UEFA EURO 2012 : EB 2012 C-csoport: Spanyolország - Írország

EB 2012 C-csoport: Spanyolország - Írország

snalguj, repens  2012.06.14. 19:38

Spanyolország - Írország: 4-0

20:45-től a spanyolok győzelmi kényszerben léptek pályára Írország ellen. A spanyoloknál Fàbregas helyett Torres, az íreknél Doyle helyett Cox került a csapatba. Torres gyorsan vezetést is szerzett, majd komoly nyomást helyeztek az írekre, de újabb találat nem sikerült. A második félidő már eredményesebben telt, Silva, majd Torres ismét betalált. Később a csereként beálló Fábregas is hálóba lőtte a játékszert. Az írek biztosan kiestek, míg a spanyolok ki-ki meccset játszanak a horvátokkal, aki ott nyer, csoportelsőként jut tovább, míg a másik valószínüleg kiesik.

Spanyolország - Írország: 4-0 (1-0)

2012.06.14. 20:45. Európa-bajnokság, C-csoport, csoportmérkőzés. Gdańsk, Gdańsk Aréna.

Játékvezető: Pedro Proença - portugál (Bertino Miranda - portugál, Ricardo Santos - portugál; Manuel De Sousa - portugál, Duarte Gomes - portugál); negyedik jv.: Marcin Borski - lengyel.

Spanyolország:

1 Iker Casillas - 17 Álvaro Arbeloa, 15 Sergio Ramos, 3 Gerard Piqué, 18 Jordi Alba - 8 Xavi Hernández, 16 Sergio Busquets, 14 Xabi Alonso - 21 David Silva, 9 Fernando Torres, 6 Andrés Iniesta.

Kispad: 12 Víctor Valdés, 23 Pepe Reina - 2 Raúl Albiol, 4 Javi Martínez, 5 Juanfran Torres - 10 Cesc Fàbregas, 13 Juan Mata, 20 Santi Cazorla, 22 Jesús Navas - 7 Pedro Rodríguez, 11 Álvaro Negredo, 19 Fernando Llorente.

Szövetségi kapitány: Vicente del Bosque.

Írország:

1 Shay Given - 4 John O'Shea, 2 Sean St Ledger, 5 Richard Dunne, 3 Stephen Ward - 7 Aiden McGeady, 6 Glenn Whelan, 8 Keith Andrews, 11 Damien Duff - 10 Robbie Keane, 20 Simon Cox.

Kispad: 23 David Forde, 16 Keiren Westwood - 12 Stephen Kelly, 13 Paul McShane, 18 Darren O'Dea - 15 Darron Gibson, 21 Paul Green, 17 Stephen Hunt, 22 James McClean - 9 Kevin Doyle, 19 Shane Long, 14 Jonathan Walters.

Szövetségi kapitány: Giovanni Trapattoni (olasz).

Csere: Cox - Walters a szünetben., Xabi Alonso - Javi Martínez 65', Torres - Fábregas 73', Duff - McClean 77', Iniesta - Cazorla 79', Whelan - Green 80'

Gólok: Torres 4' (1-0), Silva 49' (2-0), Torres 70' (3-0), Fábregas 83' (4-0)

Sárga lap: Keane 36', Whelan 45', Xabi Alonso 54', Javi Martínez 76', St Ledger 84'.

Piros lap: .

Percről percre:

1. perc: Az írek kezdték a mérkőzés.

2. perc: Casillast tornáztatták meg, Cox lőtt távolról kapura.

2. perc: Busquets ütközött Andrews-zal és maradt lent a füvön.

4. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!!! Torres betalált. Silva kapott remek paszt Iniestától, majd Dunne szerelte a tizenhatosvonalánál. A lecsorgót az érkező Torres helyezte a kapuba. 1-0

7. perc: Újabb gólhelyzet. Silva lőtt el kicsit erőtlenül St Ledger lábai között, a kapus fogta.

8. perc: Arbeloa kapott a jobb szélen labdát, majd adta középre a gólszerző Torresnek, aki centikkel de ellőtt a kapu jobb oldalánál.

9. perc: Ír szögletből érkező labdát Dunne fejelte messzire a kaputól.

12. perc: Silva a tizenhatos vonalánál kapott labdát, először ír kézen, majd spanyol kézen pattant a labda. A bíró szerint ír kirugást ért...

15. perc: Xavit ugratta ki Xabi Alonso. Újabb bírói hiba... Ír védőről kivágódó labda után kirugást ítélt szöglet helyett.

16. perc: Iniesta és Silva játszott össze a tizenhatoson belül, szögletre mentették.

17. perc: Piqué lőtt kapura 20 méterről. Given könnyedén fogta.

19. perc: Az első ír támadások egyike, az előre ívelt labda azonban Casillas kezébe pottyant.

21. perc: Iniesta adta középre a bal szélről a labdát, Silva egy hajszállal lemaradt róla.

