UEFA EURO 2012 : EB2012 D-csoport: Anglia - Ukrajna:

EB2012 D-csoport: Anglia - Ukrajna:

snalguj  2012.06.19. 19:49

Anglia - Ukrajna: 1-0

20:45-től az angoloknak a házigazda Ukrajnával kellett szembeszállniuk a továbbjutásért, Rooney a kezdők között, Sevcsenko a padon szerepelt. Az első félidő ukrán fölényt hozott, a másodikban viszont Rooney gyorsan megszerezte a vezetést. A félidő közepén Ukrajna egyenlítő gólt lőtt, azonban Kassai segítőtársa (Vad II) úgy ítélte meg, hogy nem volt bent. A meg nem adott gól vitathatatlan volt, nem úgy, mint egy későbbi tizenegyes helyzet, Terry kezezett. Anglia csoportelső, az ukránok csoportharmadikként kiestek.

Anglia - Ukrajna: 1-0 (0-0)

2012.06.19. 20:45. Európa-bajnokság, D-csoport, csoportmérkőzés. Donyeck, Donbassz Aréna.

Jv.: Kassai Viktor - magyar (Erős Gábor - magyar, Ring György - magyar; Vad II István - magyar, Bognár Tamás - magyar); negyedik jv.: Tom Harald Hagen - norvég.

Anglia:

1 Joe Hart - 2 Ashley Cole, 6 John Terry, 15 Joleon Lescott, 3 Glen Johnson - 16 James Milner, 4 Steven Gerrard, 17 Scott Parker, 11 Ashley Young - 22 Daniel Welbeck, 10 Wayne Rooney .

Kispad: 23 Jack Butland, 13 Robert Green - 12 Leighton Baines, 18 Phil Jagielka, 14 Phil Jones - 19 Stewart Downing, 8 Jordan Henderson, 20 Alex Oxlade-Chamberlain, 7 Theo Walcott - 21 Jermain Defoe. Sérült: 5 Martin Kelly, 9 Andy Carroll.

Szövetségi kapitány: Roy Hodgson.

Ukrajna:

12 Andrij Pjatov - 3 Jevhen Hacseridi, 2 Jevhen Szelin,  20 Jaroszlav Rakickij, 9 Oleh Huszjev   - 11 Andrij Jarmolenko, 4 Anatolij Timoscsuk, 19 Jevhen Konopljanka, 6 Gyenisz Harmas - 22 Marko Devics, 15 Artyem Milevszkij.

Kispad: 23 Olekszandr Horjainov, 1 Makszim Kovalj - 21 Bohdan Butko, 5 Olekszandr Kucser, 13 Vjacseszlav Sevcsuk, 18 Szerhij Nazarenko, 17 Tarasz Mihalik - 8 Olekszandr Alijev, 14 Ruszlan Rotany - 16 Jevhen Szeleznyov,  10 Andrij Voronyin, 7 Andrij Sevcsenko.

Szövetségi kapitány: Oleh Blohin.

Csere: Milner - Walcott 69', Devics - Sevcsenko 69', Milevszkij - Butko 77', Harmas - Nazarenko 78', Welbeck - Carroll 82', Rooney - Oxlade-Chamberlain 87'

Gólok: Rooney 48' (1-0)

Sárga lap:  Timoscsuk 63', Gerrard 73',  Rakickij 74', Cole 78', Sevcsenko 86'

Piros lap: -

Percről percre:

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, Ukrajna kezdett.

2. perc:  Konopljanka próbálkozott 18 méterről. Inkább a szögletzászlóhoz volt közel, mint sem a kapuhoz.

7. perc:  Harmas távoli kísérlete szált el nem sokkal a felső léc felett.

8. perc:  Jarmolenko kapott remek paszt, nem tudta jól levenni, Terry odaért.

11. perc: Coley indult el a bal oldalon, középre adott passzára senki nem érkezett.

12. perc: Bal szélen induló ukrán helyzet, a középre adott labdát a nagy kavarodás után Devics lőtte kapura, a védőkről pattant vissza.

14. perc: Rooney kapott középen magas labdát.

