UEFA EURO 2012 : Görögország - Oroszország

Görögország - Oroszország

2012.06.16. 19:45

Görögország - Oroszország: 1-0

2012.06.16. 20:45. Európa-bajnokság, A-csoport, csoportmérkőzés. Varsó, Nemzeti Stadion. Az első félidőt az oroszok irányították, ám a hosszabbításában a görögök találtak egy gólt. A második félidő már kiegyenlített harcot hozott, ahol az oroszoknak semmi nem akart bemenni, a görögök pedig egy vitatható tizenegyest nem kaptak meg. Az EB-t jól kezdő, és mindenki szerint továbbjutó oroszok kiestek, míg a már szinte senki által nem favorizált görögök továbbjutottak a csoportból.

Görögország - Oroszország: 1-0 (1-0)

2012.06.16. 20:45. Európa-bajnokság, A-csoport, csoportmérkőzés. Varsó, Nemzeti Stadion.
Játékvezető: Jonas Eriksson - svéd (Stefan Wittberg - svéd, Mathias Klasenius - svéd; Markus Strömbergsson - svéd, Stefan Johannesson - svéd); negyedik jv.: Hüseyin Göçek - török.

Görögország:

13 Mihalisz Szifakisz - 15 Vaszilisz Toroszidisz, 19 Szokratisz Papasztathopulosz, 5 Kirjakosz Papadopulosz, 3 Jorgosz Cavelasz - 14 Dimitrisz Szalpingidisz, 21 Kosztasz Kacuranisz, 10 Jorgosz Karagunisz, 2 Joannisz Maniatisz, 7 Jorgosz Szamarasz - 17 Fanisz Gekasz.

Cserepad: 12 Alekszandrosz Corvasz, 1 Kosztasz Halkiasz - 20 José Holebasz, 4 Szteliosz Malezasz - 6 Grigorisz Makosz, 16 Jorgosz Fotakisz, 23 Jannisz Fetfacidisz - 9 Nikosz Liberopulosz, 11 Kosztasz Mitroglu, 18 Szotirisz Ninisz, 22 Kosztasz Fortunisz. Sérült: 8 Avraam Papadopulosz.

Szövetségi kapitány: "Fernando" Manuel Fernandes da Costa "Santos"

Oroszország:

16 Vjacseszlav Malafejev - 2 Alekszandr Anyjukov, 12 Alekszej Berezuckij, 4 Szergej Ignasevics, 5 Jurij Zsirkov - 6 Roman Sirokov, 7 Igor Gyeniszov, 22 Gyenisz Glusakov - 17 Alan Dzagojev, 11 Alekszandr Kerzsakov, 10 Andrej Arsavin.

Kispad: 1 Igor Akinfejev, 13 Anton Sunyin - 19 Vlagyimir Granat, 15 Dmitrij Kombarov, 21 Kirill Nababkin, 3 Roman Saronov - 9 Marat Izmajlov, 23 Igor Szemsov, 8 Konsztantyin Zírjanov - 14 Roman Pavljucsenko, 20 Pavel Pogrebnyak. Sérült: 18 Alekszandr Kokorin.

Szövetségi kapitány: Dick Advocaat

Csere: Kerzsakov - Pavljucsenko a szünetben, Gekasz - Holebasz 64', Karagunisz - Makosz 67', Glusakov - Pogrebnyak 72', Anyjukov - Izmajlov 81', Szalpingidisz - Ninisz 83'.

Gólok: Karagunisz 45+2' (1-0)

Sárga lap: Karagunisz 62', Zsirkov 69', Dzagojev 70', Pogrebnyak 90+2', Holebasz 90+4' perc.

Piros lap:

Percről percre:

1. perc: A görögök kezdik az első félidőt.

2. perc: A lengyelek indultak meg, Szifakisz mozdult ki tökéletesen a kapujából.

3. perc: Szalpingidisz húzódott előre, majd fejelte a kapu irányából a bal szélről érkező labdát, lesen volt.

4. perc: Lengyel kontratámadásnál a tizenhatoson belül összezáró görög védők szabadítottak fel.

6. perc: Bal szélről érkező szögletet az alsó lábszárával pördített kapura Karagunisz, Malafejevnek kellett nyújtózkodnia.

7. perc: A másik oldalról érkező szögletnél a lecsorgó labdát lőtte kapura Gekasz, ebbe is belenyúltak a védők.

9. perc: Újabb görög támadás, Szamarasz és Gekasz indultak el a lengyel kapu felé, a középre adott labda a kapu előtt keresztbe elszállt.

10. perc: Sirokov adott be a jobb szélről, Arsavin érkezett középen, és kapura helyezte talpával a játékszert, Szifakisz védett hatalmasat.

12. perc: Dzagojev kapott visszagurított labdát, 20 méterről méterekkel a kapu fölött szállt el lövése.

13. perc: Kerzsakov lőtt kapura, a hosszú sarkot centikre kerülte el, Szifakisz nem érte volna el.

