Email: spain11gp@freemail.hu
Twitter: twitter.com/spain11gp
Browser: Opera, Mozilla Firefox

Női U-17 VB/Womens WC 2014
Női U-17 VB/Womens WC 2014 : Női U-17 VB, negyeddöntő: Nigéria - Spanyolország: 0-3

Női U-17 VB, negyeddöntő: Nigéria - Spanyolország: 0-3

repens  2014.03.28. 02:00

Nigéria - Spanyolország: 0-3

Magyar idő szerint hajnali 3-tól a női U-17-es VB utolsó negyeddöntőjében a spanyolok ellenfele Nigéria volt. A spanyolok erőszakosságban is felvették a versenyt a Semenya-hasonmás afrikaiakkal, és végül fölényes győzelemmel jutottak be az olaszok elleni elődöntőbe.

Nigéria - Spanyolország: 0-3 (0-1)

2014.03.28. 03:00 (03.27. 20:00). Női U-17 VB, negyeddöntő, Liberia, Estadio Edgardo Baltodano Briceño.
Játékvezető: Anna-Marie Keighley - új-zélandi (Kim Kjung-min - dél-koreai, Lata Kaumatule - tongai); negyedik jv.: María Carvajal - chilei.

Nigéria:

21 Onyinyechukwu Okeke - 2 Mary Ologbosere, 5 Ugochi Emenayo, 6 Esther Elijah, 13 Ayomide Anibaba - 4 Ihuoma Onyebuchi, 8 Joy Bokiri, 9 Aminat Yakubu - 14 Rasheedat Ajibade, 15 Uchenna Kanu, 19 Chinwendu Ihezuo.

Cserepad: 1 Mercy Vincent, 16 Fubiana Briggs - 3 Patience Dike, 11 Faith Alex, 12 Joy Duru, 17 Augustar Mene - 10 Tessy Biahwo, 20 Eluemunor Ijeh - 7 Vivian Ikechukwu, 18 Cynthia Aku.

Szövetségi edző: Nikyu Bala.

Spanyolország:

1 Elena de Toro - 11 Carmen Menayo, 4 Silvia Mérida, 5 Rocío Gálvez, 6 María Pilar Garrote - 20 María Ángeles Carrión, 9 Patricia Guijarro, 17 Sandra Hernández - 18 Laura Domínguez, 7 Nahikari García, 10 Andrea Sánchez.

Cserepad: 13 Marta Alemany, 21 Cristina Portomeñe - 3 Beatriz Beltrán, 14 Aitana Bonmati, 15 Cintia Montagut, 16 Queralt Gómez - 8 Mireya García, 19 Maite Oroz - 12 Laura Ortega. Eltiltva: 2 Nuria Garrote.

Szövetségi edző: Jorge Vilda.

Csere: Yakubu - Aku 60', Nahikari García - Ortega 69', Okeke - Briggs 77', Andrea Sánchez - Beltrán 81', Onyebuchi - Duru 87', Menayo - Q. Gómez 89'

Gól: Guijarro 14' (büntetőből, 0-1), Nahikari García 58' (0-2), Guijarro 71' (0-3)

Sárga lap: Emenayo 13', Elijah 92', Pilar Garrote 94'

Piros lap: -

Percről percre:

1. perc: Spanyolország kezdi a mérkőzést.

4. perc: Sánchez középregurítását Carrión kapura perdítette, nem volt benne erő.

8. perc. Okeke messzire kifutva kirúgta a labdát Sánchez elől, majd nagyot esett és pár percig ápoltatta magát, aligha volt vészes az ütközésük.

12. perc: Ihezuo lőtt 22 méterről, jócskán fölé.

13. perc: Büntető! Andrea Sánchez lépett ki a bal oldalon, a tizenhatos vonala környékén átesett Emenayón. Talán kinn volt, de az új-zélandi befújta, a nigériai sárgát is kapott.

14. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Guijarro lőtte a büntetőt, magabiztosan a jobb alsóba, hiába vetődött Okeke. 0-1.

17. perc: Most viszont megköszönhetik a bírónak a nigériaiak: spanyol kontra végén ketten vezethették volna a kapusra a labdát a spanyolok, ám les miatt tévesen megállították Nahikarit.

20. perc: Spanyol szabadrúgás után Domínguez egyedül maradt a kaputól hat m.éterre, ám rosszul vette át a labdát, így odalett a helyzet.

21. perc: Andrea Sánchez küzdött le három védőt a tizenhatos bal sarkánál, utána viszont csúnyán mellélőtt.

22. perc: Nahikari lapos lövését fogta a kapus.

26. perc: Bokiri lövését fogta de Toro.

28. perc: Carrión jobbról, 20 méterről laposan kapura lőtt, a nem túl erős labdába középen Nahikari beletette a lábát, ám föléperdült a játékszer.

36. perc: Kanu balról kapu elé lőtte a labdát, Ihezuo alig maradt le róla.

37. perc: Domínguez egy csel után a tizenhatos jobb oldaláról megcélozta a rövid sarkot, Okeke szögletre ütötte a labdát.

40. perc: Spanyol szabadrúgás 30 méterről, melyet lövés helyett lepasszoltak a kilépő Falcónnak, aki hosszan vette át, és pár méterről már nem tudta ellőni a labdát a kivetődő kapus mellett.

45+3. perc: Vége az első félidőnek.

46. perc: Nigéria kezdi a második félidőt.

51. perc: Domínguez ugratta ki középen Nahikarit, aki azonban nem tudta átemelni a labdát a kifutó Okekén.

58. perc: GÓÓÓÓÓÓÓL! Domínguez ismét Nahikari Garcíát ugratta ki remekül, Okeke most is rohant kifelé, ám ezúttal Nahikarinak sikerült ellőnie mellette a labdát a hálóba. 0-2.

63. perc: Guijarro lőtt 22 méterről laposan, a labda elgurult a jobb kapufa mellett.

69. perc: Nahikari 22 méterről kapura emelt, elment a labda a kapu jobb oldala mellett.

71. perc: Andrea Sánchez lőtt balról, éles szögből, Okeke szögletre tolta.

71. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Hernández lőtt balról, Okeke maga elé ütötte a rövid saroknál, az érkező Guijarro pedig centikről a hálóba kotorta a labdát. 0-3.

75. perc: A középkezdést azóta is hiába várjuk, Okeke ugyanis a meccsen immár harmadszor kezd haldokolni. Ezúttal lehet is valami a dologban, a kezét fájlalva ugyanis lemegy. Guijarro biztosan nem ért hozzá, talán a védésnél sérült meg.

86. perc: Egy előreívelt spanyol szabadrúgást a cserekapus Briggs kiejtett, szerencséjére végül elcsípte a spanyol támadók elől.

90. perc: De Toro feleslegesen kifutott a kapujából több mint 20 méterre, nem tudta elrúgni a labdát, szerencsére a nigériai lövés lepattant Gómezről.

92. perc: Elijah utolsó emberként felöklelte Domínguezt, sárga lappal megúszta.

95. perc: Aku látványosan feldobta magát a tizenhatos előtt, célt ért, sárga Pilar Garrotének és szabadrúgás. Bokiri lövését üggyel-bajjal fogta de Toro.

96. perc: Vége a mérkőzésnek, Spanyolország VB-elődöntős!