U-20 VB 2013 : Negyeddöntő: Ghána - Chile: 4-3, h.u.

Negyeddöntő: Ghána - Chile: 4-3, h.u.

repens  2013.07.07. 19:08

Ghána - Chile: 4-3, hosszabbítás után

Magyar idő szerint 20 órától az U-20-as világbajnokság utolsó negyeddöntőjében Ghána és Chile találkozott. Drámai meccsen az afrikai csapat győzött - végül úgy szereztek gólt a hosszabbítás utolsó utáni percében, hogy szöglet helyett kirúgás járt volna.

Ghána - Chile: 4-3 hosszabbítás után (2-3)(2-2)(1-2)

2013.07.03. 20:00 (21:00). Férfi U-20 VB, nyolcaddöntő, Isztambul, Ali Sami Yen Stadion.
Játékvezető: Nicola Rizzoli - olasz (Renato Faverani - olasz, Andrea Stefani - olasz); negyedik jv.: Kassai Viktor - magyar.

Ghána:

1 Eric Ofori Antwi - 4 Joseph Attamah, 5 Baba Rahman, 13 Richmond Nketiah, 14 Lawrence Lartey - 8 Seidu Salifu, 10 Clifford Aboagye, 19 Moses Odjer - 7 Frank Acheampong, 17 Ebenezer Assifuah, 20 Richmond Boakye.

Cserepad: 12 Michael Sai, 16 Richard Ofori - 2 Jeremiah Arkorful, 11 Daniel Pappoe, 21 Princebell Addico - 3 Ebenezer Ofori, 6 Alfred Duncan, 18 Michael Anaba - 9 Francis Narh, 15 Kennedy Ashia.

Szövetségi edző: Sellas Tetteh.

Chile:

1 Darío Melo - 2 Felipe Campos, 5 Igor Lichnovsky, 16 César Fuentes, 19 Mario Larenas - 6 Sebastián Martínez, 7 Christian Bravo, 8 Andrés Robles, 20 Claudio Baeza - 11 Ángelo Henríquez, 18 Nicolás Castillo.

Cserepad: 12 Brayan Cortés, 21 Álvaro Salazar - 3 Alejandro Contreras, 4 Valber Huerta - 10 Nicolás Maturana, 13 Óscar Hernández, 15 Cristián Cuevas, 17 Diego Rojas - 9 Felipe Mora. Eltiltva: 14 Bryan Rabello.

Szövetségi edző: Mario Salas.

Csere: Nketiah - Addico 63', Boakye - Ashia 70', Larenas - Cuevas 72', Lichnovsky - Huerta 78', Campos - Maturana 82', Odjer - Narh a hosszabbítás félidejében

Gól: Odjer 11' (1-0), Castillo 23' (1-1), Henríquez 27' (1-2), Assifuah 72' (2-2), Henríquez 98' (2-3), Salifu 113' (3-3)

Sárga lap: Lartey 44', Rabello 64', Odjer 87', Robles 95', Attamah 97', Assifuah 111', Henríquez 117'

Piros lap: -

Percről percre:

1. perc: Ghána kezdi a mérkőzést.

6. perc: Boakye lőtt balról, 14 méterről, a labda elszállt a kapu előtt.

11. perc: GÓL! Odjer 11 méterre a kaputól át is vehette a labdát, majd a bal felsőbe lőtt. 1-0.

19. perc: Larenas távoli lövése elszállt a kapu felett.

23 perc: GÓL! Bravo szerzett labdát, majd Castillóhoz passzolt, aki jobbról, 14 méterről a hosszú felsőbe vágta a labdát. 1-1.

27. perc: GÓL! Henríquez lefordult Nketiahról, majd 17 méterről a kapu bal oldalába lőtt. 1-2.

35. perc: Castillo lőtt 20 méterről, fordulásból, centikkel szállt fölé a labda.

45+2. perc: Vége az első félidőnek.