22. perc: Jól elszórakozott spanyol helyzet, a végsőkig próbálták kijátszani. Torres passzolt Iniestának, aki gyönyörűen sarokkal továbbtette Silvának a labdát, ám három ír játékos támadta le, így ennyiben is maradt a támadás.

23. perc: Iniesta lőtt kapura, Given védett hatalmasat.

25. perc: Arbeloa indult el a jobb szélen, adta középre, ahonnan a bal szélen érkező Albához került a játékszer, a középreadott labdát Silva fejelte volna, de egy ír beleért.

26. perc: Xavi szögletét Piqué fejelte jócskán mellé.

28. perc: Andrews indult meg a bal szélen. A középreadott labdát Busquets vágta ki.

30. perc: Arbeloa kapott jó paszt, ám lesen volt, igaz egyébként is mellé ment volna. Pár másodperccel később Torrest csípték lesen.

32. perc: Torres és Silva volt az ír kapu előtt. Előbbi fordult volna kapura, lökését azonban befújták.

35. perc: Spanyol bedobás után Torres lőtt - a kapus kezébe.

36. perc: Keane rúgta fel Iniestát, sárga lapot érő megmozdulás volt.

39. perc: Torres kapott Iniestáról remek paszt. Egy az egybe mehetett a kapusra, akit ki akart cselezni, így el is halt a visszaérő védők miatt a támadás. Pár másodperccel később ismét Torres került helyzetbe, középre adott labdájára nem érkezett senki.

41. perc: Iniesta cselezgetett a tizenhatoson belül, a kapura tekert labdája egy védőben landolt.

42. perc: Xavi kapott Silvától labdát, a jobb alsóba helyezett labdát Given fogta.

44. perc: Arbeloa, majd Xavi kapura lövése is a védőkről vágódott ki, nem sokkal később Xabi Alonso lövése is az oldalvonalon hagyta el a pályát.

45. perc: Silvát Whelan állította meg szabálytalanul, sárga. A szabadot Xavi végezte el, a lecsorgó labdát Iniesta tolta kapura, a kapusnak kellett védenie.

45+1. perc: Vége az első félidőnek.

46. perc: A spanyolok indították útjára a labdát a második félidőben.

48. perc: Iniesta kapott középre ívelt labdát Torrestől, majd tette át a jobb szélen érkező Arbeloának. Lendületből Arbeloa tolta kapura, Given védte.

49. perc: GÓÓÓÓÓL! Silva a tizenhatoson belül játszadozott el a védőkkel. Iniesta lövését a kapus kitolta pont Silva elé, aki megtáncoltatta a védőket, majd a bal alsóba helyezett. 2-0

54. perc: A két 14-es találkozott, Xabi Alonso szabálytalankodott Waltersszel, sárga.

55. perc: Óriási spanyol helyzet. Arbeloa lőtt középre, Iniesta 10 méterről lőni próbált, egy ír védőről pattant le Xavi elé, akinek a lövését Given tolta valahogy ki.

58. perc: Torres indult meg a labdával, lest fújtak. A visszajátszás alapján nem volt az...

60. perc: Torres kapott az ír kapu előtt Silvától passzt, kapura fordulni nem tudott.

61. perc:  McGeady lövését Casillas fogta.

62. perc: Busquets a szöglet utáni kavarodást kihasználva 14 méterről rúgta kapu irányába a lecsorgó labdát.

65. perc: Az írek szórakoztak el egy helyzetet a spanyol kapu előtt, két játékosuk is volt szabadon, mégis a visszaérő védők felszabadítottak.

66. perc: McGeady adta középre a labdát, Ramos fejelte szögletre.

70. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓL!!! Torres duplázott. Félpályánál kapott remek kiugratást Silvától, végigfutott a pályán és a kapuba emelte. 3-0

73. perc: Bosque lehozza a két gólos Torrest, Fábregas a pályán.

75. perc: Középpályán szórakozták el a spanyolok a labdát, a leshatáron ácsorgó Keanehez került, aki rábombázta, Casillas öklözte ki.

76. perc: Javi Martínez kapott sárgát, Whelant érte el.

77. perc: McGeady húzta el Silva lábát, spanyolok kaptak szabadot. Xavi rúgta fölé.

79. perc: Javi Martínez volt 5 méteres lesen.

82. perc: Arbeloa adott középre, Cazorla lőtt kapura, Givennek kellett nyújtózkodnia.

83. perc: GÓÓÓÓÓÓÓL! Spanyol szöglet után éles szögből Fábregas lövése csapódott a hálóba. 4-0

84. perc: Silvát rúgta fel St Ledger, sárga.

3 perc lesz a hosszabbítás.

90+2. perc: Javi Martínez kapott az oldalvonalról labdát Fábregastól, a kapura fordulás már nem sikerült.

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek.