Hírek/News : U-21 EB, elődöntő: Spanyolország – Franciaország: 4–1

U-21 EB, elődöntő: Spanyolország – Franciaország: 4–1

repens  2019.06.27. 20:30

Spanyolország – Franciaország: 4–1

21 órától Franciaország válogatottja ellen vívott EB-elődöntőt a spanyol U-21-es válogatott. Hiába tettek meg mindent a bírók Afrika legjobbjaiért, kiütéses sikert aratott Luis de la Fuente csapata.

Spanyolország – Franciaország: 4–1 (2–1)

2019.06.27. 21:00. Férfi U-21, Európa-bajnokság, elődöntő, Reggio nell'Emilia, Mapei Stadium-Città dell Tricolore. 6500 néző.
Játékvezető: Georgij Kabakov – bolgár (Martin Margaritov – bolgár, Divan Valkov – bolgár); negyedik jv.: Andreas Ekberg – svéd. VAR: João Pinheiro – portugál, Luis Godinho – portugál.

Spanyolország:

1 Antonio Sivera – 15 Martín Aguirregabiria, 2 Jesús Vallejo, 5 Unai Núñez, 20 Héctor Junior Firpo – 6 Fabián Ruiz, 10 Daniel Ceballos, 21 Marc Roca – 19 Daniel Olmo, 11 Mikel Oyarzabal, 22 Pablo Fornals.

Cserepad: 13 Unai Simón, 23 Daniel Martín – 3 Aaron Martín, 4 Jorge Meré, 16 Pol Lirola – 7 Carlos Soler, 8 Mikel Merino, 14 Igor Zubeldia, 17 Alfonso Pedraza – 9 Borja Mayoral, 12 Manuel Vallejo, 18 Rafael Mir.

Szövetségi edző: Luis de la Fuente.

Franciaország:

23 Paul Bernardoni – 13 Colin Dagba, 4 Ibrahima Konaté, 5 Dayot Upamecano, 3 Fodé Ballo-Touré – 10 Matteo Guendouzi, 6 Lucas Tousart, 8 Houssem Aouar – 12 Jonathan Ikoné, 11 Jean-Philippe Mateta, 22 Jeff Reine-Adélaïde.

Cserepad: 1 Gautier Larsonneur, 16 Maxence Prévot – 2 Kelvin Amian, 15 Malang Sarr, 17 Moussa Niakhaté, 19 Anthony Caci – 7 Romain Del Castillo, 18 Ibrahima Sissoko, 21 Olivier Ntcham – 9 Moussa Dembélé, 20 Marcus Thuram.

Szövetségi edző: Sylvain Ripoll.

Csere: Dagba – Amian 22', Tousart – M. Dembélé 58', Oyarzabal – Mayoral 63', Mateta – M. Thuram 71', Ceballos – Soler 74', F. Ruíz – M. Merino 85'

Gól: Mateta 16' (büntetőből, 0–1), Roca 28' (1–1), Oyarzabal 45+5' (büntetőből, 2–1), Olmo 47' (3–1), Mayoral 66' (4–1)

Sárga lap: Firpo 14', Mateta 18', F. Ruíz 25', M. Thuram 81', Aguirregabiria 81', U. Núñez 90'

Piros lap: –

Percről percre:

1. perc: A spanyolok kezdik a mérkőzést.

12. perc: Ballo-Touré ütött bele kézzel a labdába a tizenhatoson belül, a sasszemű bírók még videón sem voltak hajlandók észrevenni a nyilvánvaló esetet.

14. perc: Büntető. Ha valakinek kétsége lenne arról, hogy az UEFA-maffia ezt a meccset eldöntötte... Reine-Adélaïde eldobja magát Firpo mellett, a bolgár szélhámos befújja, a videószobában ülő portugál gazember is rábólint, lehet tapsikolni a foci sírásó vezéreinek.

16. perc: GÓL. Mateta beteljesíti Čeferinék óhaját, belövi a nevetséges büntetőt. 0–1.

18. perc: Mateta nyújtott lábbal rátapos Núñez lábára, sárga lap.

20. perc: Dagba olyan szerencsésen rúg bele Firpóba, hogy ő sérül bele.

25. perc: Fabián Ruíz felrúg egy franciát, a bolgár persze rögtön nyúl is a zsebébe.

27. perc: Nagy tűzijáték után Fornals lőtt 8 méterről, Bernardoni ki tudta ütni a labdát.

28. perc: GÓL! Spanyol szöglet jobbról, az ötösön érkező Roca elsőre még a kapusba lövi, de a visszapattanó labdát már bebikázza a kapuba. 1–1.

43. perc: Spanyol szöglet balról, a rövid oldalon Núñez sarkazni próbált, kevéssel ment mellé.

45. perc: Firpo ment el a bal oldalon, éles szögből ellőtte a kapu előtt.

45+4. perc: Büntető. Konaté nagyot rúg Oyarzabal sarkába, pechjére kevéssel a tizenhatoson belül. A portugál sem meri megmenteni kedvenceit.

45+5. perc: GÓL! Oyarzabal megvárja, hogy Bernardoni elvetődjön, majd a kapu bal oldalába gurítja a büntetőt. 2–1.

45+6. perc: Vége az első félidőnek.

46. perc: Franciaország kezdi a második félidőt.

47. perc: GÓL! Fabián Ruíz passza után 15 méterről, középről Olmo lövi a harmadik spanyol gólt. 3–1.

52. perc: Fornals tört előre egy védővel a nyakán, 14 méterről lőni próbált, de a kifutó Bernardoniban elakadt a labda.

65. perc: Mayoral lépett ki, Bernardoniról mellécsorgott a lövése.

66. perc: GÓL! Fornals balról betekeri a labdát középre, Borja Mayoral pedig jobbról, 12 méterről a hálóba lövi. 4–1.

70. perc: Szabadrúgás 22 méterről, Ikoné kapura tekerte, Sivera kiütötte.

81. perc: Thuram lerántja Aguirregabiriát, sárga lap. A bolgár kókler utána a sértettnek is ad egy sárgát, a balkáni sötétség homálya fedi, vajon miért.

88. perc: Olmo lőtt 20 méterről, kevéssel a bal alsó mellé.

90. perc: Núñez szépen szerel, a bolgár balfék neki is sárgát ad.

92. perc: Soler 16 méterről átemelte a labdát a kapuson, de Ballo-Touré ki tudta vágni a gólvonalról.

94. perc: Vége a mérkőzésnek.

A tornáról: LINK.

Spanyolország: LINK.