U-20 VB 2013 : A-csoport: Spanyolország - Ghána: 1-0

A-csoport: Spanyolország - Ghána: 1-0

snalguj  2013.06.24. 19:12

Spanyolország - Ghána: 1-0

Magyar idő szerint 20 órától a spanyolok Ghána ellen lépnek pályára Törökországban az U-20-as világbajnokságon. Nem volt az igazi a spanyolok játéka, ám sikerült így is behúzni a második meccset, amivel továbbjutottak a csoportból.

Spanyolország - Ghána: 1-0 (1-0)

2013.06.24. 20:00 (21:00). Férfi U-20 VB, A-csoport, Isztambul, Ali Sami Yen Arena.
Játékvezető: Benjamin Williams - ausztrál (Matthew Cream - ausztrál, Hakan Anaz - ausztrál); negyedik jv.: Cüneyt Çakır - török.

Spanyolország:

1 Daniel Sotres - 2 Javier Manquillo, 4 Derik Osede, 5 Israel Puerto, 11 Juan Bernat - 16 Òliver Torres, 17 Gerard Deulofeu, 18 Denis Suárez - 8 Suso Fernández, 10 Jesé Rodríguez, 15 Saúl Ñíguez.

Cserepad: 13 Adrián Ortolà, 21 Rubén Yáñez - 3 José Luis Gaya, 12 Diego Llorente, 20 Joni Castro - 6 José Campaña, 14 Ager Aketxe, 19 Jairo Samperio - 7 Rubén García, 9 Paco Alcácer.

Szövetségi edző: Julen Lopetegui.

Ghána:

1 Eric Ofori Antwi - 4 Joseph Attamah, 5 Baba Rahman, 13 Richmond Nketiah, 14 Lawrence Lartey - 6 Alfred Duncan, 8 Seidu Salifu, 10 Clifford Aboagye - 7 Frank Acheampong, 9 Francis Narh, 20 Richmond Boakye.

Cserepad: 12 Michael Sai, 16 Richard Ofori - 2 Jeremiah Arkorful, 11 Daniel Pappoe, 21 Princebell Addico - 3 Ebenezer Ofori, 18 Michael Anaba, 19 Moses Odjer - 15 Kennedy Ashia, 17 Ebenezer Assifuah.

Szövetségi edző: Sellas Tetteh.

Csere: Jesé - Campaña 54', Narth - Odjer 68', Deulofeu - Samperio 74', Aboagye - Assufuah 74', Suárez - Rubén García 87'.

Gól: Jesé 13' (1-0)

Sárga lap: Attamah 78', Boakye 81'.

Piros lap: -

Percről percre:

1. perc: Spanyolország kezdte a mérkőzést.

2. perc: Deulofeu szabadrúgása a nullával ért fel, keresztbe lőtte a pályát, jól megfuttatva csapattársát...

5. perc: Óliver Torrest buktatták, újabb szabad. Ezt már Deulofeu kapura tekerte, középre ment, védte Antwi.

6. perc: Saúl  Ñíguez kapott hosszú indítást.

9. perc: Alapvonalról érkező beadás magas volt a középen érkező csatároknak.

11. perc: Baba esett el Manquillo segédletével 17 méteren. A szabadot fölé lőtte Boakye.

13. perc: Bernat adta a bal szélről be a labdát, senki nem mozdult rá.

13. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Saját térfélről induló támadás, Suárez felnézett, középreadott, az üresen álló Jesé pedig beletette lábát. 1-0

19. perc: Baba beadását Sortesnek kellett lehúznia, nem sokkal később már a másik kapusnak kellett Deulofeu lövését fognia.

21. perc: Ismét Sotres munkában, Aboagye távolról érkező lövése, a kapus előtt a füvön megpattant, de védte, a kipattanóra jól vetődött ki.

23. perc: Deulofeu leshatárról indulva a kapusba lőtte erőtlenül a labdát - kicsit Soldadós érzésünk lehet tegnap estéről...

26. perc: Aboagye remek indítás után a magasba emelte a lábát, míg a labda az alatt elszáduldott a labda.

27. perc: Sotres nagyszerű védése,  Acheampong lőtt balról.

29. perc:  Acheampong beadása az egyik védő fejéről pattant ki, pár pillanattal később már szögletből veszélyeztette Ghána a kaput, Sotres rosszul hagyta el helyét, de mellément.

37. perc: Sortes jött ki jó ütemben, a labdát megfogta, míg Duncan átbukfencezett rajta, ha egy ütemmel elkésik...

39. perc: Óliver Torres próbálkozott 17 méterről, nagyon kanyarodott a hosszú felső felé, de elsuhant mellette.

41. perc: Spanyol szöglet után Suso fejelt, Osede állt bele a kapu irányába tartó labdába.

44. perc: Négy spanyol két ghánai ellen. Keresztpassz után Suárez az égbe lőtte.

45+2. perc: Vége az első félidőnek.

46. perc: Megkezdődött a második játékrész.

51. perc:  Acheampong 16 méterről érkező lövését Sotres magabiztosan fogta.

55. perc: Szögletről érkező labdát Acheampong oldalhálóba lőtte. Majdnem beadkat.

58. perc: Boakye 4 védő között forgott be a kapu irányába, majd fölélőtte.

58. perc: Duncan messziről érkező lövése nem sokkal ment mellé.

62. perc: Narh lőtt messziről, a kapu előterét keresztezve hagyta el a labda a játékteret.

64. perc: Passzolgatás után védők mögé érkező indítás, Deulofeu belelőtte Antwiba.

66. perc:  Campaña előrejött a támadáshoz, lőtt, mellé.

70. perc: Odjer varázsolta Acheampong fejére a labdát a tizenhatoson belülre, melléfejelt.

78. perc: Bernat indult el és futotta végig a pályát és a védők hadát, Attamah buktatta, sárga.

79. perc:  Campaña szabadrúgását 19 méterről Antwi védte, kipattant róla, óriási kavarodás a ghánai kapu előtt, az afrikaiak rúgták-vágták a spanyolokat, de a bíró sípja nem szólalt meg.

81. perc: Boakye rúgta össze hátulról  Saúl Ñíguez lábát, sárga.

84. perc: Ghánai szöglet, Duncan üresen 13 méterről lőtt, Sotres fogta.

88. perc: Rubén García az egyik ghánai védő két lába között adott a hosszú saroknál érkező Samperiónak a labdát, a már-már megszokott módon végződött a támadás: Antwi védett.

3 perc a hosszabbítás.

90+1. perc: Acheampong teljesen egyedül maradt az ötös vonalánál, addig forgatta a lábára, mire felálltak vele szemben a védők és beléjük lőtt. Óriási helyzet maradt ki.

90+2. perc: Assifuah esett el a tizenhatoson belül, volt kontakt Puertóval, de a bíró nem fújt.

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek.