U-20 VB 2013 : Nyolcaddöntő: Irak – Paraguay

Nyolcaddöntő: Irak – Paraguay

snalguj, repens  2013.07.03. 19:05

Irak – Paraguay: 1-0

Magyar idő szerint 20 órától az U-20-as világbajnokság nyolcaddöntőjében Irak és Paraguay találkozott. A rendes játékidőben nem jutottak dülőre a csapatok, pedig Paraguay az utolsó 10 percet emberhátrányban töltötte. A hosszabbítás elején Irak talált be, a végén pedig dél-amerikai ellenfele nem kapott meg egy szabályos gólt, így Irak továbbjutott.

Irak – Paraguay: (0-0) (0-0)

2013.07.03. 20:00 (21:00). Férfi U-20 VB, nyolcaddöntő, Antalya Akdeniz University Stadion.
Játékvezető: Játékvezető: Roberto Moreno - panamai (Daniel Williamson - panamai, Keytzel Corrales - nicaraguai); negyedik jv.: Peter O'Leary - új-zélandi.

Irak:

20 Mohammed Hamid - 3 Ali Adnan, Attija, 5 Ali Fajez, 12 Mohammed Dzsabbar Rubat - 6 Szaif Szalman, 9 Mahdi Kamil, 11 Humam Tarik, 14 Musztafa Nadhim, 17 Ammar Abdul-Husszein - 8 Mohannad Abdul-Rahim, 10 Mohammed Dzsabbar Sukan.

Cserepad: 1 Fahad Talib, 21 Ali Jaszin - 2 Burhan Dzsumaah, 4 Szaad Natik Nadzsi, 15 Dhurgham Iszmail - 7 Dzsavad Kadhim, 16 Ehab Kadhim, 18 Hozan Iszmail - 13 Ali Kaszim, 19 Farhan Sukor.

Szövetségi edző: Hakim Al-Azzavi.

Paraguay:

1 Diego Morel - 2 Miller Mareco, 3 Teodoro Paredes, 4 Junior Alonso, 19 Matías Pérez - 6 Iván Ramírez, 15 Robert Piris da Motta, 16 Miguel Almirón, 17 Jorge Balbuena - 7 Arnaldo Sanabria, 10 Derlis González.

Cserepad: 12 Alejandro Bogado, 21 Armando Vera - 14 Aquilino Giménez - 8 Ángel Cardozo Lucena, 20 Juan Villamayor - 9 Cláudio Correa, 11 Cecilio Domínguez, 13 Brian Montenegro. Eltiltva: 5 Gustavo Gómez. Sérült: 18 Jorge Rojas.

Szövetségi edző: Víctor Genés.

Csere: Abdul-Husszein - Iszmail a szünetben, Balbuena - Montenegro 59', Sukan - Sukor 60', Almírón - Giménez 74', da Motta - Domínguez 96', Kamil - Kadhim 109'.

Gól: Sukor 94' (1-0)

Sárga lap: Sanabria 70', Alonso 85', Sukor 94', Paredes 100', Abdul-Rahim 114'.

Piros lap: Sanabria 80'

Percről percre:

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Az első 10 perc események nélkül zajlott...

15. perc: Tarik jobb szélről adott középre, védők vágták ki.

16. perc: Szalman fejelt volna kapura, labdája az egyik védőről perdült fel.

21. perc: Sanabria lőtt a bal alsó irányába, a kapus kitolta szögletre.

25. perc: González lőtt kapura, lövését a kapus kitolta, a lepattanót az érkezők nem tudták elfejelni, végül a később visszaérő Kamil vágta ki az alapvonalon túlra, felszabadítva.

27. perc: Abdul-Rahim kapott a hosszú saroknál passzt bal oldalról, alapvonalról, fejesét a gólvonalon akrobatikus mutatványokkal Morel védte, a kipattanót Abdul-Husszein ollózta fölé.

28. perc: Karim oldalhálót lőtt.

59-41 a labdabirtoklás Iraknak.

37. perc: Adnan lövése jócskán elkerülte a kaput.

38. perc: A tizenhatoson belül Tarik mellel levette a labdát, majd háttal a kapunak éles szögből melléollózott.

42. perc: Egy védői hibát követően Balbuena szerezte meg a labdát, hosszan tolta maga elé, Hamid jó ütemben jött ki a kapuból, a labdát eltakarította, de összecsúszott a paraguayival, ápolni kell.

Az ápolás miatt kettő percet húznak rá.

45+2. perc: Vége az első félidőnek.

46. perc: Egy óriási lerohanással a paraguayiak kezdték a második félidőt, azonban a tizenhatosnál tovább nem jutottak.

46. perc: Iraki szabad, Adnan feje fölött szállt el a labda, felpattanva a földről a felső lécre csapódott, lesállást intettek.

56. perc: Iszmail lőtt be középre, Abdul-Rahim feje felett elröpült, az egyik védő mellkassal viszont elétette újra a labdát, amit az égbe lőtt.

62. perc: Szöglet után fejelt Abdul-Rahim, Morel könnyedén fogta. Nem sokkal később ismét az iraki próbálkozott, ezúttal keresztben a kapu előterében húzott el labdája.

63. perc: Sukor önzőzte el a helyzetet, 4 védővel szemben cselezgetett a tizenhatos vonalán végigfutva, végül az egyik paraguayinak kötényt adva mellélőtt.

70. perc: Szalman passzolt Nadhimnak, előbbi hátára a védőként visszaérkező Sanabria mászott fel, ütésszerű mozdulatot produkált, a bíró sárgával jutalmazta.

71. perc: Attija passzolta középre egy védő lába között a labdát, Alonso éppen időben érkezett a hosszú saroknál és pöccintette ki a labdát az alapvonalon túlra Abdul-Rahim elől.

75. perc: A védője mellett már elment Sukor, majd 20 méterről fölélőtt.

77. perc: Tarik fordult rá a kapura, lövésébe Paredes feküdt bele.

80. perc: KIÁLLÍTÁS! Sanabria egy ütemmel később érkezett a helyszínre, és rátaposott a labdát már korábban ellövő Tarik lábára. A bíró azonnali pirossal honorálta.

85. perc: Alonso sárgát kap, becsúszása után lába közé vette Kamilt és elsodorta.

88. perc: Védőjével a nyakán González indult a kapu felé, labdáját szögletre tolta a becsúszó védő.

3 perce maradt a csapatoknak, hogy megússzák a hosszabbítást.

90+3. perc: Vége a rendes játékidőnek. Kétszer 15 perc hosszabbítással folytatjuk.

91. perc: Megkezdődött a hosszabbítás első fele.

94. perc: GÓÓL! Sukor a jobb oldalon állva kapott labdát a másik oldalról , miután Alonso lába alatt elsuhant a játékszer, Sukor a hosszú alsóba fejelt. 1-0

94. perc: Sukor vetkőzős gólöröme sárga lapot eredményezett.

100. perc: Paredes nyújtotta hátra lábát, ezzel elgáncsolva ellenfelét. Sárga járt ezért is.

105+2. perc: Montenegro lőtt picit jobbról szabadot, egy védő lábáról a kapu előtti tumultusba esett a labda, amit végül fölélőttek.

105+2. perc: Vége a hosszabbítás első tizenöt percének.

106. perc: A hosszabbítás második fele kezdődött.

106. perc: Tarik 18 méterről érkező lövése az alapvonalon túl pattan le.

109. perc: Paraguay büntetőt reklamál, jogosan. Giménez adta volna középre a labdát, a tizenhatos vonalán belül álló védő kezére pattant a labda. A bíró nem fújta be a büntetőt.

114. perc: Talpalásért Abdul-Rahim sárgát kap.

116. perc: Giménez lőtte be a labdát a kapu elé, társa fejéről Hamid cserkészte le.

118. perc: Paraguay emberhátrányban gólt lőtt, a bíró nem adta meg. A labda magasról esett le a kapu előtt 1 méterrel, Hamid nem tudta megfogni, Montenegro talán belepöckölt, de a labda a kapuban álló védő lába elé, a gólvonalon túlra pattant. A bíró egy szabályos gólt nem adott meg.

120. perc: Sukor egy az egyben indult a kapu felé, Morel kirohanva kapujából felszabadított.

120+1. perc: Abdul-Rahim szemöldöke szakadhatott fel, csorog a fején a vér.

120+2. perc: Két csatár indult meg, egy védő maradt hátul, sikerült pont belelőni.

120+3. perc: Vége a találkozónak. Irak továbbjut, bár egy szabályos gólt nem adtak meg Paraguaynak.