UEFA EURO 2016
UEFA EURO 2016 : Értékelés: Magyarország - Belgium

Értékelés: Magyarország - Belgium

snalguj  2016.06.28. 14:00

Magyarország vasárnap Belgiummal játszott a negyeddöntőbe jutásért. A belgák nyomtak, kontráztak, támadtak és sajnos a 10. percben be is találtak. Ezt követően a 78. percig tartották magukat a magyarok, védekeztek, támadtak, próbáltak egyenlíteni, de sajnos egy újabb - majd az követően még kettő - gól végképp egyértelművé tette, Belgium jutott tovább. Ettől függetlenül, amit a fiúk véghezvittek hatalmas lépés, szeptemberben Feröer ellen VB-selejtezünk

Bernd Storck, magyar szövetségi kapitány:

- Nagy nehéz elemezni a mérkőzés után a játéksokat miután 4-0-ás vereséget szenvedtünk, különsen ahogyan veszítettünk. Először is szeretnék gratulálni a belgáknak, hogy a negyeddöntőbe jutottak. Nem voltam boldog az első félidőben, hogy gólt kaptunk egy szabadrúgásból. Nem voltunk bátrak vagy összetettek, mint az előző meccseken, azt hiszem bizalom hiány volt.

A félidőben mondtam a játékosoknak, hogy legyenek ambiciózusabbak és több helyzetet dolgozzanak ki, közel kerültünk az egyenlítéshez, de amikor több rizikót vállaltunk a végén, beszedtük a második gólunkat. Megpróbáltunk támadni, ezért kinyíltunk hátul.

Mindazonáltal szeretnék gratulálni a csapatomnak, akik úgy játszottak, mint ha egy döntő lenne - jó focit nyújtottak és nem kell hátrafelé tekintenünk, hanem a jövő felé. Most a VB selejtezőkre akarunk dolgozni és azt hiszem nagy dolgokat vihetünk véghez.

Király Gábor, magyar kapus:

- Azt hiszem a csapat a legjobbját nyújtotta, kimerültünk. Szerintem a srácok mindent megérdemeltek - beleadtak mindent. Szurkolók tömege állt mögöttünk, az egész ország. A torna határozottan pozitív volt, amióta megnyerve a csoportunkat továbbjutottunk. Egy tökéletes belga csapat ellen játszottunk, akik azt hiszem az EB nyertesei lehetnek. Mindent élveztünk

Lovrencsics Gergő, magyar csatár:

- Győzni jöttünk. Sajnos nem a terveink szerint alakult. Gólt kaptunk szabadrúgásból mindjárt az elején. Utána nem tudtuk rendezni a játékunkat, mert a belgák túl gyorsak voltak és a mérkőzés végére kicsit elfáradtunk.

Nekünk is voltak lehetőségeink. Hasonló meccs lehetett volna, mint a portugálok elleni. Sajnos nem lőttünk gólt. Mindössze annyit kell tennünk, hogy emelt fővel távozunk és tanulunk a hibáinkból. Hiszek abban, hogy a jövőben jó csapatot tudunk felépíteni. Ez leírhatatlan. Nagyon boldog vagyok de azt hiszem amikor hazaérünk ez kicsit szomorúbb leszek.

Marc Wilmots, belga szövetségi kapitány:

- Mondtam Eden Hazardnak, hogy szeretném, ha gólt lőne. Nem volt elég közel a gólszerzéshez és szüksége volt némi mókára, amikor a pályára ment ki. A kapitány nem mindig érti az ő nyelvét, néha neked a lábával kell kommunikálnod, ez az ami ma is történt.

Legalább 3-0 kellett volna, hogy legyen félidőben, túl sokáig volt 1-0. Gyorsan lőttük a második és harmadik gólokat, de több lehetőségre volt szükségünk és egy nagy meccsen nem kapsz ennyi esélyt, sőt megbüntetnek. Mondtam a játékosaimnak, legyenek türelmesek. Gyakran csinálunk az edzéseken két-passzos támadásokat; Brazíliában azt kérdezted tőlem miért, ma láthattad miért, nagyon gyorsan mozgatható így a labda.

Majdnem négy csatárral 4-2-3-1-es formációval jásztottunk és két védekező középpályással, biztosítva, hogy ne nyíljunk meg nyilvánvaló kockázat árán. De azt kell mondanom, hogy Kevin De Bruyne minden egyes labdavesztésekor arra törekedett, hogy visszatérjen és ez az, amiben erősek vagyunk. Amikor nem tudtot tartani a labdát, nem engedhetsz sok lehetőséget.

Azt hiszem az, hogy Thomas Vermaelen eltiltott lesz lehetővé teszi a szünetet neki. Kiváló volt négy meccsen keresztül, elvesztettek egy kiváló védőt, de ez történhetett volna 5 nappal később is? Foglalkozni fogunk vele ezalatt is, és remélem bent leszünk az elődöntőben és visszatérhet.

Ha van 150.000 hely fenntartva nekünk a stadionban, akkor meg tudjuk tölteni. Nagyon közel van a határhoz és Edan Hazard különösen játszani szeretne Lilleben, ez az, amiért ilyen jól játszott ma! Wales erős csapat, nem csak Gareth Bale miatt, mások miatt is.

Eden Hazard, belga gólszerző, a mérkőzés embere:

- Nagyszerű meccs volt. Igazán megérdemeltük a győzelmet. Több gólt lőhettünk volna, de a kapus kiváló védéseket mutatott be. Nem mintha ettől duzzognunk kellene. Boldogok vagyunk és ott vagyunk a negyeddöntőben, amire Lilleben kerül sor.

Még semmit nem értünk el, egyszerűen csak negyeddöntősek vagyunk és egyszerre egy meccs lesz. Nagyszerű csapat ellen szerepeltünk, szeretnék gratulálni a magyaroknak, akik mindent beleadtak. Mint csapat úgy érzem nagyon szilárdak voltak. Sok helyzetünk volt, nem adtunk nekik túl sok esélyt.

Kevin De Bruyne, belga középpályás:

- Jól játszottunk. Azt hiszem megérdemeltük a győzelmet, sok helyzetünk volt. Az egyetlen rossz dolog, hogy az első félidőben nem tudtunk még egy gólt lőnünk, de boldogok vagyunk.

Wales jó csapat, nehéz lesz. Jó játék lesz, már várom. Remélem sok belga szurkoló lesz a stadionban. Ez szórakoztató lenne számunkra és az országunk számára is. Hasonló szinten kell játszanunk, mint ma tettük.