Browser: Opera, Mozilla Firefox

Mérkőzések/Matches

Események:SúgóSúgó

2016.10.09 Vasárnap

20:45 Albánia – Spanyolország: 0-2. Ffi felnőtt, VB-sel., G-csop., Shkodër, Stadiumi Loro Boriçi.

Albánia – Spanyolország: 0-2

Ma este 20:45-től Albániában vívta harmadik meccsét a 2018-as VB selejtezősorozatában a spanyol labdarúgó válogatott. Sokáig szenvedett a csak a védekezéssel törődő albánokkal a spanyol csapat, de a második félidő közepén két gyors góllal behúzták a győzelmet.

Albánia – Spanyolország: 0-2 (0-0)

2016.10.09. 20:45. Férfi felnőtt, VB-selejtező, G-csoport, Shkodër (Shkodra), Stadiumi Loro Boriçi. 15.245 néző.
Játékvezető: Bas Nijhuis – holland (Rob van de Ven – holland, Charles Schaap – holland); negyedik jv.: Serdar Gözöbüyük – holland.

Albánia:

1 Etrit Berisha – 4 Elseid Hysaj, 6 Berat Xhimshiti, 15 Mërgim Mavraj, 7 Ansi Agolli – 2 Andi Lila, 14 Taulant Xhaka, 9 Ledian Memushaj – 21 Odise Roshi, 19 Bekim Balaj, 3 Ermir Lenjani.

Cserepad: 12 Orges Shehi, 23 Alban Hoxha – 5 Frédéric Veseli, 11 Azdren Llullaku, 17 Naser Aliji – 8 Migjen Basha, 13 Burim Kukeli, 18 Jahmir Hyka, 22 Amir Abrashi – 20 Eros Grezda, 10 Edgar Çani, 16 Sokol Çikalleshi. Nincs nevezve: Liridon Latifi, Ergys Kaçe.

Szövetségi kapitány: Gianni De Biasi (olasz).

Spanyolország:

1 David de Gea – 15 Sergio Ramos, 3 Gerard Piqué, 18 Nacho Monreal – 6 Andrés Iniesta, 8 Koke Resurrección, 10 Thiago Alcântara, 5 Sergio Busquets – 11 Vitolo Machín, 19 Diego Costa, 21 David Silva.

Cserepad: 13 Sergio Rico, 23 Pepe Reina – 2 Daniel Carvajal, 4 Nacho Fernández, 14 Sergi Roberto, 16 Íñigo Martínez – 12 Ander Herrera, 22 Isco Alarcón – 7 Álvaro Morata, 9 José Callejón, 17 Lucas Vázquez, 20 Nolito Agudo.

Szövetségi kapitány: Julen Lopetegui.

Csere: Lenjani – Aliji a szünetben, Vitolo – Nolito 60', Memushaj – Basha 68', T. Xhaka – Hyka 75', Iniesta – Isco 78', S. Ramos – Í. Martínez 80'

Gól: D. Costa 55' (0-1), Nolito 63' (0-2)

Sárga lap: Thiago 25', Agolli 45+1', Mavraj 70'

Piros lap: –

Percről percre:

1. perc: A spanyolok kezdik a mérkőzést.

7. perc: Iniesta a kapu elé ívelte a labdát, Piqué levette, majd jobbról, éels szögbő elgurította a kapu előtt. A holland bíró kezezés miatt egyébként is belefújt. Nem volt kéz, ez a meccs is jól indul játékvezetői szempontból

11. perc: Koke passzolt Diego Costához, aki visszasarkalta elé a labdát, Koke pedig 8 méterről, jobbról a kapusba lőtt.

18. perc: Vitolo lőtt 18 méterről, középről, Berisha kitolta a labdát a jobb alsó elől.

25. perc: Thiago kap sárgát, Hysajt rúgta fel. Jogos, de amikor két perccel korábban a spanyolt rúgták fel jóval durvábban, azt le se fújta a holland. Erős UEFA-ellenszelet érezni mostanában.

33. perc: Ramos jobbról a kapu elé ívelte a labdát, Costa tisztán emelkedett az ötösön, ám csúnyán luftot fejelt.

35. perc: Roshi lőtt kapásból, 15 méterről, elgurult a labda a jobb kapufa mellett.

45+1. perc: Agolli reklamálásért sárga lapot kap.

45+3. perc: Vége az első félidőnek.

46. perc: Az albánok kezdik a második félidőt.

48. perc: Silva szöglete után Piqué fejesét fogta Berisha.

51. perc: Silva lőtt 17 méterről, eltévesztette a jobb alsót.

55. perc: GÓL! Rossza kapuskirúgás után Vitolo passzával Silva lépett ki középen, lövés helyett balra tolta a labdát Diego Costának, akinek csak az üres kapuba kellett lőnie. 0-1.

63. perc: GÓL! Monreal passzolt Nolitóhoz, aki a tizenhatos bal oldalától két védő között befelé tört, és éles szögből a hosszú alsóba tekerte a labdát. 0-2.

70. perc: Mavraj fellökte Diego Costát, sárga lap.

71. perc: Koke előreívelt szabadrúgását Ramos fejelte kapura, fogta Berisha.

79. perc: Ramos felugrik fejelni, majd rosszul ér talajt, lenn marad. Térdsérülésnek tűnik, nem tudja folytatni.

88. perc: David Silva lőhetett szabadrúgást 18 méterről, kicsit balról, fölészállt a labda.

93. perc: Vége a mérkőzésnek, fontos meccset nyert meg a spanyol csapat.

Spanyolország: LINK.

Albánia: LINK.

VB 2018 selejtezők: LINK.