UEFA EURO 2012 : EB 2012 C-csoport: Olaszország - Írország

EB 2012 C-csoport: Olaszország - Írország

snalguj  2012.06.18. 19:36

Olaszország - Írország: 2-0

A C-csoport másik meccsén a már kiesett íreken próbáltak átlépni az olaszok. Az első félidőben az olaszok megérdemelten előnyt szereztek, a második félidőben azonban inkább az írek nyomtak, gólt nem, piros lapot viszont sikerült begyűjteniük. Balotelli késői góljával biztos győzelem és csoport második hely az olaszok neve mellett.

Olaszország - Írország: 2-0 (1-0)

2012.06.14. 20:45. Európa-bajnokság, C-csoport, csoportmérkőzés. Poznań, Városi Stadion.

Játékvezető: Cüneyt Çakır - török (Bahattin Duran - török, Tarik Ongun - török; Hüseyin Göçek - török, Bülent Yıldırım - török); negyedik jv.: Viktor Svecov - ukrán.

Olaszország:

1 Gianluigi Buffon - 7 Ignazio Abate, 15 Andrea Barzagli, 3 Giorgio Chiellini, 6 Federico Balzaretti - 8 Claudio Marchisio, 21 Andrea Pirlo, 5 Thiago Motta, 16 Daniele De Rossi - 11 Antonio Di Natale, 10 Antonio Cassano.

Kispad: 12 Morgan De Sanctis, 14 Salvatore Sirigu - 4 Angelo Ogbonna, 19 Leonardo Bonucci - 22 Alessandro Diamanti, 13 Emanuele Giaccherini, 2 Christian Maggio, 18 Riccardo Montolivo, 23 Antonio Nocerino - 9 Mario Balotelli, 17 Fabio Borini, 20 Sebastian Giovinco.

Szövetségi kapitány: Cesare Prandelli.

Írország:

1 Shay Given - 4 John O'Shea, 2 Sean St Ledger, 5 Richard Dunne, 3 Stephen Ward - 7 Aiden McGeady, 6 Glenn Whelan, 8 Keith Andrews, 11 Damien Duff - 10 Robbie Keane, 9 Kevin Doyle.

Kispad: 23 David Forde, 16 Keiren Westwood - 12 Stephen Kelly, 13 Paul McShane, 18 Darren O'Dea - 15 Darron Gibson, 21 Paul Green, 17 Stephen Hunt, 22 James McClean - 20 Simon Cox, 19 Shane Long, 14 Jonathan Walters.

Szövetségi kapitány: Giovanni Trapattoni (olasz).

Csere: Chiellini - Bonucci 56', Cassano - Diamanti 63', McGeady - Long 65', Di Natale - Balotelli 75', Doyle - Walters 76', Keane - Cox 86'

Gólok: Cassano 35' (1-0), Balotelli 90' (2-0)

Sárga lap: Balzaretti 28', Andrews 37', O'Shea 38', De Rossi 71', Buffon 73', St Ledger 84'.

Piros lap: Andrews 89'.

Percről percre:

1. perc: Az olaszok indították útjára a labdát az első félidőben.

1. perc: 10 másodperc sem telt el a meccsből, az írek máris helyzetbe kerültek. Doyle indult el az olasz kapu felé, Buffon jött ki jól a kapujából és csente el előle a labdát.

7. perc: Olasz szögletet követően, a kapu előtt Motta elcsúszik, így nem tudja kapura lőni.

11. perc: Cassano adott középre a jobb szélről, nem érkezett a kapu előtt csapattárs, ír fejről ment szögletre.

12. perc: McGeady kapott labdát, ám lesről futott vissza.

13. perc: Di Natale kapott hosszú paszt, Given kezében landolt.

15. perc: Keane kapott lesvonalon tökéletes labdát, elcsúszott, így hasznuk nem száramzott belőle. Nem sokkal később Pirlo maradt lent a pályán, összerúgott McGeadyvel.

18. perc: Balzaretti lőtt 23 méterről, fölément.

21. perc: Pirlo adta előre a labdát, Abaténak hosszú volt.

22. perc: Jobb szélről érkezett középre beadás, Doyle került a földre a kapu előterében, semmi nem volt.

