Konföderációs Kupa 2013 : B-csoport: Spanyolország - Tahiti: 10-0

B-csoport: Spanyolország - Tahiti: 10-0

snalguj, repens  2013.06.20. 19:55

Spanyolország - Tahiti: 10-0

Magyar idő szerint 21 órától Tahiti amatőrjei megmérkőzhettek a világelső spanyolokkal a Konföderációs Kupán a Maracanában. A végeredmény nem is lehetett kérdéses, Torres 4 gólt lőtt, Villa 3-at, az óceániaiak nem úszták meg egyszámjegyű vereséggel.

Spanyolország - Tahiti: 10-0 (4-0)

2013.06.20. 21:00. Férfi felnőtt, Konföderációs Kupa, B-csoport, Rio de Janeiro, Estadio do Maracana.
Játékvezető: Djamel Haimoudi - algériai (Redouane Achik - marokkói, Abdelhak Etchiali - algériai); negyedik jv.: Felix Brych - német.

Spanyolország:

23 Pepe Reina - 5 César Azpilicueta, 2 Raúl Albiol, 15 Sergio Ramos, 19 Nacho Monreal - 20 Santi Cazorla, 4 Javi Martínez, 21 David Silva - 13 Juan Manuel Mata, 9 Fernando Torres, 7 David Villa.

Cserepad: 1 Iker Casillas, 12 Víctor Valdés - 3 Gerard Piqué, 17 Álvaro Arbeloa, 18 Jordi Alba - 6 Andrés Iniesta, 8 Xavi Hernández, 10 Cesc Fàbregas, 16 Sergio Busquets - 11 Pedro Rodríguez, 14 Roberto Soldado, 22 Jesús Navas.

Szövetségi kapitány: Vicente del Bosque.

Tahiti:

1 Mickaël Roche - 17 Jonathan Tehau, 10 Nicolas Vallar, 4 Teheivarii Ludivion - 12 Edson Lemaire, 7 Heimano Bourebare, 6 Henri Caroine, 16 Ricky Aitamai - 3 Marama Vahirua, 2 Alvin Tehau, 13 Steevy Chong Hue.

Cserepad: 22 Gilbert Meriel, 23 Xavier Samin - 5 Tamatoa Wagemann, 8 Stephane Faatiarau, 14 Rainui Aroita, 20 Yannick Vero - 11 Stanley Atani, 15 Lorenzo Tehau, 18 Yohann Tihoni, 19 Vincent Simon - 9 Teaonui Tehau, 21 Samuel Hnanyine.

Szövetségi kapitány: Eddy Etaeta.

Csere: Ramos - Navas a szünetben, Alvin Tehau - Teaonui Tehau 53', Bourebare - Lorenzo Tehau 69', Mata - Fábregas 69', Lemaire - Vero 73', Cazorla - Iniesta 76'.

Gól: Torres 5' (1-0), Silva 32' (2-0), Torres 33' (3-0), Villa 38' (4-0), Villa 48' (5-0), Torres 58' (6-0), Villa 64' (7-0), Mata 66' (8-0), Torres 79' (9-0), Silva 89' (10-0)

Sárga lap: Cazorla 45'.

Piros lap: -

Percről percre:

1. perc: Tahiti kezdte a mérkőzést, a támadó szellem jegyében egyből kirúgták a labdát az oldalvonalon indításként.

2. perc: Mata szemből-szembe a kapussal, belelőtte, méteres lesről indult.

5. perc: GÓÓÓÓÓL! Torres és Silva játszott össze, majd Torres a kapus mellett, éles szögből a hálóba lőtt. 1-0

11. perc: Torres és Villa is leshatárról indult, Villa passzolt Torresnek, aki a kapu felé indult, nem passzolt középre az üresen érkező csapattárshoz, méterekkel fölé lőtte.

13. perc: Mata adott középre labdát balról, az érkező védő Torres elől tolta ki szögletre.

16. perc: Monreal hosszú indítása nem volt jó Villának.

18. perc: Azpilicueta gurított be középre, a labdára induló Torres a kapus kezére lépett.

22. perc: A kapus öklözte ki Azpilicueta beadását.

23. perc: Ramost lökte fel Aitamai.

24. perc: Torres próbálkozott kifacsarodott testhelyzetből kapura tekerni, középre ment, a kapus könnyedén fogta.

25. perc: Chong Hue indult el, Albiol elvette tőle a labdát, a bíró szabadot fújt be.

32. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Silva kapott labdát a tizenhatos vonalán, amit a hálóba gurított a kapus mellett. 2-0

33. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Torres kapott üresen tökéletes passz a kapus kijött, elhúzta a kapus mellett, majd az üres kapuba lőtt a tizenhatos vonaláról. 3-0

35. perc: Tahiti szögletet rúghat, Azpilicueta fejelte ki.

37. perc: Villa kapott a jobb szélről labdát, mellel levette, majd lőtt, oldalháló.

39. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Villa is betalál. Monreal adott labdát Silvának, aki elindult a bal szélen, három csatár és egy védő érkezett középen, Villa labdát kapott, amit a hálóba lőtt. 4-0

41. perc: Chong Hue volt lesen. Nem sokkal később szintén lesről indulva Torres a hálóba lőtt.

45. perc: Cazorla kap sárgát, Chong Huét lökte fel a kezdőkörben, majd reklamált.

45+1. perc: Aitamai jobbról érkező lövését könnyedén fogta Reina.

45+1. perc: Cazorla adott középre Matának, aki kapásból méterekkel fölé lőtt.

45+1. perc: Vége az első félidőnek.

46. perc: Spanyol vezénylettel kezdetét vette a második félidő.

46. perc: Ludivion kezezett, Silva végezte el a szabadot, amit Roche könnyedén fogott.

48. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Egy középre adás után még mentettek a tahiti védők, a kipattanót begyűjtötték a spanyolok, Monreal az alapvonalig futott, középre adott, Villa pedig a hálóba pöccintette. 5-0

52. perc: Villát csípték lesen.

53. perc: Tahiti is próbálkozik, a beadott labdát a még pályán maradt spanyol védők kifejelték. A kontrából induló Villa lövése szintén a védőkben akadt el.

55. perc: Villa messziről próbált a hálóba emelni, hosszú és magas lett.

57. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Navas a jobb szélen indult be, középen Torres és Villa is szabadon állt, előbbi kapott labdát és helyezett a hálóba. 6-0

58. perc: Tehaonui Tenau kapott lesen állva labdát.

59. perc: Navas passzolt Silvának, aki szabadon a kapuba lőhetett volna, ám rosszul találta el a játékszert.

61. perc: Javi Martínez adott volna indítást Torresnek, lefülelték.

64. perc: GÓÓÓÓÓÓÓL! Fél pályáról kapott Villa labdát, a kapus kijött, a keze alatt elment a labda, Villa pedig semmitől sem zavartatva a hálóba gurította a labdát. 7-0

65. perc: Tahiti helyzet, Reina ért oda előbb a labdáért.

66. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Szegény tahiti kapus már a földet veri. Mata adott labdát Silvának, aki visszapasszolt, a labda pattogása után egy védő lábáról Matához került a labda, aki a kapus mellett a hálóba lőtt. 8-0

68. perc: Cazorla került két tahiti játékos közé. A szabadot Roche gyönyörű vetődéssel szögletre tolta. A szöglet után Cazorla próbálkozott, ezt is kiöklözte.

73. perc: Cazorla lövése elkerülte a kaput.

76. perc: Torres fejelt mellé fél méterrel.

77. perc: Büntetőt kap Spanyolország. Navas adott volna középre labdát, Vallar a tizenhatoson belül kezezett.

78. perc: Torres felső kapufát lő a büntetőből.

79. perc: GÓÓÓÓÓÓÓL! Ha büntetőből nem, akkor leshatárról indulva, elhúzva a kapus mellett, becsorog a labdája a hálóba 9-0

81. perc: Navas beadásába Vallar ért bele veszélyesen, de nem lett öngól belőle.

82. perc: Silva ütközött Chong Huéval.

85. perc: Ismét spanyol helyzet, Torres adott volna labdát Villának, kirúgták előle.

86. perc: Vahiruának a műesést még gyakorolnia kell, ennél látványosabb nem is lehetett volna, két lépéssel voltak mögötte a spanyol védők.

87. perc: Torres fejelt előre, Villa ötméteres lesen volt, beleért a labdába, pedig a passzt ado Torres is odaért. Nem sokkal később Villa kapott hosszú passzt.

89. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Megvan a tizedik. Navas alapvonalig futott a labdával, középre adta, Torres beleért, Silva megforgott, majd a hálóba lőtt. 10-0

90. perc: Navas beadásai nem akarnak bejönni, Torres ugratta ki, középre akarta tolni Villának, most is a védők fülelték le.

92. perc: Chong Hue próbálkozik még egyet, Reina fogja, les volt.

92. perc: Vége a mérkőzésnek.