Hírek/News : EB-selejtező: Spanyolország – Norvégia: 2–1

EB-selejtező: Spanyolország – Norvégia: 2–1

repens  2019.03.23. 20:15

Spanyolország – Norvégia: 2–1

20:45-től Valenciában Norvégia ellen megkezdte a 2020-as EB selejtezősorozatát a spanyol labdarúgó válogatott. Felháborítóan könnyedén vette a meccset jó néhány spanyol játékos, a lett bíró gyengébb volt, mint a baltiak focija, így végül a győzelemért is nagyon meg kellett szenvedni a brutális északiak ellen.

Spanyolország – Norvégia: 2–1 (1–0)

2019.03.23. 20:45. Férfi felnőtt, EB-selejtező, F-csoport, Valencia, Estadio Mestalla. 39.752 néző.
Játékvezető: Andris Treimanis – lett (Haralds Gudermanis – lett, Aleksejs Spasjonnikovs – lett); negyedik jv.: Aleksandrs Golubevs – lett.

Spanyolország:

1 David de Gea – 22 Jesús Navas, 15 Sergio Ramos, 4 Íñigo Martínez, 18 Jordi Alba – 21 Daniel Parejo, 5 Sergio Busquets, 8 Daniel Ceballos – 9 Rodrigo Moreno, 7 Álvaro Morata, 10 Marco Asensio.

Cserepad: 13 Kepa Arrizabalaga, 23 Pau López – 2 Sergi Gómez, 3 José Luis Gayà, 12 Mario Hermoso, 14 Juan Bernat – 6 Saúl Ñíguez, 11 Sergio Canales, 16 Rodri Hernández, 20 Sergi Roberto – 17 Jaime Mata, 19 Iker Muniain.

Szövetségi kapitány: Luis Enrique Martínez.

Norvégia:

1 Rune Jarstein – 14 Omar Elabdellaoui, 6 Håvard Nordtveit, 3 Kristoffer Ajer, 2 Haitam Aleesami – 20 Martin Ødegaard, 19 Markus Henriksen, 18 Ole Selnæs, 8 Stefan Johansen – 7 Joshua King, 10 Tarik Elyounoussi.

Cserepad: 12 Per Bråtveit, 22 Sten Grytebust – 4 Even Hovland, 5 Sigurd Rosted, 16 Jonas Svensson, 17 Martin Linnes – 13 Iver Fossum, 15 Mats Møller Daehli – 9 Alexander Sørloth, 11 Mohamed Elyounoussi, 21 Bjørn Johnsen, 23 Ola Kamara.

Szövetségi kapitány: Lars Lagerbäck (svéd).

Csere: T. Elyounoussi – Johnsen 55', Ødegaard – M. Elyounoussi 56', Ceballos – Canales 74', Parejo – R. Hernández 77', S. Johansen – Kamara 77', Morata – Ja. Mata 89'

Gól: Rodrigo Moreno 16' (1–0), King 65' (büntetőből, 1–1), S. Ramos 71' (büntetőből, 2–1)

Sárga lap: Ajer 35', T. Elyounoussi 51', Ceballos 54', S. Johansen 54', Í. Martínez 64', Johnsen 74'

Piros lap: –

Percről percre:

1. perc: A spanyolok kezdik a mérkőzést.

16. perc: GÓL! Jordi Alba megy el a bal oldalon, középreemeli a labdát, Rodrigo Moreno pedig 8 méterről kapásból a hálóba lövi. 1–0.

20. perc: Navas a tizenhatos jobb széléről begurítja a labdát, a rövid saroknál Rodrigo Moreno sarkaz, Jarstein kitolja a rövid alsó elől.

31. perc: Henriksen elmegy a jobb szélen, belövi középre a labdát, Tarik Elyounoussi üresen érkezik a gólvonalon, ám hatalmas bravúrral sikerül a kapu helyett oldalra kotornia a labdát...

33. perc: Parejo beívelt szabadrúgását Morata kapura csúsztatja, Jarstein nagyot nyújtózva ki tudja ütni.

34. perc: Megint Morata fejel, ezúttal eltéveszti a kapu jobb oldalát.

35. perc: Morata átveszi a labdát, Ajer letarolja, sárga lap.

36. perc: Parejo 25 méteres szabadrúgását könnyen fogja Jarstein.

38. perc: Szöglet után Busquets gurít, Martínez belesarkaz, épphogy elmegy a jobb alsó mellett a labda.

40. perc: Jordi Alba a hálóba lő, ám lesről indult, nem adják meg.

44. perc: Tarik Elyounoussi odacsap Jordi Alba arcára, a lett bíró csökkentlátásának köszönhetően megússza a kiállítást.

45+1. perc: Vége az első félidőnek.

46. perc: Norvégia kezdi a második félidőt.

51. perc: Tarik Elyounoussi odatapos Ceballos lábára, sárga lap.

52. perc: Morata lép ki, ám jobbról, 8 méterről nem tudja ellőni a labdát Nordtveit és Jarstein mellett.

53. perc: Ceballost aprítják a norvégok, majd Johansen átesik a földön fekvő spanyol lábán. A lett bírónál csak a magyar tévékommentátor elfogultabb a spanyolokkal szemben... Ceballos sárgát kap "törlesztésért", Johansen sárgával megússza, hogy beleszállt.

64. perc: Büntető. Szöglet után egy norvég labda nélkül elesik, Treimanis pedig megkoronázza végtelenül pofátlan mai fújását, és a semmire büntetőt fúj, valamint sárgát ad Ínigo Martíneznek.

65. perc: GÓL. King belövi a jobb alsóba az ajándék büntetőt, de Gea nem rontja védés nélküli mérlegét. 1–1.

67. perc: Ceballos emelt Morata fejére, aki 4 méterről sem volt képes a kapuba találni.

71. perc: Büntető! Morata meglép, eltolja a labdát, Jarstein pedig előrenyújtott lábbal csúszva letarolja. Nem lehet nem megadni, a nagy kérdés: hol maradt a piros a kapusnak?

71. perc: GÓL! Sergio Ramos áll a büntetőponthoz, és higgadtan bepörgeti a labdát a léc alá. 2–1.

74. perc: Az eddigi sikereken felbuzdulva Johnsen is bátran odanyom egy könyököst, most Busquets az áldozat. Meglepő módon ezúttal kiosztja a jogos sárgát a lett.

90. perc: Asensio lép ki ajtó-ablak helyzetben, ám érthetetlen módon elszórakozza, jócskán föléemeli a labdát.

94. perc: Méltó zárása a meccsnek: Johnsen odacsap Busquets arcára is, majd összefejel Ramosszal. Az ostoba lett helyett ezúttal a sors szolgáltat igazságot, Norvégia gyorsanbarnult K1-ese sérül bele az esetbe, turbánt kap.

96. perc: Vége a mérkőzésnek. A győzelmet nem kell magyarázni, de finoman szólva nem találja a csapatát továbbra sem Luis Enrique.

Videó: LINK.

Spanyolország: LINK.

Norvégia: LINK.