U-20 VB 2013 : B-csoport: Nigéria - Portugália: 2-3

B-csoport: Nigéria - Portugália: 2-3

repens  2013.06.21. 19:40

Nigéria - Portugália: 2-3

Magyar idő szerint 20 órától Nigéria Portugáliával csapott össze az U-20-as Világbajnokságon. Nigéria 2 gólos hátrányból még visszaküzdötte magát Ajagun vezényletével, ám a portugál válasz gyorsan jött, és el is döntötte a meccset.

Nigéria - Portugália: 2-3 (0-2)

2013.06.21. 20:00 (21:00). Férfi U-20 VB, B-csoport, Kayseri, Kadir Has Stadion.
Játékvezető: Victor Carrillo - perui (Jonny Bossio - perui, Cesar Escano - perui); negyedik jv.: Alberto Undiano - spanyol.

Nigéria:

1 Chukwunenye Samuel Okani - 3 Kingsley Madu, 4 Abdullahi Shehu, 5 Chizoba Johnbusco Amaefule, 6 Ikechukwu Okorie - 8 Michael Olaitan, 10 Abdul Jeleel Ajagun, 12 Ovbokha Agboyi, 17 Chidi Emma Osuchukwu - 7 Aminu Umar, 9 Olarenwaju Kayode.

Cserepad: 16 Jonah Usman, 21 John Felagha - 2 Onyinye Wifred Ndidi, 15 Moses Orkuma, - 14 Dumte Christian Pyagbara, 19 Uche Henry Agbo - 11 Salisu Abdullahi Gero, 13 Samuel Emem Eduok, 18 Edafe Egbedi, 20 Moses Daddy-Ajala Simon.

Szövetségi edző: John Obuh

Portugália:

12 José Pedro Malheiro de Sá - 2 João Pedro Cavaco Cancelo, 3 Tiago Emanuel Canelas Almeida Ferreira, 5 "Mica" Michael Gonçalves Pinto, 14 Edgar Miguel Ié - 8 João Mário Naval da Costa Eduardo, 15 André Filipe Tavares Gomes, 16 Ricardo Alves Coelho Silva - 7 Ricardo Domingos Barbosa Pereira, 9 Alberto Aladje Gomes de Pina, 11 "Bruma" Armindo Tué Na Bangna.

Cserepad: 1 Bruno Miguel Semedo Varela, 21 Rafael Henriques Vasquez Veloso - 4 Tiago Abiola Delfim Almeida Ilori, 13 Tomás Soares Dabó, 20 "Kiko" Francisco Manuel Geraldo Rosa - 6 Agostinho Odiquir Cá, 17 "Tó Zé" António José Pinheiro Carvalho, 18 Tiago Rafael Maia Silva - 10 Ricardo de Sousa Esgaio, 19 Ivan Ricardo Neves Abreu Cavaleiro.

Szövetségi edző: Edgar Álvaro Borges.

Csere: Aladje - Esgaio 60', Ricardo - Cavaleiro 61', Osuchukwu - Egbedi 61', Ricardo Alves - Agostinho Cá 73', Olaitan - Agbo 74', Kayode - Gero 90+1'

Gól: Bruma 30' (0-1), Aladje 34' (0-2), Ajagun 57' (1-2), Ajagun 67' (2-2), Bruma 69' (2-3)

Sárga lap: Kayode 35'

Piros lap: -

Percről percre:

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

4. perc: Umart csípték lesen.

5. perc: Kayode került a földre a portugál kapu előterében, ápolni kell.

11. perc: Kayode indult el a bal szélen, hogy passzolni akart-e vagy rátekerni, nem lehetett megállapítani. Jócskán elkerült mindent lövése.

12. perc: A bal szélről érkező nigériai középreadást José Sá könnyedén húzta le.

13. perc: Magasra felrúgott előre passzt kapásból Ricardo rálőtte, Okani fogta.

15. perc: Bruma önzőzött, négy védő között próbálkozott, fölé ment.

22. perc: Ricardo Alves játszott el nagyhalált a középkörben... Nem sokkal később Agboyit talpalták le.

27. perc: Aladje kapott középen labdát, centikkel lőtte mellé.

30. perc: GÓÓÓÓL! João Mário passzolt Brumának, aki a kapus mellett a hálóba gurította a labdát. 0-1

34. perc: GÓÓÓL! Bruma lőtte rá, a kapusról kipattanó labdát Aladje könnyedén a hálóba lőtte. 0-2

35. perc: Kayode sárgul be, Ricardo Alvest rúgta meg.

38. perc: Kavarodás a portugál kapu előtt, de nem jutottak el lövésik a nigériaiak.

40. perc: Kayode kapott remek passzt, nem tudott a kapuson túljutni, José Sá fogta a labdát.

43. perc: Kayode ismét, ezúttal a kapu előtt lőtt el keresztbe.

45. perc: Shehu végezte el a nigériai szabadot 18 méterről, nagyon fölészállt.

45+1. perc: Hosszas nigériai támadás. A labda bal oldalról átkerült jobbra, majd középre adott labdát Ajagun a kapusba lőtte, a visszapattanóval szintén ő próbálkozott, José Sá ezt is kitolta.

45+1. perc: Vége az első félidőnek.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

48. perc: Mica lőtt 3 méterrel a kapu mellé.

50. perc: Osuchukwu lövésébe a védők álltak bele.

51. perc: Umar lövése középre ment, José Sá fogta.

53. perc: Ferreira fejelte ki a labdát középről egy veszélyes beadás után.

54. perc: Kayode esett el a tizenhatoson belül, szabálytalanság nem volt. Pillanatok alatt felállt és már a kapura volt veszélyes.

57. perc: GÓÓÓÓL! Leshatárról a védők mögé kapott labdát Ajagun, amit a kapus mellett elrúgott, a labda a hálóba csorgott. 1-2

63. perc: Okaninak kellett figyelnie, Cavaleiro ütközött a kapu előtt az egyik védővel, ebből a labda a kapu irányába gurult.

65. perc: Ajagun lövésébe belecsúsztak, oldalhálóba pattant a labda.

67. perc: GÓÓÓÓÓL! Nigériai szöglet, Ajagun a tizenhatos bal sarkáról a hosszú sarokba lőtt. 2-2

69. perc: GÓÓÓL! Bruma kapott két védő mellett labdát, senki nem próbálta szerelni, a hálóba lőtt. 2-3

73. perc: Egbedi ajtó-ablak helyzetet tudott a kapusba lőni, a csapattársak kijátszották a védőket, a jobb oldalon kapott labdát.

79. perc: João Mário lőtte mellbe az egyik nigériai védőt 8 méterről.

85. perc: Portugál kiugratás leshatárról, Okani jól jött ki a kapujából, bár ha utána portugálhoz került volna a labda, akkor a 25 méterre a kapujától tartozkodó hálóőr aligha ért volna vissza a helyére.

89. perc: Tiago Ferreira kap sárgát, Kayodét birkózta le a földre.

90. perc: Nigériai labdavesztés az ellenfél térfelén, Cá kapott a kontrából labdát, megforgatta az őt utolérő védőket, majd az oldalhálóba bombázott.

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek.