U-20 VB 2013 : Nyolcaddöntő: Kolumbia – Dél-Korea: 1-1, büntetőkkel: 8-9

Nyolcaddöntő: Kolumbia – Dél-Korea: 1-1, büntetőkkel: 8-9

snalguj, repens  2013.07.03. 19:01

Kolumbia – Dél-Korea: 1-1, büntetőkkel: 8-9

Magyar idő szerint 20 órától az U-20-as VB nyolcaddöntőjében Kolumbia Dél-Koreával találkozott. Dél-Korea korán vezetést szerzett, és hiába erőlödtek a dél-amerikaiak, csak az utolsó utáni percben, a korábban egy koreai büntetőt elnéző szlovén bírónak köszönhetően mentették hosszabbításra a meccset. 30 percnyi további szenvedés után a büntetők során végül a sors igazságot szolgáltatott az ázsiaiaknak.

Kolumbia – Dél-Korea: 1-1, büntetőkkel: 8-9 (1-1)(1-1)(0-1)

2013.07.03. 20:00 (21:00). Férfi U-20 VB, C-csoport, Trabzon, Huseyin Avni Aker Stadion.
Játékvezető: Damir Skomina - szlovén (Matej Zunič - szlovén, Bojan Ul - szlovén); negyedik jv.: Stéphane Lannoy - francia.

Kolumbia:

1 Cristian Bonilla - 2 Jherson Vergara, 3 Deivy Balanta, 4 Andres Correa, 5 Felipe Aguilar - 6 José David Leudo, 10 Juan Fernando Quintero, 11 Cristian Palomeque, 14 Sebastián Pérez - 7 Harrinson Mojica, 9 Jhon Córdoba.

Cserepad: 12 Luis Hurtado, 21 Jair Mosquera - 13 Helibelton Palacios, 18 Yair Ibarguen - 8 Cristian Higuita, 15 Guillermo Celis, 16 Luis Mena - 20 Brayan Perea, 19 Miguel Borja. Eltiltva: 17 Andrés Rentería.

Szövetségi edző: Carlos Alberto Restrepo.

Dél-Korea:

1 Li Csang-kün - 2 Sim Szang-min, 3 Kim Jong-hvan, 4 Jön Dzse-min, 5 Vu Dzsu-szung, 14 Szong Dzsu-hun - 6 Kim Szun-vu, 10 Kvon Csang-hun, 11 Kang Szang-vu, 20 Han Szung-gju - 9 Kim Hjun.

Cserepad: 18 Ham Szök-min, 21 Kim Dong-dzsun - 12 Kang Jun-gu, 13 Pak Jong-dzsun - 15 Dzsung Hjun-csöl - 16 Li Gvang-hun, 17 Kim Szüng-dzsun, 19 Dzso Szuk-dzse. Eltiltva: 8 Li Csang-min. Sérült: 7 Rju Szüng-vu.

Szövetségi edző: Li Kvang-dzsong.

Csere: Leudo - Mena 59', Palomeque - Borja 71', Kim Hjun - Dzso 76', Mojica - Perea 82', Kvon - Li Gvang-hun 82'

Gól: Szong 16' (0-1), Quintero 90+4' (1-1)

Sárga lap: Vergara 23', Kim Jong-hvan 55', Li Csang-kün 70'

Piros lap: -

Percről percre:

1. perc: Kolumbia kezdi a mérkőzést.

11. perc: Córdoba tisztára játszotta magát a kaputól 15 méterre, majd lőtt, a kapus védett.

16. perc: GÓL! Koreai szabadrúgás után nem tudtak felszabadítani a védők, Szong Dzsu-hun 12 méterre a kaputól átvette a labdát, és a jobb alsóba gurított. 0-1.

19. perc: Quintero lőtt balról, éles szögből, a kapus védte.

22. perc: Córdoba két védő szorításában 14 méterről kapura lőtt, a kapus fogta.

23. perc: Vergara gáncsolta Kim Jong-hvant, sárga lap.

28. perc: Mojica tolt egyet a labdán, majd 20 méterről lőtt, a kapu jobb oldala mellé.

33. perc: Kim Hjun lőtt a tizenhatos vonaláról, a becsúszó Péreznek köszönhetően szöglet lett belőle.

37. perc Quintero 14 méterről középről lőhetett, egy védőn megpattant a labda, így mellészállt.