14. perc: Malafejevnek kellett nyújtózkodnia, miután a szemfüles görög játékos észrevette, hogy kint áll a kapujából és rálőtte.

17. perc: Zsirkov cselezte ki a bal szélen védőjét, majd a kapu előtt nem rálőtte, hanem középre adta, orosz játékos azonban nem érkezett. Hatalmas helyzet maradt ki.

19. perc: Középpályán vesztette el a görög csapat a labdát, Dzagojev lőtt 25 méterről rá, a kapus másodikra megfogta.

20. perc: Sirokov indult a kapu felé, a védőkről lecsorgó labdát Arsavin lőtte jócskán mellé.

22. perc: Dzagojev ugratta ki Kerzsakovot, a lövése a beleérő görög védőről pattant ki az oldalvonalon kívülre.

25. perc: Sirokov lőtt 18 méterről kapura, Toroszidisz könyökén pattant meg a labda.

27. perc: Anyjukov ugratta volna ki Sirokovot, hosszúra sikeredett.

28. perc: Szalpingidisz érkezett a középre adott labdára, miután lerántotta védőjét kifelé szabadrúgást ítélt a bíró.

29. perc: Arsavin adott a jobb szélről középre, Kerzsakov elől Papadopulosz mentett a kapu előtt 1 méterrel.

30. perc: Glusakov lőtt 30 méterről kapura, veszélytelen kísérlet.

36. perc: Sirokov esett el a tizenhatoson belül, a görög védő picit lökött rajta, de tizenegyest nem ért.

38. perc: A tizenhatoson belül rúgott óriási luftot Kerzsakov.

40. perc: Arsavin adott a jobb szélről Glusakovnak labdát, Papasztathopuloszon pattant szögletre a labda.

41. perc: A szöglet után Arsavin lőtt centikkel a felső léc felett el.

45. perc: Sirokov és Arsavin a görög kapu előtti kavarodást próbálta kihasználni, minden lövés a betömörülő görögök egyikéről pattant vissza.

Kettő perc a hosszabbítás.

45+2. perc: GÓÓÓÓL!!! Karagunisz kapott nagy bedobás után labdát az oldalvonalnál, rávezette a kapusra, majd alatta belőtte a hosszú sarokba. 1-0

45+2. perc: Vége az első félidőnek.

46. perc: A lengyelek indították útjára a labdát a második játékrészben.

50. perc: Szamarasz lőtt 30 méterről kapura, jócskán mellé... Passzolhatott volna Gekasznak középen.

51. perc: Sirokov 15 méterről kilőtte a pókhálót a stadion tetején.

57. perc: Gyeniszov lőtt a tizenhatos vonaláról, nem sokkal, de mellészállt.

59. perc: Toroszidisz adott be középre jobbról, Gekasz elől Anyjukov mentett. Óriási görög lehetőség.

60. perc: Görög szöglet után melléfejelték a görögök.

62. perc: Karagunisz esett el Ignasevics lábában a tizenhatoson belül. A bíró műesésnek ítélte, sárgát adott - ha továbbjutnak a továbbjutást érő gól szerzője, Karagunisz kihagyja a meccset.

63. perc: Pavljucsenko akart középre ívelni, a jobb szélen nem érkezett ember, így a labda keresztbe a kapu előtt elszállt az oldalvonalon kívülre.

67. perc: Santos mester lecserélte Karaguniszt, játékosa már nem igazán a meccsre koncentrált, inkább a szája járt.

69. perc: Szalpingidiszt rántotta le Zsirkov. Sárga.

70. perc: Görög szabad, Cavelasz lövése óriásit szólt a kapufán.

75. perc:  Gyeniszov a szöglet utáni kipattanót bombázta kapura, Szifakisz eldőlve fogta.

80. perc: Holebasz maradt le az oldalvonalról érkező középre adott passzról.

82. perc: Pavljucsenko lőtt méterekkel mellé.

84. perc: Arsavin passzolt középre, Dzagojev fejelése súrolta a hosszú oldali kapufát.

85. perc: Kacuranisz maradt lent a pályán, a visszajátszás alapján semmi nem történt... Az oroszok nem akarták kirúgni a labdát, miután a görögök megszerezték kirúgták, majd összeszólalkoztak a két csapat játékosai. Kacuraniszt hordágyon viszik le, de amint leérnek vele lepattan az ágyról...

90. perc: Dzagojev lövése Cavelasz lábán pattant szögletre.

90. perc: A három orosz játékos zavarta egymást a szöglet után, Sirokov fejese erőtlen volt.

4 perc a hosszabbítás.

90+1. perc: Szifakisz fogta a labdát, amely az egyik védőjéről pattant a kapu irányába.

90+3. perc:  Pogrebnyak kézzel vette le a labdát, sárga.

90+4. perc: Holebasz kapott még a végére egy sárgát.

90+4. perc: Vége a második félidőnek. Óriási meglepetésre a jól kezdő oroszok búcsúznak az EB-től, míg a görögök továbbjutnak a csoport második helyén.