FIFA VB/WC 2014 : Negyeddöntő: Hollandia - Costa Rica: 0-0, bünt.: 4-3

Negyeddöntő: Hollandia - Costa Rica: 0-0, bünt.: 4-3

repens  2014.07.05. 21:00

Hollandia - Costa Rica: 0-0, büntetőkkel: 4-3

22 órától az utolsó negyeddöntőben Hollandia ellenfele Costa Rica volt. A közép-amerikaiak 120 percen át lelkesen védekeztek, néha szerencséjük is volt, ám nem tudott gólt lőni nekik az üzbég bíró által is kedvelt Hollandia. A büntetőpárbajban két costa ricai is pocsékul lőtte a büntetőt, így véget ért a közép-amerikai csoda.

Hollandia - Costa Rica: 0-0, büntetőkkel:

2014.07.05. 22:00 (17:00). Ffi felnőtt VB, negyeddöntő, Salvador, Arena Fonte Nova.
Játékvezető: Ravşan Irmatov - üzbég (Abduxamidullo Rasulov - üzbég, Bahadir Koçkarov - kirgiz); negyedik jv.: Noumandiez Doué - elefántcsontparti. Tartalék jv.-assisztens: Songuifolo Yeo - elefántcsontparti.

Hollandia:

1 Jasper Cillessen - 3 Stefan de Vrij, 2 Ron Vlaar, 4 Bruno Indi - 15 Dirk Kuijt, 20 Georginio Wijnaldum, 10 Wesley Sneijder, 5 Daley Blind - 11 Arjen Robben, 9 Robin van Persie, 21 Memphis Depay.

Cserepad: 22 Michel Vorm, 23 Timothy Krul - 7 Daryl Janmaat, 12 Paul Verhaegh, 13 Joël Veltman, 14 Terence Kongolo - 8 Jonathan de Guzmán, 16 Jordy Clasie, 18 Leroy Fer - 19 Klaas-Jan Huntelaar, 17 Jeremain Lens. Sérült: 6 Nigel de Jong.

Szövetségi kapitány: Louis van Gaal.

Costa Rica:

1 Keylor Navas - 2 Johnny Acosta, 3 Giancarlo González, 4 Michael Umaña - 16 Cristian Gamboa, 17 Ignacio Tejeda, 5 Celso Borges, 15 Júnior Díaz - 10 Bryan Ruiz, 9 Joel Campbell, 7 Christian Bolaños.

Cserepad: 23 Daniel Cambronero, 18 Patrick Pemberton - 8 David Myrie, 19 Roy Miller - 11 Michael Barrantes, 20 Diego Calvo, 13 Óscar Esteban Granados, 22 José Miguel Cubero, 12 Waylon Dwayne Francis - 14 Randall Brenes, 21 Marcos Ureña. Eltiltva: 6 Óscar Duarte.

Szövetségi kapitány: Jorge Luis Pinto (kolumbiai).

Csere: Campbell - Ureña 66', Depay - Lens 76', Gamboa - Myrie 79', Tejeda - Cubero 97', Indi - Huntelaar a hosszabbítás szünetében, Cillessen - Krul 121'

Gól: -

Sárga lap: J. Díaz 38', Umaña 52', Indi 64', G. González 81', Acosta 107', Huntelaar 111'

Piros lap: -

Percről percre:

1. perc: Costa Rica kezdi a mérkőzést.

22. perc: Gyors holland kontra végén van Persie lőtt 10 méterről, Navasról visszavágódott, Sneijder 16 méteres ismétlését pedig fogta a kapus.

29. perc: Depay lőtt balról, 10 méterről, Navas védett.

38. perc: Robben eldobja magát a tizenhatos előtt, a labda a közelben sincs, de jól számolt: a világhírű üzbég futball reprezentánsa nemcsak szabadrúgást ad a semmire, de még sárgát is Díaznak. Nyilván a nála is jobb kirgiz fociból ideszabadult partjelző segítette...

39. perc: Az ajándék szabadrúgást Sneijder végzi el 28 méterről, Navas kitolta a bal felsőből.

45. perc: Van Persie megtapossa a földön fekvő védőt, az üzbég szerint ez a játék része.

45+1. perc: Vége az első félidőnek.

46. perc: Hollandia kezdi a második félidőt.

