Hírek/News : EB-2020, nyolcadd.: Horvátország – Spanyolország: 3–5 h.u.

EB-2020, nyolcadd.: Horvátország – Spanyolország: 3–5 h.u.

repens  2021.06.28. 18:00

Horvátország – Spanyolország: 3–5, hosszabbítás után

Sokáig emlékezetes meccsen, hosszabbítás után győzte le a spanyol labdarúgó válogatott a horvátokat az EB-nyolcaddöntőben.

Horvátország – Spanyolország: 3–5, hosszabbítás után (3–5)(3–3)(1–1)

2021.06.28. 18:00. Férfi felnőtt, Európa-bajnokság, E-csoport, København (Koppenhága), Parken Stadion. 22771 néző.
Játékvezető: Cüneyt Çakır – török (Bahattin Duran – török, Tarik Ongun – török); negyedik jv.: Andreas Ekberg – svéd. VAR: Bastian Dankert – német, Christian Dingert – német, Christian Gittelmann – német, Paweł Gil – lengyel.

Horvátország:

1 Dominik Livaković – 22 Josip Juranović, 5 Duje Ćaleta-Car, 21 Domagoj Vida, 25 Joąko Gvardiol – 8 Mateo Kovačić, 10 Luka Modrić, 11 Marcelo Brozović – 17 Ante Rebić, 20 Bruno Petković, 13 Nikola Vlaąić.

Cserepad: 12 Lovre Kalinić, 23 Simon Sluga – 2 ©ime Vrsaljko, 16 Mile ©korić, 24 Domagoj Bradarić – 15 Mario Paąalić, 18 Mislav Orąić, 19 Milan Badelj, 26 Luka Ivanuąec – 7 Josip Brekalo, 9 Andrej Kramarić, 14 Ante Budimir. Eltiltva: 6 Dejan Lovren. Nincs nevezve: 3 Borna Bariąić, 4 Ivan Periąić.

Szövetségi kapitány: Zlatko Dalić.

Spanyolország:

23 Unai Simón – 2 César Azpilicueta, 24 Aymeric Laporte, 12 Èric García, 14 José Luis Gayà – 8 Koke Resurrección, 5 Sergio Busquets, 26 Pedri González – 11 Ferrán Torres, 7 Álvaro Morata, 22 Pablo Sarabia.

Cserepad: 1 David de Gea, 13 Robert Sánchez – 3 Diego Llorente, 4 Pau Torres, 6 Marcos Llorente, 18 Jordi Alba – 10 Thiago Alcántara, 16 Rodri Hernández, 17 Fabián Ruiz, 21 Mikel Oyarzabal – 9 Gerard Moreno, 19 Dani Olmo. Nincs nevezve: 20 Adama Traoré.

Szövetségi kapitány: Luis Enrique Martínez.

Csere: Kramarić – Petković 45', Rebić – Orąić 67', Sarabia – Olmo 71', È. García – P. Torres 71', Juranović – Brekalo 74', Gayà – J. Alba 77', Koke – F. Ruiz 77', Kovačić – Budimir 79', Vlaąić – Paąalić 79', F. Torres – Oyarzabal 88', Busquets – R. Hernández 101', Modrić – Ivanuąec 114'

Gól: Pedri öngól 20' (0–1), Sarabia 38' (1–1), Azpilicueta 57' (1–2), F. Torres 77' (1–3), Orąić 85' (2–3), Paąalić 90+2' (3–3), Morata 100' (3–4), Oyarzabal 103' (3–5)

Sárga lap: Brozović 73', Ćaleta-Car 84'

Piros lap: –

Percről percre:

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

16. perc: Koke lépett ki középen, 8 méterről lőtt, Livaković nagyot védett,a kipattanó labda pedig Gvardiolról föléperdült.

20. perc: GÓL. Pedri a félpályáról igencsak erősen hazarúgja a labdát Unai Simónnak, aki luftot rúg, épp csak továbbcsúsztatja a labdát a hálóba. 1–0.

25. perc: Vlaąić lépett ki a jobb oldalon (az Alba helyett érthetetlen módon kezdőbe rakott Gayànak nyoma sincs a meccsen...), Èric García odaért, kiszorította, így csak az oldalhálóba lőtt.

38. perc: GÓL! Nagy tűzijáték, végül Ferrán Torres lövése után a Livaković által kitolt labdát Sarabia lövi 6 méterről a hálóba. 1–1.

45+2. perc: Vége az első félidőnek.

46. perc: A horvátok kezdik a második félidőt.

57. perc: GÓL! Pedri előretör, balra tolja Ferrán Torresnek, aki beadja, Azpilicueta pedig az ötösről a hálóba fejeli a labdát. 1–2.

67. perc: Gvardiol lőtt az ötös bal sarkáról, Simón nagyot védett.

72. perc: Morata nagyjából 30 centiről képes a hálóba találni, de nem kell aggódni, csak azért, mert méteres lesen álldogált...

73. perc: Koke és Brozović harcol a spanyol tizenhatoson belül, Koke elesik és kézzel paskolgatja a labdát, szerencsére Çakır szerint a horvát szabálytalankodott előbb.

77. perc: GÓL! Az ivószünet után a spanyolok gyorsan előreívelik Ferrán Torresnek, aki elviszi Gvardiol mellett, majd az ötös jobb sarkáról betekeri a hosszú alsóba. 1–3.

85. perc: GÓL. Hatalmas tüzijáték a spanyol kapu előtt Modrić betörése után, minden visszapattan, végül jelez a bíró, hogy benn volt a labda. A lassításnál kiderül, hogy Orąić lövését már csak későn tudta kivágni Simón. 2–3.

90+2. perc: GÓL. Orąić elmegy a bal szélen, beadja, Paąalić pedig az ötösről a hálóba fejel. 3–3.

90+6. perc: Hosszabbítás következik.

91. perc: Elkezdődik a hosszabbítás.

96. perc: Kramarić 8 méterről hatalmas erővel lő, Simón óriásit véd.

97. perc: Alba ment el a bal szélen, odasarkazta a labdát Olmóhoz, a lövés viszont lepattant.

100. perc: GÓL! Megtörténik a csoda, Morata balról, éles szögről belebikáz a labdába, ami beszáll a léc alá. 3–4.

104. perc: GÓL! Olmo a jobb szélről bepasszol Oyarzabalnak, aki bevezeti az ötösig, majd a hálóba lő. 3–5.

105+1. perc: Vége a harmadik játékrésznek.

106. perc: Kezdődik az utolsó félidő.

106. perc: Paąalić passza után Budimir 12 méterről lőtt, Simón épp csak annyira tolt bele, hogy melléguruljon, a török kirúgásnak látta.

116. perc: Morata lép meg, 6 méterről, jobbról lő, mellé.

120. perc: Olmo 14 méteres lövése a bal kapufáról vágódott vissza.

121. perc: Vége a mérkőzésnek.

Spanyolország: LINK.