46. perc: Chile kezdi a második félidőt.

49. perc: Salifu távoli lövését fogta Melo.

53. perc: Castillo lőtt jobbról, 14 méterről, a kapus szögletre tolta.

54. perc: Henríquez is lőtt egy nagyot, 18 méterről, a kapus szögletre ütötte.

57. perc: Acheampong lőhetett az ötös bal sarkáról, a kivetődő Melóban elakadt a labda.

64. perc: Rabello sárgát kap időhúzásért - Rizzoli furcsán értelmezi a szabályt, ugyanis a chilei egy szabadrúgást nem ívelt be elég gyorsan a ghánai tizenhatoson belülre. Nem is lett belőle veszély a lap után...

71. perc: Assifuah lövését szögletre tolta Melo.

72. perc: GÓL! Aboagye passzolt Assifuahhoz, aki 8 méterről a hálóba pöckölte a labdát. 2-2.

78. perc: Lichnovsky megsérült, így Assifuah egyedül léphetett ki, a kifutó Melóban elakadt a lövése, ám továbbpattogott a kapu felé a labda, Robles előbb érte el mint Assifuah.

80. perc: Gyors kapuskidobás után Rabello léphetett meg, ám addig cselezgetett, míg felszabadítottak a védők.

81. perc: Assifuah lövése egy védőn megpattant, majd nagy kavarodás támadt a chilei kapu előtt, végül lesen maradt egy ghánai.

87. perc: Odjer beleszállt Cuevasba, sárgával megúszta. Az elődöntőben biztosan nem játszhat.

90+4. perc: Vége a második félidőnek, hosszabbítás jön.

91. perc: Elkezdődött a hosszabbítás, Achemapong rögtön nagy helyzetbe került, 14 méterről, balról lőtt, Melo a kapufára tolta a labdát.

92. perc: Castillo is kihagyta meccslabdát, egyedül vezethette a kapusra a labdát, lőtt is (miközben Lartey hátulról méreteset lökött rajta), ám a kapus volt a végállomás.

95. perc: Robles lerántotta a meglóduló Attamah-t, sárga lap, ő már nem lesz elődöntős.

97. perc: Attamah felrúgja Rabellót, ez is sárga, az is búcsút jelent az elődöntőtől.

98. perc: GÓL! Baeza jól ívelte előre a labdát, Henríquez érkezett és fejelt 10 méterről a kapuba. 2-3.

100. perc: Aboagye lövése elszállt a kapu felett.

104. perc: Assifuah 25 méteres lövését fogta Melo.

105+1. perc: Odjer megrúgta az őt szerelő Bravót, ápolni kell, ezzel zárul a hosszabbítás első félideje.

106. perc: Ghána kezdi az utolsó játékrészt, Bravo a pályán, Odjer nincs - lecserélték.

108. perc: Aboagye lőtt 15 méterről, Melo fogta.

111. perc: Melo kifutva elcsípett egy labdát, Assifuah későn ért oda, és rúgott egyet a kapusba. Megúszta sárgával.

113. perc: GÓL! Óriási védelmi hiba után Salifu elé került a labda, aki 12 méterről a hálóba lőtt. Huerta a bűnbak. 3-3.

115. perc: Assifuah lépett ki, 14 méterről elpörgette labdát a kapus és a kapu mellett is.

117. perc: Henríquez fellökte Babát, sárga lap. A beívelt szabadrúgás Attamah melléfejelte.

120. perc: Ashia emelése fölészállt, senki nem ért bele, mégis szögletet ítélt Rizzoli.

121. perc: GÓL! Rizzoli ostoba hibája döntőnek bizonyul: a szöglet után nem tud felszabadítani Chile, Assifuah belefejel, a chilei védők és a kapus egymásra várnak, Huerta még bele is ér, a labda pedig a hálóba pattog. 4-3.

122. perc: Vége, Ghána elődöntős.