37. perc: Simet Correa fellökte a tizenhatoson belül, egyértelmű büntető - lett volna, de Skomina nem fújta be.

38. perc: Az ellentámadás után Córdoba lőtt fölé.

45. perc: Vége az első félidőnek.

46. perc: Dél-Korea kezdi a második félidőt.

53. perc: Kim Hjun a kaputól 8 méterre mellel átvett egy labdát, majd a kapu mellé ollózta.

55. perc: Correa adott be balról, Palomeque fejjel megcsúsztatta, az érkező Córdoba pedig rosszul vette át, így a kapus rávetődött a labdára.

55. perc: Kim Jong-hvan és Palomeque küzdött egy labdáért, a szlovén meglepetésre szabadrúgást adott Kolumbiának 18 méterről, a koreainak pedig sárgát.

56. perc: Quintero középre tartó szabadrúgását fogta a kapus.

65. perc: Kim Hjun lépett meg egy előrevágott labdával, ám lövésébe beleért egy hátrafutó védő.

68. perc: Córdoba 14 méterről az égbe lőtte a labdát.

70. perc: Li Csang-kün időhúzásért sárgát kap, egy kirúgásnál nem sietett eléggé.

75. perc: Vergara lőtt 18 méterről, a kapus kiöklözte.

76. perc: Correa beadását Córdoba a jobb felső fölé fejelte.

88. perc: Kolumbiai szöglet után Borja fejelt volna, ám odaért a kapus.

89. perc: Balanta jobbról középre lőtte a labdát, alighanem beadásnak szánta, ám lecsúszott, és a kapufát találta telibe a bal saroknál.

90+1. perc: Quintero lőtt futtából, 17 méterről, Li Csang-kün óriási vetődéssel szögletre tolta a jobb sarok felé tartó labdát.

90+2. perc: A kapus is elől a kolumbiai szögletnél, ám Li Csang-kün kiütötte a labdát.

90+3. perc: Skomina ajándékoz még egy esélyt Kolumbiának, szabadrúgás jobbról, a tizenhatos előteréből, miután Han és Aguilar ütközött. A koreai megsérült, le kellett vinni.

90+4. perc: GÓL! Quintero belövi a szabadrúgást, Skomina pedig gyorsan le is fújja a meccset. Sokat tett a döntetlenért a szlovén bíró! 1-1.

91. perc: Kolumbia kezdi a hosszabbítást.

98. perc: Han húzogatott a tizenhatos jobb oldalán, beadását Vergara szögletre rúgta.

100. perc: Gyors kolumbiai támadás végén Borja balról elrúgta a labdát erőtlenül a kapu előtt.

105. perc: Vége a hosszabbítás első félidejének, békés álldogálással telik javarészt az idő.

106. perc: Dél-Korea kezdi az utolsó játékrészt.

111. perc: Vergara tört előre, Córdobával kényszerítőzött, majd a tizenhatos vonaláról gyengén a kapus kezébe emelt.

113. perc: Correa begörcsölt, le kell vinni, pár perc után visszajön.

119. perc: Correa ismét a földön - a hosszabbítás az ápolásokról szól, mindkét csapat teljesen elkészült.

122. perc: Vége - büntetők döntenek.

Büntetőpárbaj:

1. pár:

- Vu: Higgadtan a bal oldalra, a kapus rossz irányba mozdult. (1-2)

- Quintero: Ő is a bal oldalra, Li sem találta el az irányt. (2-2)

2. pár:

- Szong: Fölédurrantja a labdát. (2-2)

- Bonilla: A felső lécről vágódik a gólvonal mögé a labda. (3-2)

3. pár:

- Kim Szun-vu: A kapu jobb oldalába lövi, magasan, hiába repült Bonilla. (3-3)

- Aguilar: Középre gurította, Li könnyedén védte. (3-3)

4. pár:

- Sim: Higgadtan a jobb oldalra pörget, miután Bonilla a másik irányba vetődött. (3-4)

- Borja: A jobb alsóba gurít, Li centikkel maradt csak le róla. (4-4)

5. pár:

- Jön: A bal felsőbe bombázza a labdát. (4-5)

- Pérez: A bal oldalra lövi, Li eltalálja az irányt és beleüt, de bepattan a labda. (5-5)