Női EB/Womens EURO 2013 : C-csoport: Franciaország - Anglia: 3-0

C-csoport: Franciaország - Anglia: 3-0

repens  2013.07.18. 19:34

Franciaország - Anglia: 3-0

20:30-tól a 2013-as női labdarúgó EB-n a C-csoport is befejezte. Angliának győznie kellett volna a továbbjutáshoz a biztos csoportelső Franciaország ellen, ehelyett nagy zakóval utazhatnak haza magyarázni a bizonyítványt. A szöveges tudósítást köszönjük Dave985-nek!

Franciaország - Anglia: 3-0 (1-0)

2013.07.18. 20:30. Női EB, C-csoport, Linköping, Arena Linköping.
Játékvezető: Kirsi Heikkinen - finn (Tonja Paavola - finn, Natalija Racsinszka - orosz); negyedik jv.: Esther Azzopardi - máltai.

Franciaország:

1 Céline Deville - 7 Corine Franco, 22 Sabrina Delannoy, 2 Wendie Renard, 15 Jessica Houara - 10 Amandine Henry, 17 Gaëtane Thiney, 6 Sandrine Soubeyrand - 12 Élodie Thomis, 9 Eugénie Le Sommer, 14 Louisa Necib.

Cserepad: 16 Sarah Bouhaddi, 21 Karima Benameur - 3 Laure Boulleau, 4 Laura Georges, 5 Ophélie Meilleroux, 11 Julie Soyer - 8 Élise Bussaglia, 13 Camille Catala, 23 Camille Abily - 18 Marie-Laure Delie, 19 Sandrine Brétigny, 20 Viviane Asseyi.

Szövetségi kapitány: Bruno Bini.

Anglia:

1 Karen Bardsley - 2 Alex Scott, 5 Sophie Bradley, 6 Casey Stoney, 3 Steph Houghton - 7 Eniola Aluko, 8 Anita Asante, 10 Fara Williams, 14 Karen Carney - 17 Toni Duggan, 9 Ellen White.

Cserepad: 13 Rachel Brown-Finnis, 23 Siobhan Chamberlain - 15 Laura Bassett, 18 Dunia Susi, 19 Gemma Bonner, 21 Lucia Bronze - 4 Jill Scott, 12 Jessica Clarke, 16 Jordan Nobbs, 20 Jade Moore - 11 Rachel Yankey, 22 Kelly Smith.

Szövetségi kapitány: Hope Powell.

Csere: .

Gól: Le Sommer 9' (1-0), Necib 62' (2-0), Renard 64' (3-0)

Sárga lap: .

Piros lap:

Percről percre:

Drámai este elé nézünk! A francia-angol párharc minden körülmények közt komoly presztízzsel bír, ezt most megfejeli az angolok győzelmi kényszere: Anglia csakis győzelem esetén juthat a legjobb 8 közé, győzelemmel viszont biztosan továbbjut! Duggan oroszok elleni hajrágólja miatt sorsa saját kezükben maradt.

A síp Kirsi Heikkinen kezében.

Dacára annak, hogy részükről semmi tétje nincs a találkozónak, a franciák legerősebb összeállításukban állnak fel. Az angol kapitány viszont a támadógépezetben cserére határozta el magát: a Duggan – White kettős rohamozza majd a francia kaput.

1. perc. Anglia kezdi a találkozót.

Óvatos tapogatózás percei, szöglet mindkét oldalon – érdemi veszély nélkül.

8. perc. Remek francia támadás zajlik a bal oldalon, Soubeyrand passzából Necib cselezgetett a 16-os előterében, labdáját Le Somner a bal kapufára lőtte.

9. perc. GÓL! A franciák higgadt labdatartását Thomis törte meg, ütemváltásával a komplett angol védelmet zavarba hozta. A 16-os belülre érve Le Sommert kereste labdájával, aki másodjára higgadtabban célozta meg a kapu bal alsó részét. 1-0.

18. perc. Thomis indulhatott meg a leshatárról, majd a büntetőterülethez érve szép csellel elfektette védőjét. Kissé kisodródott helyzetből az oldalhálót találta el.

19. perc. A franciák átjáró házat csináltak az angol védelemből, az alapvonalról visszaadott labdát Soubeyrand tűzte kapura, pár centivel zúgott el a felsőléc felett.

21. perc. Újabb mélységi passzal iramodhatott meg Thomis, a több méteres előnyben lévő francia elkörülményeskedte, így Bradley nagy bravúrral menteni tudott.

22. perc. Necib szerez labdát 20 méterre a kaputól, sistergős lövését Bardsley védeni tudta.

Macska-egér játék zajlik a pályán, a franciák kedvükre alakítják ki a helyzeteket a reményüket vesztett angol védelem asszisztálásával.

28. perc. Ismét az ihletett formában játszó Necib játszotta tisztára magát, a labda La Somner érintésével Thiney elé került, aki elől az angol védelem mentett szögletre.

30. perc. Le Sommer rohamozott középen, tőle Thomis kapta a labdát, aki kis gondolkodás után tisztára cselezte magát, bal felsőbe tartó lökete kevéssel elkerülte a kaput.

32. perc. Újabb villámgyors francia akció, háromszögezés végén Soubeyrand pörgetett Le Somner elé, Scott éppen bele tudott érni a labdába.

35. perc. Mi a fene, angol támadásszerűség bal oldalon, Aluko felfutásából White kapott labdát a 16-oson belül, az alapvonal felé cselezését Renard akasztotta meg.

35. perc. Csak a miheztartás végett gyors francia kontra végén Le Sommer lőtt gyengén a bal alsó sarkot célozva.

A franciák taktikusan átadják a terepet az angoloknak, akik ha helyzetig nem is jutnak, legalább úgy tesznek, mintha nem adták volna fel a küzdelmet. A francia labdajáratást elnézve így is a tűzzel játszanak.

45. perc. Végezetül Thiney kínálta meg Bardsley-t, az angol kapus kiimádkozta a jobb felsőből.

Nem hosszabbít a játékvezető. Megérdemelten vezet a francia válogatott, a jelenlegi állás az elképzelés és hit nélkül futballozó angolokra nézve hízelgő.

Félidei cserék mindkét oldalon: Thiney le, Abily be, Soubeyrand le, Bussaglia be; illetve Asante le, J. Scott be.

46. perc. Franciaország kezdi a második félidőt. Kezdésként Necib passzából Le Sommer cselezi be magát a kapuval szembe, Bradley blokkolja a gólba tartó lövést.

51. perc. Necib varázsol jobb szélen, beadása centikkel kerüli el az így luftot rugó Le Sommer lábát.

53. perc. Thomis kerüli meg az angol védelem bal oldalát, beadását lekapja Bardsley.

56. perc. Angol támadás, kérem szépen: Alex Scott félpályás passza White lábát találja, Renard jó ütemben blokkol.

57. perc. Szögletből francia kontra: Necib forintos labdájával Thomis egy az egyben szaladhat a kapu felé, de előbb eltotojázza, majd csúnyán kapu fölé vágja a labdát.

58. perc. Felélénkült a meccs. Aluko tört be a 16-oson belülre, de ismét érkezett tűpontosan egy francia láb, ezúttal Franco blokkolt.

Anglia mindent egy lapra feltéve rohamoz, védelmét gyakorlatilag feltolta a felezővonalig. A franciák a jócskán felszabaduló középpályán ellentámadásokra rendezkedtek be.

61. perc. Csere az angoloknál: Aluko le, Smith be. A francia oldalon Catala váltja Henry-t.

62. perc. GÓL! Mintaszerű francia ellentámadás, Le Sommer elfutásával magára vonja az angol középpályás védekezés figyelmét, az üresre futó Necib így kíséret nélkül találkozik Houghtonnal, egy lövőcsellel elülteti, majd szép mozdulattal a jobb felső sarokba csavarja a labdát. 2-0.

64. perc. GÓL! Francia kisszöglet jobb oldalról, Necib beadásának megint szeme van, Renard a kapu bal oldalába csúsztatja a labdát. 3-0.

66. perc. Le Sommer szalad el bal oldalon, a 16-oson belülről Thomist keresi beadásával, Houghton oldalvonalon túlra vágja. A szögletből kifejelt labdát visszaíveli Bussaglia, Abily a kapust megelőzve a jobb kapufától pár centire gurítja a labdát.

69. perc. Bussaglia labdát szerez a felező vonalnál, majd Necibnek passzol, aki pontos labdával hozza ziccerbe Thomist. Suta mozdulattal a bal alsó sarok mellé püföli a játékszert.

73. perc. Szórványos angol támadások egyikeként Duggan cselezgeti magát a 16-os vonaláig, erőtlen lövése nem talált kaput.

Utolsó cserelehetőségét is kihasználja Powell kapitány: Carney helyére érkezik Clarke.

76. perc. Williams húzza vissza a kilépni készülő Thomist, amivel kiérdemelte a találkozó első sárga lapját.

79. perc. Thomis zakatol jobb szélen, Le Sommer kaputól 20 méterre tüzel, a bal kapufa mellett suhan el a labda.

81. perc. A változatosság kedvéért most bal oldalon rohamoz Franciaország, Catala beadását félfordulatból a blokkba rúgja Le Sommer.

83. perc. Apró angol helyzet: Clarke passzából J. Scott lő kapu mellé.

Becsületgólra hajt Anglia, a tartalékos üzemmódba kapcsolt franciák ellen látszik is rá némi esély.

88. perc. A legnagyobb angol helyzet maradt ki. Szép passzjáték végén a védőjétől elszakadt White-ot egyedül találta a labda, gól felé tartó lövése Renard-on pattant meg, a franciák felszabadítottak.

90. perc. White iramodott meg Williams átadásából, kissé kisodródva leadott lövését fogta Deville.

90. perc. Ellentámadásból újabb Thomis-show: métereket ver védőire, majd a büntetőterületre érve megállt a tudomány, előbb a becsúszó védőkbe lövi a labdát, majd az üres kaputól 5 méterre luftot lőtt.

2 perc hosszabbítás.

90+3. perc. Thomis: száguld, betör, önző, blokkba tüzel.

90+4. perc. A finn játékvezető véget vet a mérkőzésnek.

Patikamérlegen kimért támadójáték, pengés egyéni megoldások, fölényes győzelem – ez a franciák mérlege utolsó csoportmeccsükön, amennyiben másik ékjük valamivel higgadtabb, kiütés lehetett volna a vége. Az előző Európa-bajnokság ezüstérmese, Anglia kilátástalan játékkal, nyeretlenül, csoportutolsóként búcsúzik a tornától.