24. perc: Három ír támadó három védővel szembern, Andrews tanácstalan vagy inkább önző volt, és rávezette a védőkre a labdát.

27. perc: Duff szabadrúgását fejelte St Ledger, lökés történt középen.

28. perc: Di Natale kapott a kapu előtt labdát, védők nyúltak bele lövési szándékába.

28. perc: Balzaretti kapott sárgát. Az olasz játékos sportágat váltott, McGeadyt fogta meg a lábánál fogva és próbálta földre teríteni.

30. perc: Di Natale ismét a kapuval szemben kapott labdát, St Ledger válán pattant ki. Szándékosnak nem volt nevezhető, ám az olaszok szerettek volna tizenegyest kapni.

33. perc: Ismét Di Natale a kapu előterében, Ward és Dunne zártak össze előtte.

34. perc: A félpályától indultak meg az olaszok, Given jött ki a kapuból, ám mellette elment az olasz játékos, középen nem jött senki, így a védők felszabadítottak.

35. perc: GÓÓÓL! Olasz szögletet követően Cassano fejelt a kapuba, Dunne már csak a gólvonalon túlról tudta kirúgni. 1-0

38. perc: O'Shea kapott sárgát, Balzarettinek könyökölt oda.

43. perc: De Rossi lőtt a tizenhatos bal csücskéről, két védő állt elé.

45. perc: Vége az első félidőnek.

46. perc: Az írek vezényletével elkezdődött a második félidő.

47. perc: Cassano kapott a bal szélről, Balzarettitől labdát, St Ledger mentett középütt.

48. perc: Komolyan nyom az olasz csapat. Cassano lőtt kapura, ismét St Ledger tette bele a labát.

50. perc: O'Shea adott középre, Doyle próbált egyből lőni, jócskán fölészállt.

51. perc: De Rossi lőtt a tizenhatos vonaláról, a hosszú sarok felett - mellett - ment el nem sokkal.

53. perc: Dunne adott középre, Keane fejesébe egy olasz védő ért bele. A szöglet Dunne fejéről csorgott le.

54. perc: Di Natale kapott lesvonalon labdát, mehetett előre egyedül. Végül annyira kisodródott, hogy Given fogta.

56. perc: Chiellini maradt lent a földön, egy labdalevétel után érkezett rosszul. Lábát fájlalva, cserét kér, helyére  Bonucci jön.

58. perc:  Marchisio kapáslövése mellé ment.

60. perc: Andrews lőtt 23 méterről, Buffon kezébe gurult, pattogott a labda.

63. perc: Újabb csere, a gólszerző Cassano jön le, helyette Diamanti a pályán.

65. perc: Trapattoni mester is belenyúl csapatába:  McGeady le, Long be.

66. perc: Pirlo lőtt kapura a tizenhatos sarkáról, bele Given kezébe, mozdulnia se kellett az ír kapusnak.

68. perc: O'Shea akart bakot ugrani Diamanti hátán, olasz szabad. Pirlo fölétekerte.

71. perc: De Rossi kap sárgát, Doylet rántotta le.

73. perc: Ír szabadot követően Dunnet előzték meg a védők. Buffon reklamálásért sárgát kap.

75. perc: Bal szélről érkezett ír labda, Buffon fogta, Dunne a kezéből fejelte ki.

79. perc: Buffont tornáztatták meg, ír szabadrúgás 17 méterről, Walters a sorfal mellett kapura lőtte. Az olasz kapusnak kellett nyújtózkodnia.

84. perc: Andrews rúgott oda Balotellinek. St Ledger reklamálásért sárgát kapott. Diamanti szabadja a sorfalon csapódik.

86. perc: Keane helyére Cox érkezett.

88. perc: Balotelli kapott labdát és cselezgetett a tizenhatoson belül. St Ledger talpán megpattant, ám egyébként sem volt erő benne, Given fogta.

89. perc: Andrews újabb sárgát kap, kiállítás, miután ez neki a második.

90. perc: GÓL! Balotelli szögletet követően háttal a kapunak Given feje felett a kapuba lőtte a labdát. 2-0

90+1. perc: Vége a mérkőzésnek. Az olaszok továbbjutnak, csoportmásodikként.