Hírek/News : U-21 EB, A-csop.: Spanyolország – Lengyelország: 5–0

U-21 EB, A-csop.: Spanyolország – Lengyelország: 5–0

repens  2019.06.22. 20:30

Spanyolország – Lengyelország: 5–0

Lezárult a csoportkör az idei U-21-es EB A-csoportjában. A spanyoloknak legalább 3 góllal kellett nyerniük az eddig hibátlan lengyel csapat ellen, hogy továbbjuthassanak és kvalifikálják magukat az olimpiára. Ennek megfelelően óriási spanyol fölényben telt a meccs, és simán megoldották az előzetesen szinte lehetetlennek tűnő feladatot. Ott lesznek az olimpián.

Spanyolország – Lengyelország: 5–0 (3–0)

2019.06.22. 21:00. Férfi U-21, Európa-bajnokság, A-csoport, Bologna, Stadio Renato Dall'Ara. 3122 néző.
Játékvezető: Bobby Madden – skót (Francis Connor – skót, David Roome – skót); negyedik jv.: Georgij Kabakov – bolgár. VAR: Jochem Kamphuis – holland, Bas Nijhuis – holland.

Spanyolország:

1 Antonio Sivera – 15 Martín Aguirregabiria, 5 Unai Núñez, 4 Jorge Meré, 3 Aaron Martín – 6 Fabián Ruiz, 10 Daniel Ceballos, 21 Marc Roca – 19 Daniel Olmo, 11 Mikel Oyarzabal, 22 Pablo Fornals.

Cserepad: 13 Unai Simón, 23 Daniel Martín – 2 Jesús Vallejo, 16 Pol Lirola, 20 Héctor Junior Firpo – 7 Carlos Soler, 8 Mikel Merino, 14 Igor Zubeldia, 17 Alfonso Pedraza – 9 Borja Mayoral, 12 Manuel Vallejo, 18 Rafael Mir.

Szövetségi edző: Luis de la Fuente.

Lengyelország:

1 Kamil Grabara – 20 Robert Gumny, 21 Karol Fila, 4 Mateusz Wieteska, 6 Krystian Bielik, 3 Kamil Pestka – 23 Konrad Michalak, 16 Patryk Dziczek, 7 Szymon Żurkowski, 10 Sebastian Szymański – 14 Adam Buksa.

Cserepad: 12 Mateusz Lis, 22 Tomasz Loska – 2 Przemysław Płacheta, 5 Paweł Bochniewicz, 15 Dominik Jończy – 8 Jakub Piotrowski, 9 Dawid Kownacki, 13 Mateusz Wdowiak, 17 Kamil JóĽwiak, 19 Filip Jagiełło – 11 Karol ¦widerski, 18 Paweł Tomczyk.

Szövetségi edző: Czesław Michniewicz.

Csere: Fila – Piotrowski 45', Buksa – ¦widerski 55', Oyarzabal – Mayoral 59', Sz. Żurkowski – Płacheta 71', F. Ruíz – M. Merino 75', Ceballos – M. Vallejo 88'

Gól: Fornals 17' (1–0), Oyarzabal 35' (2–0), F. Ruíz 39' (3–0), Ceballos 71' (4–0), Mayoral 90' (5–0)

Sárga lap: Wieteska 65', Bielik 70', Roca 78', Piotrowski 83', Pestka 94'

Piros lap: –

Percről percre:

1. perc: A lengyelek kezdik a mérkőzést.

5. perc: Olmo lőhetett a védők szorításában az ötös jobb sarkáról, az oldalhálóba.

6. perc: Fornals tört előre, majd 18 méterről lőtt, elment a labda a bal kapufa mellett.

11. perc: Olmo 14 méteres bombáját bravúrral kiütötte Grabara.

15. perc: Fabián Ruíz 18 méteres lövése a felső lécről a gólvonal elé pattant vissza.

17. perc: GÓL! Aarón Martín balról begurítja a labdát, Fornals pedig bevetődve 6 méterről a hálóba lövi. 1–0.

24. perc: Buksa tört előre, majd 24 méterről lőtt, Sivera könnyen fogta a labdát.

35. perc: Fabián Ruíz ezúttal 22 méterről találta telibe ugyanott a felső lécet, mint 20 perccel korábban.

35. perc: GÓL! Ceballos kiugratja az ötös bal sarkához futó Oyarzabalt, aki egy védővel a nyakán még el tudja tolni a labdát a kifutó Grabara mellett. 2–0.

39. perc: GÓL! Fabián Ruíz balra tolja a labdát, majd 22 méterről laposan hajszálpontosan a bal kapufa mellé tekeri. Két kapufa után végre a gól is összejön neki. 3–0.

45. perc: Ceballos emelt a tizenhatosról, fölé.

45+2. perc: Vége az első félidőnek.

46. perc: A spanyolok kezdik a második félidőt.

49. perc: Fabián Ruíz lőtt 14 méterről, Grabara kiütötte, majd Roca ismétlését is ki tudta tolni a kapus.

51. perc: Ceballos lőtt 28 méterről, Grabara másodjára fogta a labdát.

52. perc: Fornals 14 méterről eltekerte a labdát a kapu jobb oldala mellett.

57. perc: Oyarzabal belesérül abba, hogy becsúszva próbált elérni egy hosszú labdát, hordágyon viszik le.

60. perc: Bielik rögtön lekönyökli a frissen beállt Mayoralt, a skót bírónál ez lapot sem ér.

61. perc: Fornals lőhetett tisztán 10 méterről, de gyengén Grabara kezébe gurította a labdát.

65. perc: Fornals az ötösön át is vehette a labdát, mielőtt fordulásból mellégurította.

65. perc: Wieteska rácsúszik Ceballos lábára, sárga lap.

67. perc: Olmo tört jobbról a kapu felé, majd az oldalhálóba lőtt.

69. perc: Fabián Ruíz lőtt 24 méterről, Grabara nagyot vetődve szögletre tolta.

70. perc: Bielik ezúttal Mayoral lábát aprítja, mostmár meg is kapja a sárgáját.

71. perc: GÓL! Spanyol szabadrúgás 22 méterről, Ceballos bevarrta a bal felső sarokba a labdát. 4–0.

78. perc: Roca egy felesleges rúgásért sárgát kap.

79. perc: Płacheta fejelt 8 méterről, Sivera nagyot védett.

83. perc: Piotrowski hátulról odarúg Aguirregabiriának, sárga lap.

90. perc: GÓL! Olmo jobbról középre gurítja a labdát, Mayoral üresen át is veheti a tizenegyespontnál, majd higgadtan a kapu bal oldalába lövi. 5–0.

94. perc: Pestka kap egy esernyőt Fornalstól, cserébe felrúgja, sárga lap.

95. perc: Vége a mérkőzésnek. Spanyolország elődöntős és olimpiai résztvevő.

A tornáról: LINK.

Spanyolország: LINK.