Hírek/News : Női U-20 VB, negyedd.: Koreai NDK – Spanyolország: 3-2 h.u.

Női U-20 VB, negyedd.: Koreai NDK – Spanyolország: 3-2 h.u.

repens  2016.11.24. 06:00

Koreai NDK – Spanyolország: 3-2, hosszabbítás után

Magyar idő szerint 7 órától a spanyol női U-20-as labdarúgó válogatott Észak-Koreával vívott VB-negyeddöntőt Pápua Új-Guineában. Borzalmas kezdés után, kétgólos hátrányból még felálltak a spanyolok, de a hosszabbításban a koreaiak vitték be a mindent eldöntő gólt.

Koreai NDK – Spanyolország: 3-2, hosszabbítás után (2-2)(2-2)(2-1)

2016.11.24. 07:00 (16:00). Női U-20, Világbajnokság, negyeddöntő, Port Moresby, National Football Stadium. 3.740 néző.
Játékvezető: Casey Reibelt – ausztrál (Sarah Ho – ausztrál, Michelle O'Neill – ír); negyedik jv.: Silvia Reyes – perui.

Koreai NDK:

1 Kim Mjong-Szun – 3 U Szol-Gjong, 5 Csoe Szol-Gjong, 12 Dzson Szo-Jon, 16 Ri Un-Jong – 8 Csoe Un-Hva, 9 Ri Hjang-Szim, 11 Kim Fjong-Hva, 19 Dzsu Hjo-Szim – 6 Vi Dzsong-Szim, 20 Kim Szo-Hjang.

Cserepad: 18 Rim Jong-Hva, 21 Ok Kum-Dzsu – 4 Cse Kjong-Mi, 13 Szon Ok-Ju, 14 Kim Dzsong-Szim – 15 An Szong-Ok, 17 Kim Un-Hva – 2 Szung Hjang-Szim, 7 Ri Kjong-Hjang, 10 Ri Un-Szim.

Szövetségi edző: Hvang Jong-Bong.

Spanyolország:

1 Mariasun Quiñones – 16 María Bores, 2 Andrea Sierra, 11 Carmen Menayo, 3 Beatriz Beltrán – 4 Aitana Bonmati, 8 Mariona Caldentey, 12 Patricia Guijarro – 7 Nahikari García, 20 Lucía García, 10 Andrea Sánchez.

Cserepad: 13 Amaia Peña, 21 María Sampalo – 9 Lucia Gómez, 15 Marta Cazalla – 6 Ainhoa Campo, 14 Sandra Hernández, 19 Maite Oroz - 17 Alba María Redondo, 18 Laura Domínguez. Sérült: 5 Rocío Gálvez.

Szövetségi edző: Pedro López.

Csere: Csoe Un-Hva – Ri Kjong-Hjang 41', Kim Szo-Hjang – Szung 67', Ri Kjong-Hjang – Kim Un-Hva 79', N. García – S. Hernández 82', Vi – Ri Un-Szim 95', Bonmati és Caldentey – Oroz és A. Redondo 99', A. Sánchez – L. Domínguez 111'

Gól: Dzsu 18' (1-0), Ri Hjang-Szim 30' (2-0), N. García 38' (2-1), L. García 62' (2-2), Kim Fjong-Hva 106' (3-2)

Sárga lap: Menayo 42', Bonmati 68', Kim Fjong-Hva 98'

Piros lap: –

Percről percre:

1. perc: A spanyolok kezdik a mérkőzést.

8. perc: Caldentey balról beadta a labdát, centikkel elszállt a berobbanó Lucía García feje felett, így a kapusé lett.

10. perc: Andrea Sánchez a bal szélről átívelte a labdát a hsszú kapufához, a kapus felett átszállt, Nahikari García viszont két méterről fölé tudta lőni a ziccert.

18. perc: GÓL. Észak-koreai szöglet után Dzsu teljesen üresen fejelhetett az ötösről, nem is hibázott. 1-0.

30. perc: GÓL. Újabb elképesztően gyenge spanyol védekezés, a teljes védelmen átpattog egy lágyan előreívelt szabadrúgás, végül Ri Hjang-Szim lőhet a hálóba. 2-0.

38. perc: GÓL! Patri Guijarro kényszerítőzik Caldentey-jel, majd 18 méterről nagy erővel kapura lövi a labdát. Kim Mjong-Szun véd, de a kipattanó Nahikari García elé kerül, aki 10 méterről a hálóba teker. 2-1.

42. perc: Kim Szo-Hjang meglódul, Menayo visszahúzza, sárga lap.

43. perc: Kim Szo-Hjang szabadrúgását a jobb kapufa mellől nagy nehezen kiszedte Quiñones.

45+5. perc: Vége az első félidőnek.

46. perc: Észak-Korea kezdi a második félidőt.

59. perc: Guijarro lőtt 20 méterről, nem volt benne elég erő, elment a bal alsó mellett.

61. perc: Lucía García lépett ki, jobbról, 14 méterről lőtt, egy bevetődő védőről mellépattant a labda.

62. perc: GÓL! Andrea Sánchez lőtt éles szögből, balról, Kim Mjong-Szunról továbbperdült a labda, Lucía García pedig jókor érkezett, és a hálóba lőtt. 2-2.

68. perc: Bonmati odalép a középpályán egy koreainak, a ránézésre koreai származású ausztrál bíró igencsak szigorúan sárgát ad neki.

76. perc: Jön a szokásos ivószünet.

80. perc: Bonmati 20 méterről kapura emelte a labdát, nem okozott gondot Kim Mjong-Szunnak.

90+1. perc: Gyors koreai akció végén két ázsiai egymást zavarta, Ri Hjang-Szim az ötösről kapura pöckölte a labdát, Quiñones jó helyen volt.

90+4. perc: A spanyol védelem most is hibát hibára halmoz, Szung viszont 10 méterről, tiszta helyzetben elgurítja a labdát a kapu előtt.

90+5. perc: Vége a rendes játékidőnek.

91. perc: Elkezdődött a hosszabbítás.

95. perc: A gyakorlatban is bemutatkozik a FIFA új szabálya: a hosszabbítás során plusz egy cserére van lehetőség, így Korea már a negyedik cseréjét hajtja végre a meccsen.

98. perc: Kim Fjong-Hva felökleli Lucía Garcíát, sárga lap.

105. perc: Guijarro görcsöt kap, az ausztrál bírónő igazi tahóként nem engedi ápolni, míg végül a spanyolok ki nem rúgják a labdát.

105+2. perc: Vége  hosszabbítás első félidejének.

106. perc: Észak-Korea kezdi az utolsó játékrészt.

106. perc: GÓL. Kim Fjong-Hva 18 méterről ellövi a labdát, Quiñones későn vetődik, a labda pedig bepattog a jobb alsóba. 3-2.

113. perc: Ri Hjang-Szim tekerését ki tudta tolni Quiñones.

122. perc: Lucía García kapásból, 14 méterről mellélőtte a labdát.

122. perc: Vége. Spanyolország búcsúzott a VB-től. A védelmen múlt, Gálvez nélkül már nem volt ugyanaz a hátsó alakzat.

Spanyolország: LINK.

Koreai NDK: LINK.

VB-program, helyszínek: LINK.

Játékoskeretek: LINK.