UEFA EURO 2012 : Csehország - Lengyelország: 1-0.

Csehország - Lengyelország: 1-0.

repens  2012.06.16. 19:46

Csehország - Lengyelország: 1-0

Szakadó eső fogadta a csapatokat Wrocławban, ahol mindkét csapat számára csak a győzelem jelentett biztos továbbjutást. A lengyelek alaposan bekezdtek, ám 20-25 perc után eltűntek. A már esőmentes második félidő a csehekről szólt, és Jiráček gólja, valamint az utolsó másodpercekben Kadlec mentése csoportelsőséget ért nekik - a házigazda csoportutolsóként kiesett.

Csehország - Lengyelország: 1-0 (0-0)

2012.06.16. 20:45. Európa-bajnokság, A-csoport, csoportmérkőzés. Wrocław, Városi Stadion.
Játékvezető: Craig Thomson - skót (Alasdair Ross - skót, Derek Rose - skót; William Collum - skót, Euan Norris - skót); negyedik jv.: Fredy Fautrel - francia.

Csehország:

1 Petr Čech - 2 Theodor Gebre Selassie, 6 Tomáš Sivok, 3 Michal Kadlec, 8 David Limberský - 19 Petr Jiráček, 17 Tomáš Hübschman, 18 Daniel Kolář, 13 Jaroslav Plašil, 14 Václav Pilař - 15 Milan Baroš.

Kispad: 16 Jan Laštůvka, 23 Jaroslav Drobný - 5 Roman Hubník, 4 Marek Suchý - 22 Vladimír Darida, 11 Milan Petržela, 10 Tomáš Rosický, 9 Jan Rezek - 20 Tomáš Pekhart, 21 David Lafata, 7 Tomáš Necid.

Szövetségi kapitány: Michal Bílek.

Lengyelország:

22 Przemysław Tytoń - 20 Łukasz Piszczek, 13 Marcin Wasilewski, 15 Damien Perquis, 2 Sebastian Boenisch - 16 Jakub Błaszczykowski, 5 Dariusz Dudka, 11 Rafał Murawski, 7 Eugen Polanski, 10 Ludovic Obraniak - 9 Robert Lewandowski.

Cserepad: 12 Grzegorz Sandomierski - 3 Grzegorz Wojtkowiak, 4 Marcin Kamiński, 14 Jakub Wawrzyniak - 8 Maciej Rybus, 6 Adam Matuszczyk, 18 Adrian Mierzejewski, 19 Rafał Wolski, 21 Kamil Grosicki - 17 Artur Sobiech, 23 Paweł Brożek. Eltiltva: 1 Wojciech Szczęsny.

Szövetségi kapitány: Franciszek Smuda.

Csere: Polanski - Grosicki 56', Obraniak - Brożek 73', Murawski - Mierzejewski 73', Jiráček - Rajtoral 84', Pilař - Rezek 88', Baroš - Pekhart 91'

Gólok: Jiráček 72' (1-0)

Sárga lap: Limberský 12', Murawski 23', Polanski 48', Wasilewski 61', Błaszczykowski és Plašil 88, Perquis 90', Pekhart 94'

Piros lap: -

Percről percre:

1. perc: A lengyelek kezdik a mérkőzést.

2. perc: Dudka ollózott az ötös jobb sarkáról a kapu mellé.

4. perc: Gebre Selassie gurított középre, Pilář 10 méterről lyukat rúgott.

10. perc: Lewandowski lőtt 10 méterről, kissé balról az oldalhálóba.

12. perc: Limberský elkésett becsúszása Błaszczykowski lábát találta el, sárga lap.

13. perc: A jobb szélről beívelt szabadrúgás után a kifejelt labdát Boenisch mellélőtte.

15. perc: Polanski lőtt 16 méterről fölé.

22. perc: Boenisch lőtt 30 méterről, a labda a bal sarok mellett pattogott el.

23. perc: Murawski lerántotta Barošt, sárgát kap.

26. perc: Villámlás - a tegnapi nap alapján ez nem jelent jót...

37. perc: Baroš lépett ki remekül, ám centikkel lemaradt az előreívelt labdáról.

39. perc: Plašil megpattanó lövését fogta Tytoń.

41. perc: Pilař lövése Plašilról visszapattant, második kísérletét pedig fogta Tytoń.

43. perc: Pilař lövése Piszczekről szögletre pattant.

45. perc: Vége az első félidőnek.

46. perc: A csehek kezdik a második félidőt, az eső elállt.

48. perc: Polanski felvágta Pilařt, sárgát kap. Ha továbbjutnak a lengyelek, kihagyja a negyeddöntőt.

51. perc: Baroš 16 méteres lövésébe ketten is belevetődtek, szöglet lett belőle.

54. perc: Limberský 10 méterről, balról beadás helyett az oldalhálóba lőtt.

56. perc: Könnyen lehet, hogy Polanski számára véget ért az EB, a sárgagyűjtő játékos helyére Grosicki jön a teljesen leült lengyel csapatba.

59. perc: Dudka arcon könyökölte Pilařt, ez lapot ért volna...

60. perc: Dudka a sikeren felbuzdulva Hübschmant is arcon könyökölte - ez így már súlyos játékvezetői hiba, utóbbit le se fújta a skót.

61. perc: Wasilewski a tizenhatos bal oldalától pár centire felrúgta Limberskýt, sárga lap és szabadrúgás.

63. perc: Plašil ívelt középre egy szabadrúgást Gebre Selassie föléfejelte.

64. perc: Plašil ívelt középre egy szabadrúgást jobbról, Sivok az ötösről fejelhetett, Tytoń bravúrral védett.

67. perc: Ha már a skót bírónál szabályos a könyökös, Hübschman is élt a lehetőséggel - ő is megúszta, hogy Lewandowskit arcon nyomta.

68. perc: Baroš lövését védte Tytoń.

72. perc: GÓL! Gyors cseh támadás végén Baroš balra pöckölt Jiráčekhez, aki csinált befele egy cselt, majd 10 méterről higgadtan a kapu jobb oldalába gurított. 1-0.

73. perc: Smuda cserékkel próbálja felrázni a csapatot, Murawski és Obraniak helyére Mierzejewski és Brożek áll.

75. perc: Baroš a hálóba gurított - kis szépséghiba, hogy les miatt már fújt a bíró.

77. perc: Tytoń a tizenhatoson kívülre kifutva tisztázott Baroš elől.

80. perc: Piszczek bombájába Jiráček beletette a fejét, ápolni kell a cseh gólszerzőt.

84. perc: Le is hozzák Jiráčeket, Rajtoral áll a helyére.

86. perc: Piszczek beadása Wasilewski fejére került, aki a kapu fölé fejelt.

88. perc: Pilař helyére Rezek jön, a lengyelek előtte kisebb lökdösődésbe kezdtek, a végén Błaszczykowski és Plašil kap sárgát.

90. perc Perquis felrúgta a kilépő Rezeket, sárga.

91. perc: Baroš helyére Pekhart jön.

94. perc: Pekhart kap sárgát, miután nem engedett elvégezni egy szabadrúgást.

94. perc: Błaszczykwski átperdítette alabdát a kapus felett jobbról, 6 méterről, Kadlec a gólvonalról ki tudta fejelni.

95. perc: Vége a mérkőzésnek, Kadlec mentése csoportelsőséget ért Csehországnak!