Konföderációs Kupa 2013 : B-csoport: Uruguay - Tahiti

B-csoport: Uruguay - Tahiti

snalguj, repens  2013.06.23. 19:36

Uruguay - Tahiti: 8-0

Magyar idő szerint 21 órától Recifében Uruguay próbált minél nagyobb arányban győzni Tahiti ellen - sikerült, Abel Hernández egymaga négy gólt lőtt. Két kiállítást is hozott a meccs, Scotti a piros mellett egy kihagyott büntetővel is szomorította a dél-amerikaiakat.

Uruguay - Tahiti: 8-0 (4-0)

2013.06.23. 21:00. Férfi felnőtt, Konföderációs Kupa, B-csoport, Recife, Arena Pernambuco.
Játékvezető: Pedro Proenca - portugál (Bertino Miranda - portugál, José Trigo - portugál); negyedik jv.: Djamel Haimoudi - algériai.

Uruguay:

23 Martín Silva - 4 Sebastián Coates, 13 Matías Aguirregaray, 19 Andrés Scotti - 5 Walter Gargano, 6 Álvaro Pereira, 8 Sebastián Eguren, 14 Nicolás Lodeiro, 15 Diego Pérez, 18 Gaston Ramírez - 11 Abel Hernández.

Cserepad: 1 Fernando Muslera, 12 Juan Castillo - 3 Diego Godín, 22 José Cáceres - 16 Maxi Pereira, 17 Egidio Arévalo Ríos, 20 Álvaro González, 7 Cristian Rodríguez - 9 Luis Suárez, 10 Diego Forlán, 21 Edinson Cavani. Eltiltva: 2 Diego Lugano.

Szövetségi kapitány: Óscar Tabárez.

Tahiti:

22 Gilbert Meriel - 17 Jonathan Tehau, 10 Nicolas Vallar, 4 Teheivarii Ludivion - 6 Henri Caroine, 16 Ricky Aitamai, 15 Lorenzo Tehau, 19 Vincent Simon - 3 Marama Vahirua, 13 Steevy Chong Hue, 21 Samuel Hnanyine.

Cserepad: 1 Mickaël Roche, 23 Xavier Samin - 5 Tamatoa Wagemann, 8 Stephane Faatiarau, 14 Rainui Aroita, 20 Yannick Vero - 7 Heimano Bourebare, 11 Stanley Atani, 12 Edson Lemaire, 18 Yohann Tihoni - 2 Alvin Tehau, 9 Teaonui Tehau.

Szövetségi kapitány: Eddy Etaeta.

Csere: Aitamai - Lemaire 53', Ramírez - Suárez 69', L. Tehau - Atani 71', Hnanyine - Tihoni 88'.

Gól: Hernández 2' (1-0), Hernández 24' (2-0), Pérez 27' (3-0), Hernández 45+1' (4-0), Lodeiro 61' (5-0), Hernández 68' (büntető, 6-0), Suárez 82' (7-0), Suárez 90' (8-0)

Sárga lap: Ludivion 8', Scotti 42', Vallar 49', Scotti 51', Ludivion 59', Chong Hue 66', Gargano 84'.

Piros lap: Scotti 51', Ludivion 59'

Percről percre:

1. perc: Uruguay kezdi a mérkőzést.

2. perc: GÓL! Abel Hernández lövése a kapusról szögletre pattant, a szöglet után viszont már nem volt mentség: Scotti megcsúsztatta a labdát, Hernández pedig 4 méterről a hálóba bólintott. 1-0.

4. perc: Vahirua rúgta jobbról középre a labdát, a kapus elcsípte.

8. perc: Ludivion a tizenhatos előtt visszahúzta a kilépő Aguirregarayt, az első tahiti sárga a tornán.

9. perc: Lodeiro a sorfalba lőtte a 18 méteres szabadrúgást.

21. perc: Aguirregaray beadását Gargano a tizenhatos vonaláról kapura fejelte, Meriel fogta a labdát.

22. perc: Egy lecsorgó labdát Hernández az ötösről sarokkal próbált a kapuba juttatni, Meriel odaért.

23. perc: Ramírez elől Meriel kifutva mentett.

24. perc: GÓL! Lodeiro a félpályáról előreívelt, a leshatárról kilépő Hernández pedig átemelte a védőjén, majd 14 méterről a hálóba lőtte a labdát. 2-0.

27. perc: GÓL! Hernández ívelt előre, a kilépő Diego Pérez 8 méteres fejese a jobb kapufáról a gólvonal elé csorgott, Pérez pedig beljebb segítette. 3-0.

29. perc: Uruguayi szabadrúgás 20 ,méterről, kicsit balról, Gargano a sorfalba lőtte.

34. perc: Vahirua lőtt 17 méterről, nem volt benne elég erő, Silva fogta.

40, perc: Chong Hue lépett ki, elhúzta Silva mellett a labdát, ám már nem érte el az alapvonal előtt.

42. perc: Chong Hue lépett volna ki, Scotti felrúgta, sárga lap.

45+1. perc: GÓL! Gargano passzával Abel Hernández kilépett a tizenhatos bal oldalán, majd 12 méterről elrúgta a labdát a kapus mellett a hosszú sarokba.. 4-0. Ezzel vége az első félidőnek.

46. perc: Tahiti kezdi a második félidőt.

49. perc: Büntető! Vallar lerántotta Aguirregarayt az alapvonal közelében, sárgát is kapott.

50. perc: Scotti büntetőjét a bal alsó saroknál elcsípte a vetődő Meriel.

51. perc: Piros lap! Scotti napja így teljes: megint felrúgta Chong Huét, így megkapta második sárgáját és kiáll.

52. perc: Vahirua 20 méteres szabadrúgása a sorfalról szögletre pattant.

56. perc: Hernández kilépett a tizenhatos bal oldalán, Meriel messzire kifutva mentett.

59. perc: Piros lap! Ludivion elvétett egy labdát, majd vissza kellett rántania a meglóduló Aguirregarayt. Második sárga ez is, Tahiti is megfogyatkozik.

61. perc: GÓL! Uruguayi szabadrúgás a tizenhatos jobb sarkáról, a beívelést még kifejelik, ám rögtön visszakerül a labda, Gargano balról, az alapvonalról begurítja, Lodeiro pedig pár lépésről a hálóba passzol. 5-0.

66. perc: Büntető! Chong Hue két kézzel ellökte Aguirregarayt az alapvonalnál, sárgát is kap.

68. perc: GÓL! Abel Hernández a büntetőt magabiztosan a bal sarokba gurítja, Meriel most rossz irányba indult. 6-0.

73. perc: Chong Hue indult el a bal oldalon a félpályától, befelé húzott és 17 méterről lőtt, nem volt benne elég erő, Silva könnyedén fogta.

77. perc: Lodeiro 20 méterről jócskán fölélőtt.

80. perc: Hernández teljesen egyedül érkezett az ötösön egy beadásra, lövés helyett rálépett a labdára.

82. perc: GÓL! Suárez ide-oda forgatta Caroine-t, majd 14 méterről a hálóba gurított. 7-0.

84. perc: Gargano is besárgul, Vahiruának taposott oda.

90. perc: GÓL! Hernádez passzolt Suárezhez, aki tolt egyet a labdán, majd 16 méterről a kapu jobb oldalába gurított. 8-0.

93. perc: Vége a mérkőzésnek.