UEFA EURO 2012 : EB 2012 Elődöntő: Németország - Olaszország: 1-2

EB 2012 Elődöntő: Németország - Olaszország: 1-2

repens  2012.06.28. 19:47

Németország - Olaszország: 1-2

20:45-től a második elődöntőben az olaszok próbálták meglepni a németeket - sikerrel. A németeknek ma semmi sem sikerült, Balotellinek viszont minden, hamar kétgólos előnybe kerültek az olaszok. Özil a hosszabbításban büntetőből szépített, de ez már semmire nem volt elég. Spanyolország - Olaszország döntőt rendeznek!

Németország - Olaszország: 1-2 (0-2)

2012.06.28. 20:45. Európa-bajnokság, elődöntő, Varsó, Nemzeti Stadion.

Játékvezető: Stéphane Lannoy - francia (Frédéric Cano - francia, Michael Annonnier - francia; Fredy Fautrel - francia, Ruddy Buquet - francia); negyedik jv.: Howard Webb - angol.

Németország:

1 Manuel Neuer - 20 Jérôme Boateng, 5 Mats Hummels, 14 Holger Badstuber, 16 Philipp Lahm - 18 Toni Kroos, 7 Bastian Schweinsteiger, 8 Mesut Özil, 6 Sami Khedira, 10 Lukas Podolski - 23 Mario Gómez.

Kispad: 12 Tim Wiese, 22 Ron-Robert Zieler - 4 Benedikt Höwedes, 17 Per Mertesacker, 3 Marcel Schmelzer - 15 Lars Bender, 19 Mario Götze, 2 İlkay Gündoğan, 13 Thomas Müller, 21 Marco Reus, 9 André Schürrle - 11 Miroslav Klose.

Szövetségi kapitány: Joachim Löw

Olaszország:

1 Gianluigi Buffon - 6 Federico Balzaretti, 15 Andrea Barzagli, 19 Leonardo Bonucci, 3 Giorgio Chiellini - 8 Claudio Marchisio, 21 Andrea Pirlo, 18 Riccardo Montolivo, 16 Daniele De Rossi - 9 Mario Balotelli, 10 Antonio Cassano.

Kispad: 12 Morgan De Sanctis, 14 Salvatore Sirigu - 4 Angelo Ogbonna, 7 Ignazio Abate - 22 Alessandro Diamanti, 13 Emanuele Giaccherini, 2 Christian Maggio, 5 Thiago Motta, 23 Antonio Nocerino - 11 Antonio Di Natale, 17 Fabio Borini, 20 Sebastian Giovinco.

Szövetségi kapitány: Cesare Prandelli.

Csere: Gómez és Podolski - Klose és Reus a szünetben, Cassano - Diamanti 58', Montolivo - Motta 64', Balotelli - Di Natale 70', Boateng - Müller 71'

Gólok: Balotelli 20' (0-1), Balotelli 36' (0-2), Özil 92' (büntetőből, 1-2)

Sárga lap: Balotelli 37', Bonucci 61', De Rossi 84', Motta 89', Hummels 94'

Piros lap: -

Percről percre:

1. perc: Az olaszok kezdik a mérkőzést.

5. perc: Buffon elvétett egy szögletből beívelt labdát, Pirlo tisztázott a gólvonalon.

12. perc: Boateng lőtte jobbról középre a labdát, Buffon kezéből kicsúszott, majd Barzagli lábáról majdnem az olasz kapuba pattogott.

18. perc: Cassano 28 méterről, kicsit balról rácsavarta a labdát, Neuer a jobb saroknál fogta.

20. perc: GÓL! Cassano kevergetett a tizenhatos bal oldalán, majd középre ívelt, ahol az ötös vonaláról fejelhetett Balotelli, nem is hibázta el. 0-1.

24. perc: Gómez fejelt 15 méterről, legalább ugyanennyivel mellé.

27. perc: Özil lőtt 18 méterről a védők szorításában, Buffon fogta a bal sarok felé tartó labdát.

34. perc: Cassano ezúttal Montolivónak adott remek passzt, aki viszont 12 méterről lövés helyett cselezni próbált - sikertelenül.

35. perc: Khedira távoli lövését Buffon szögletre ütötte.

36. perc: GÓL! Balotelli lépett ki a leshatárról, miután Lahm csúnyán beragadt, a ghánai-olasz pedig a kapuba bombázott 18 méterről. 0-2.

37. perc: Balotelli azért nem tagadja meg önmagát - gólöröm címén habtestét mutogatja, a bíró sárgával díjazza a látványt.

43. perc: Cassano színészi képességeit is megcsillogtatja, miután nagyot repül és hosszan ápoltatja magát - a levegő sértette meg ilyen csúnyán a lábát.

45+1. perc: Vége az első félidőnek.

46. perc: A németek kezdik a második félidőt, akik behozták Klosét és Reust.

48. perc: Reus a tizenhatos jobb oldaláról lőtt, nem volt elég erős, Buffon fogta.

49. perc: Lahm középről, a tizenhatos vonaláról lőhetett, ám elszállt a labda a kapu felett.

55. perc: Ide-oda pattogott a labda az olaszok ötösén, de lövésig sem jutottak a németek.

58. perc: Cassano helyére Diamanti áll.

60. perc: Balotelli cselezgetett, majd jobbról, éles szögből elgurította a kapu előtt a labdát.

61. perc: Bonucci felrúgta Kroost a kapujától 25 méterre, sárga lap és szabadrúgás.

62. perc: Reus lőtte el a szabadrúgást, Buffon a felső léc segítségével föléütötte.

64. perc: Montolivo helyére Motta áll.

66. perc: Diamanti 45 méterről kapura ívelt, nem volt jó próbálkozás, vissza is ért Neuer.

67. perc: Marchisio kényszerítőzött Diamantival, majd 16 méterről nagy helyzetben ellőtte a labdát a jobb kapufa mellett.

69. perc: Újabb nagy olasz alakítás, Balotelli begörcsölt - vagy csak betartja a taktikai utasítást...

70. perc: Ez volt Balotelli búcsúja, Di Natale áll a helyére.

71. perc: Löw kockáztat, behozza Müllert Boateng helyett.

73. perc: Neuer nekiállt cselezgetni az alapvonalnál, majdnem elvesztette, bedobás lett a vége.

75. perc: Marchisio csúnyán elönzőzte: a tizenhatos jobb oldalán passz helyett inkább megtolta a labdát, majd ellőtte a kapu előtt. Di Natale üresen várta középen...

80. perc: Kroos a tizenhatos vonaláról az égbe lőtte a labdát.

82. perc: Di Natale üresen mehetett a német kapura, ám végül ellőtte a labdát a jobb kapufa mellett.

83. perc: Balzaretti a hálóba talált, csakhogy lesről.

84. perc: De Rossi is sárgát kap, a félpálya közelében állította meg a németeket.

85. perc: Reus kényszerítőzött Müllerrel, ám Balzaretti becsúszva szögletre mentett.

89. perc: Motta Schweinsteiger lábára csúszott, ő is besárgul.

90. perc: Hummels lőtt 6 méterről, Buffon védeni tudott, majd szögletre tisztázott Bonucci. A szöglet után Özil mellélőtt.

92. perc: GÓL! Büntetőből! Balzaretti kezére pattant a labda. Özil magabiztosan a hálóba lőtte. 1-2.

94. perc: Hummels reklamál, sárgát kap.

95. perc: Vége a mérkőzésnek. A C volt az igazi halálcsoport, spanyol-olasz döntő lesz!