Browser: Opera, Mozilla Firefox

Mérkőzések/Matches

Események:SúgóSúgó

2017.05.26 Péntek

16:00 Spanyolország – Oroszország: 3-1. Női U-19, EB-sel., elitk., 1. csop., Dabas, Dabasi Sporttelep.

Spanyolország – Oroszország: 3-1

16 órától Dabas-Sáriban az oroszok ellen megkezdte az EB-selejtezők elitkörének magyarországi minitornáját a spanyol női U-19-es labdarúgó válogatott. Kissé akadozott ugyan a gépezet Pedro López csapatánál, de így is hozták a kötelező sima győzelmet. Ezúttal a szokásosnál részletesebb, szöveges tudósítással szolgálhatunk.

Spanyolország – Oroszország: 3-1 (2-0)

2017.05.26. 16:00. Női U-19, EB-selejtező, elitkör, 1. csoport, Dabas, Dabasi Sporttelep. 30 néző.
Játékvezető: Solen Dallongeville – francia (Elodie Coppola – francia, Vad Anita – magyar); negyedik jv.: Sipos Katalin – magyar.

Spanyolország:

1 Noelia Ramos – 2 Ona Batlle, 16 Cinta Rodríguez, 4 Andrea Sierra, 12 Lucía Rodríguez – 14 Aitana Bonmati, 8 Patricia Guijarro, 6 Damaris Egurrola – 10 Maite Oroz, 17 Lucía García, 11 Carmen Menayo.

Cserepad: 13 María Isabel Rodríguez – 3 Ainhoa López, 5 Natalia Ramos – 7 Nuria Rábano – 18 Ana Marcos, 9 Ane Azkona, 15 Marta Peiró.

Szövetségi edző: Pedro López.

Oroszország:

1 Natalja Sztanovova – 5 Viktorija Skoda, 7 Alina Lihota, 13 Olga Volosina, 14 Marija Alekszejeva – 9 Aljona Ruzina, 11 Viktorija Dubova, 17 Darja Jakovleva – 3 Valerija Beszpalikova, 16 Anna Szamojlenko, 15 Szofija Siskina.

Cserepad: 12 Jekatyerina Petyuhova – 18 Darja Lukjanova, 4 Margarita Manujlova – 5 Kszenija Alpatova – 10 Veronika Kuropatkina, 2 Ljubov Jascsenko. Nincs nevezve: 8 Diana Kuzmina.

Szövetségi edző: Jevgenyij Portnov.

Csere: Szamojlenko – Alpatova a szünetben, Siskina – Kuropatkina 58', C. Rodríguez – Rábano 58', Egurrola – A. Marcos 63', Dubova – Jascsenko 74', Menayo – A. López 89'

Gól: L. García 36' (büntetőből, 1-0), Bonmati 45' (2-0), Guijarro 47' (3-0), Kuropatkina 64' (3-1)

Sárga lap: Sztanovova 36'

Piros lap: –

Percről percre:

1. perc: A spanyolok kezdték a mérkőzést, ideális körülmények fogadták a csapatokat Dabas-Sáriban.

4. perc: Spanyol szabadrúgás után Guijarro fejelt, nem volt benne elég erő, fogta Sztanovova.

8. perc: Guijarro 18 méterről kapura ívelte a labdát, Sztanovova ezt is fogta.

15. perc: Maite Oroz lőhetett a tizenhatos bal oldaláról, a labda elgurult a hosszú alsó mellett.

28. perc: Spanyol beadás jobbról, Batllét egyedül találta a túloldalon az ötösön, de nagy helyzetben gyertyát rúgott.

33. perc: Batlle lépett ki, bevitte a tizenhatoson belülre a labdát, majd 14 méterről a kapusba lőtt.

33. perc: Lucía García lépett ki középen, Sztanovován is túljutott, de belebotlott a labdába, így a visszavetődő kapus el tudta csípni a játékszert.

35. perc: Büntető! Lucía García újból kilépett középen, Sztanovova kimozdult elé, a csatár átesett rajta. A tizenegyes mellett az orosz kapus sárgát is kapott.

36. perc: GÓL! Lucía García a büntetőt higgadtan a bal alsóba lőtte, Sztanovova hiába nyújtózott érte. 1-0.

45. perc: Spanyol szabadrúgás a bal oldalról; középreívelték, Guijarro az ötösről föléfejelte.

45. perc: GÓL! Oroz ment el a jobb szélen, átívelte a labdát a tizenhatos túloldalán érkező Bonmati fejére, aki visszafejelte a jobb felső sarokba. 2-0.

45+1. perc: Vége az első félidőnek.

46. perc: Az oroszok kezdték a második félidőt.

48. perc: GÓL! Lucía García az ötös bal széléről átgurította a labdát a túlsó kapufánál érkező Guijarróhoz, aki bevezethette az üres kapuba. 3-0.

53. perc: Beszpalikova elment a jobb oldalon, hosszan tolta meg, majd éles szögből beadás helyett fölédurrantotta a labdát.

62. perc: Guijarro lépett volna ki középen, az orosz védő elkaszálta, a francia bírónő nem fújt.

65. perc: GÓL. Egy vitatható szabadrúgás után az oroszok jobbról a kapu elé ívelték a labdát, a hidrogénszőke cserecsatár, Kuropatkina pedig a hálóba fejelt. 3-1.

71. perc: Lucía García középről, 10 méterről lőhetett, egy védő belevetődött a gólba tartó labdába, így fölépattant.

77. perc: Jakovleva lépett ki egy bedobás után a bal oldalon, a védők bealudtak, Noelia Ramos viszont jól futott ki, elakadt benne a lövés.

81. perc: Menayo 25 méterről rátűzte a labdát, fölément.

89. perc: Beszpalikova a jobb oldalon átjutott Sierrán, de beadás helyett most is lehetetlen szögből a lövést választotta.

92. perc: Vége a mérkőzésnek. Győzelemmel kezdte magyar kirándulását Pedro López csapata.

Fényképeink a mérkőzésről: LINK.

A tornáról: LINK.

Spanyolország: LINK.

Oroszország: LINK.