52. perc: Megint Robben műrepül egy óriásit, közben átszáll két, egymásba csúszó costa ricai felett. Ezúttal Umaña kap sárgát a kopasz Jászai Mari miatt.

60. perc: Campbell esett el a tizenhatoson belül, löktek rajta egy kiadósat. Ha Robben van a helyében, ez biztosan büntető, ám Campbell kevésbé képzett fifa-unfairplay témakörben, így nem repült elég nagyot.

62. perc: Bolaños lőtt szabadrúgásból, 30 méterről a kapu fölé.

64. perc: Indi lerántja hátulról Ruízt, sárga lap.

65. perc: Bolaños középre ívelt szabadrúgására Giancarlo González érkezett, ám fejese célt tévesztett.

81. perc: Robben harmadszor műrepül, repül a harmadik sárga Costa Ricának, most González kapja. Ezzel ő a következő meccsen nem szerepelhet.

82. perc: A szabadrúgásból Sneijder a tizenhatos bal sarkától telibe trafálta a rövid kapufát.

84. perc: Navast az ötösön belül nem engedték a labdához, az üzbég nem fújt, így közelről lőhetett van Persie, Navas védett. Fokozódó üzbég nyomás...

90+1. perc: Jászai-Robben negyedszer, annyira azért nem arcátlan az üzbég, hogy Díaznak második sárgát adjon, de ajándék szabadúgás Hollandiának a tizenhatos jobb oldalától. Van Persie kapura ívelt, Navas védett.

90+2. perc: Holland középregurítás balról, mindenki lába elől elmegy, bégül a hosszú oldalról van Persie rálövi, Tejeda a felső kapufára rúgja a gólvonalról, ahonnan kipattan.

90+5. perc: Vége a rendes játékidőnek.

91. perc: Hollandia kezdi a hosszabbítást.

94. perc: Holland szöglet után Vlaar fejesét kitolta Navas. Az újabb szöglet után Navas rosszul jön ki, ütközik egy hollanddal és a földön marad. Kuijt dőlt rá a kapus térdére. Ápolás után Navas sántikálva visszaáll a kapuba.

98. perc: Ureñát fellöki hátulról Vlaar a tizenhatoson belül, az üzbég ezt sem fújja be.

101. perc: A sárga lapos Indi a félpályánál, labda nélküli helyzetben felökleli Ruízt, az üzbég le se fújta.

103. perc: Robben lövése Díaz hátáról vágódik le, a sasszemű üzbég kezezést lát, és ajándékoz egy újabb szabadrúgást Robbennek, 22 méterről, jobbról. A sorfalról pattan vissza a labda, szerencsére a fejet még meg tudják különböztetni a fejtől Közép-Ázsiában is.

105+2. perc: Vége a hosszabbítás első félidejének.

106. perc: Costa Rica kezdi az utolsó játékrészt.

107. perc: Jászai-Robben ötödször, Acostát is besárgázza.

111. perc: Navasnak üt oda egy nagyot Huntelaar, ezt már végre észreveszi az üzbég, igaz, csak sárgával honorálja.

117. perc: Ureña betört a tizenhatoson belülre, majd jobbról, 10 méterről lőtt, a kirepülő Cillessen óriásit védett.

119. perc: 16 méterről eleresztett Sneijder-lövés, a felső kapufáról vágódik vissza, majd Robben telibe lövi de Vrijt.

121. perc: Van Gaal utolsó reménye: kapust cserél a büntetőpárbaj előtt...

122. perc: Vége, büntetők jönnek.

Büntetőpárbaj:

1. pár:

- Borges: A jobb alsóba gurít, Krul majdnem elérte, 0-1.

- Van Persie: Ő is a jobb alsóba, pedig Navas is eltalálta az irányt, 1-1.

2. pár:

- B. Ruiz: Gyengén a jobb alsó felé gurít, Krul kiüti, 1-1.

- Robben: Magasan a bal kapufa mellé, 2-1.

3. pár:

- G. González: Ő is jobbra, de félmagasan, nem érhette el Krul, 2-2.

- Sneijder: Balra lövi, Navas mindig a másik irányba vetődik, 3-2.

4. pár:

- Bolaños: Balra, magasan a kapufa mellé lövi, Krul hiába találta el most is az irányt, 3-3.

- Kuijt: Laposan a bal alsóba, 4-3.