15 perc:  Rakickij lőtte el a labdát 23 méterről méterekkel fölé. Valószínüleg dícséretet nem kap majd az elszórakozott helyzetért.

16. perc: Újabb ukrán támadás, ismét Terry nyúlt bele lábujjheggyel.

18. perc: Úgy látszik Terry az angol védelem kulcsembere.  Konopljanka lőtt szemben a kapuval tizenhatos vonaláról, az angol védőről pattant vissza ismét a játékszer.

22. perc: Huszjev távoli kísérlete ment picit fölé, ha lejjebb megy Hart valószínüleg nem érte volna el.

24. perc:  Pjatov nézte be a jobbról érkező szabadrúgást. Játékos nem tudott fejelni, ám a kapus az előtte lepattanó labdát nem tudta elsőre megfogni.

28. perc: Rooney fejelt kapura a bal szélről érkező beadás után, messze volt.

30. perc:  Jarmolenko kapott remek paszt a tizenhatos vonalánál. Elhúzta Cole mellett, majd Hart vetődve védett.

33. perc: Devics forgatta meg a kapu előterében Lescottot. A beadott labda nem volt jó.

36. perc: Young adta alapvonalról laposan középre a labdát, a betömörült védők egyikéről,  Rakickijről  pattant le. A kontrát Devics lőtte el a bal kapufa mellett.

41. perc: Parker próbálkozott 20 méterről.

42. perc: Jarmolenko cselezgetett a tizenhatos vonalánál, ennyire is jutott vele.

45. perc: Vége az első játékrésznek.

46. perc: Az angolok vezényletével elkezdődött a második félidő.

48. perc: GÓÓÓL! Védelmi hibát követően Rooney fejesével vezet Anglia. Gerrard adta be a bal szélről, a védők és Pjatov között elsuhant a labda, a középen érkező Rooney üresen fejelhetett. 1-0

51. perc:  Huszjev jobb szélről érkező lövése csavarodott a kapu felé.

54. perc: Rooney indulhatott meg fél pályáról, a tizenhatosnál állította meg Jarmolenko. A visszaadott passzból érkező lövés már az ukrán védőkről pattant le.

61. perc: Kis szöglet után  Milevszkij fejelhetett üresen, fölészállt.

62. perc: Óriási bírói hiba!!! Az ukránok gólt lőttek, nem adták meg, pedig a labda teljes terjedelmével bent volt. Félpályáról indult a támadás, egy passzt követően Devics a kapuba tette, Terry egyértelműen a gólvonal mögül szedte ki. Kassaiék valószínüleg búcsút is vehetnek az EB-től.

63. perc:  Timoscsuk kapott sárgát, a gól után borult el az agya.

68. perc: A jobb szélről érkező labdát Rooney elől  Pjatov ütötte ki, a kipattanót Cole lőtte mellé.

69. perc: Mindkét oldalon csere. Az ukránoknál  Sevcsenko a pályán, míg az angoloknál Walcott került csapatba.

73. perc: A két négyes ütközött, Gerrard könyökölte le Timoscsukot.

74. perc: Hart védett hatalmasat, Konopljanka bombázta rá. A kontra során Rakickij állította meg szabálytalanul a nemrég besárguló Gerrardot, ő is lapot kapott.

75. perc: Rooney kapott szemben, védő nélkül labdát. A visszafutó Szelin sodorta le lábáról. A szögletet Rooney fejelte, Pjatov pedig védte.

78. perc: Cole kapott sárgát, az időt húzta.

81. perc: Nazarenko lőtt 17 méterről 3 méterrel fölé.

86. perc: Cserékkel, komolyabb helyzet nélkül zajlottak az elmúlt percek, valamint Sevcsenko kapott sárgát, Youngot rúgta meg.

88. perc: Terry kezéhez ért a labda a tizenhatoson belül. Az ukránok reklamálása mit sem ért...

90+1. perc: Jarmolenko kapott passzt a tizenhatoson, fölé.

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek. Anglia csoportelsőként továbbjutottak, míg a házigazdák kiestek.