UEFA EURO 2012
UEFA EURO 2012 : Spanyolország - Szerbia: 2-0

Spanyolország - Szerbia: 2-0

repens  2012.05.26. 17:22

A spanyol válogatott 18:00-tól Svájcban Szerbia ellen játszotta első felkészülési meccsét az EB előtt. Gyenge játékkal is sikerült a győzelem, Adrián góllal debütált, Cazorla büntetőből talált be.

Spanyolország - Szerbia: 2-0 (0-0)

2012.05.26. 18:00. Férfi felnőtt felkészülési mérkőzés, Sankt Gallen, AFG Arena.
Játékvezető: Cyril Zimmermann (Matthias Arnet, Manuel Navarro) - mind svájci.

Spanyolország:

1 Iker Casillas - 6 Juanfran Torres, 15 Sergio Ramos, 2 Raúl Albiol, 24 Jordi Alba - 22 Jesús Navas, 14 Xabi Alonso, 8 Bruno Soriano, 20 Santi Cazorla - 7 Roberto Soldado, 11 Álvaro Negredo.

Cserepad: 12 David de Gea, 23 Pepe Reina - 3 Nacho Monreal, 4 Javi García, 17 Álvaro Arbeloa, 18 Álvaro Domínguez - 10 Beñat Etxebarría, 19 Isco Alarcón - 16 Adrián López, 21 David Silva.

Szövetségi kapitány: Vicente del Bosque.

Szerbia:

1 Damir Kahriman - 24 Duąan Basta, 6 Branislav Ivanović, 20 Neven Subotić, 3 Duąko Toąić- 14 Adem Ljajić, 30 Ivan Radovanović, 15 Filip Đuričić, 17 Aleksandar Ignjovski, 11 Aleksandar Kolarov - 9 Dejan Lekić.

Cserepad: 1 ®eljko Brkić - 4 Milan Biąevac, 5 Slobodan Rajković, 16 Ivan Obradović -  7 Zoran Toąić, 8 Boąko Janković, 23 Ljubomir Fejsa, 19 Srđan Mijailović, 26 Radosav Petrović - 21 Lazar Marković.

Szövetségi kapitány: Siniąa Mihajlović.

Csere: Ramos, Soldado, Negredo és Xabi Alonso - Domínguez, Adrián, Silva és  Beñat a szünetben, Jordi Alba - Monreal 65', Đuričić, Radovanović és Ignjovski - Janković, Marković és Fejsa 66', Bruno - Javi García 69', Lekić és Ljajić - ©ćepović és Z. Toąić 76'

Gól: Adrián 64' (1-0), Cazorla 74' (bünetőből, 2-0)

Sárga lap: Kolarov 24', Domínguez 87'

Piros lap: -

Percről percre:

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

2. perc: Negredo nevéhez fűződik a meccs első kapuralövése.

15. perc: A tömény unalomnak Negredo vetett véget, egy előreívelt labdát 15 méterről föléfejelt.

24. perc: Kolarov visszarántotta Navast - ez még barátságos meccsen is sárgát ér.

28. perc: Xabi Alonso észrevette, hogy kinn áll a szerb kapus, és a félpályán túlról kapura ívelt - alig tévedett.

30. perc: Jordi Alba lecsúszott középre lövését fogta Kahriman.

31. perc: Negredo lövése elment a kapu előtt.

37. perc: Szerb gól, szerencsére lesről. Egy balról középre gurított labdát Lekić pöckölt a hosszú sarokba.

40. perc: Xabi Alonso 30 méteres szabadrúgása elszállt a jobb felső sarok felett.

45. perc: Vége az első félidőnek.

46. perc: Elkezdődött a második félidő, négy cserével próbálja felrázni a csapatot del Bosque.

57. perc: Cazorla egy eléhulló labdát a tizenhatosról az égbe lőtt.

63. perc: Silva passzolt a kilépő Adriánhoz, akit azonban beértek a védők.

64. perc: GÓÓÓÓL! Beñat tért ölelő passzával Navas száguldott el a jobb oldalon, beadására Adrián üresen érkezett, és az ötösről a hálóba fejelt. 1-0.

73. perc: Büntető. Silva passzával Adrián lépett ki, majd Ivanović szorításában elesett. A bíró talán kissé szigorúan büntetőt ítélt.

74. perc: GÓÓÓÓL! A büntetőt Cazorla a kapu jobb oldalába emelte, miközben a kapus balra vetődött. 2-0.

75. perc: A szerb "szurkolók" petárdák behajigálásával vétették észre magukat.

84. perc: Adrián balról, húsz méterről kapu felé ívelt, a labda elszállt a hosszú sarok felett.

87. perc: Domínguez felrúgta Zoran Toąićot, sárga lap és szerb szabadrúgás. Kolarov távoli szabadrúgását Casillas fogta.

92. perc: Vége a mérkőzésnek.