. Hernández 25' (1-1), Roord 59' (1-2), S. Hernández 68' (2-2), Cazalla 73' (3-2), S. Hernández 81' (4-2), Hendriks 84' (4-3)

Sárga lap: de Sanders 31', P. Guijarro 78', A. Sánchez 89', Hendriks 94'

Piros lap: –

Percről percre:

1. perc: A spanyolok kezdik a mérkőzést.

2. perc: Spanyol szabadrúgás 28 méterről, Beltrán kapura lőtte, elment a bal felső mellett.

12. perc: Guijarro távoli emelése kötött ki Quaye kezében.

15. perc: Sandra Hernández egy jobbról érkező beadást óriási helyzetben, 8 méterre a kaputól lövés helyett sután a kapu felé lökött, így nem volt veszélyes.

22. perc: GÓL. Hatalmas spanyol hiba után a labda odakerül középen Admiraal elé, ai 25 méterről félmagasan a jobb kapufa mellé lövi. 0-1.

25. perc: GÓL! Sandra Hernández szabadrúgásból, 30 méterről nagy erővel, hajszálpontosan bevágja a labdát a bal kapufa mellé. 1-1.

30. perc: Lucía García egy jó csel után a tizenhatos jobb csücskétől befelé tolta a labdát Nahikari García elé, aki pphogy eltévesztette a kapu jobb oldalát.

31. perc: Nahikari García tört előre középen, de Sanders hátulról odarúgott neki, sárga lap.

33. perc: Lucía García a jobb szélről középreívelt, Andrea Sánchez az ötösnél még le is vette a labdát, ám lövés helyett emelni próbált, Quaye pedig megfogta.

40. perc: Nahikari Garcíát akasztották a holland kapu előtt, a svéd bíró nem adta meg a büntetőt.

44. perc: Andrea Sánchez balról, éles szögből kapura emelte a labdát, Quaye épphogy szögletre tudta tolni.

45+1. perc: Vége az első félidőnek.

46. perc: Hollandia kezdi a második félidőt.

57. perc: Guijarro 20 méterről, kapásból rátűzte az eléhulló labdát, kevéssel ment fölé.

59. perc: GÓL. Holland szabadrúgás 25 méterről, Roord erőtlenül, középre íveli, Amaia Peña pedig érthetetlenül rosszul nyúl a felé szálló labdáért, beüti a saját kapujába. Hatalmas potyagól. 1-2.

62. perc: Spanyol előreívelés, az ötös bal oldalán Lucía García el is éri, de melléfejeli.

64. perc: Nahikari García lövése egy védőről Lucía García elé perdült, aki viszont jobbról, 14 méterről gyengén a kapushoz gurította a labdát.

68. perc: GÓL! Andrea Sánchez a tizenhatos bal oldalán, az alapvonalnál befelé tört, az ötös sarkáról középregurította a labdát, Sandra Hernández pedig higgadtan a jobb alsóba lőtt. 2-2.

71. perc: Érthető módon felbátorodta a hollandok, van Weerden 30 méterről rálövi, Peña vetődését most is rossz nézni, de legalább mellétolja a labdát.

72. perc: Bonmati 20 méterről megcélozta a jobb alsót, kitolta Quaye.

73. perc: GÓL! Spanyol szöglet jobbról, Andrea Sánchez beíveli, Quaye alászalad, így a túlsó kapufánál álló Cazalla közelről a hálóba fejel. 3-2.

76. perc: Andrea Sánchez bolondította a védőket a bal oldalon, hátragurította a labdát Bonmatinak, aki 20 méterről fölélőtte.

78. perc: Guijarro elkésett becsúszása Roordot találja el, sárga lap.

81. perc: GÓL! Beltrán tolja balról befelé, Sandra Hernández középről, 20 méterről ellövi, a labda megpattan de Sandersen, és a kapu jobb oldalába hullik. 4-2.

84. perc: GÓL. A svéd bíró továbbenged egy szabálytalan holland labdaszerzést, így három holland is üresen marad a spanyol kapu előtt, Hendriks pedig nem hibázik. 4-3.

89. perc: A svéd bíró sokadjára mutatja ki, melyik csaptnak szurkol, Andrea Sánchez leejti a labdát az alapvonalon túl, miután szöglet helyett kirúgást ítél (tévesen), erre sárgát ad a spanyolnak.

90. perc: Sandra Hernándezt lekönyöklik, ezt bezzeg nem látja szabálytalannak a svéd...

92. perc: Oroz meglódul, Roord visszarántja, a szabályok szerint ez is sárga, a svédnél ez sem az.

94. perc: Hendriks reklamálásért sárgát kap.

95. perc: Vége, Spanyolország EB-döntős!

A tornáról: LINK.

Hollandia: LINK.