Browser: Opera, Mozilla Firefox

Mérkőzések/Matches

Események:SúgóSúgó

2012.06.10 Vasárnap

14:00 Spanyolország - Franciaország: 5-5, bünt.: 6-5. Strandlabdarúgás, EBSL, Terracina, Rive di Traiano.
18:00 Spanyolország - Olaszország: 1-1. Ffi felnőtt, EB, C-csoport, Gdańsk, Gdańsk Arena.

Spanyolország - Olaszország: 1-1

18 órától végre bemutatkozik a címvédő spanyol válogatott is az EB-n A spanyolok a vártnál talán gyengébb formát mutattak, csak az olaszok vezető gólja után tértek magukhoz. Ekkor gyorsan egyenlítettek is, ám del Bosque a gólszerző Fàbregas helyett behozta Torrest, aki elképesztő helyzeteket hagyott ki.

Spanyolország - Olaszország: 1-1 (0-0)

2012.06.10. 18:00. Férfi felnőtt, Európa-bajnokság, C-csoport, Gdańsk, Gdańsk Arena. 38.869 néző.
Játékvezető.: Kassai Viktor - magyar (Erős Gábor - magyar, Ring György - magyar; Vad II István - magyar, Bognár Tamás - magyar); negyedik jv.: William Collum - skót.

Spanyolország:

1 Iker Casillas - 17 Álvaro Arbeloa, 15 Sergio Ramos, 3 Gerard Piqué, 18 Jordi Alba - 8 Xavi Hernández, 16 Sergio Busquets, 14 Xabi Alonso - 21 David Silva, 10 Cesc Fàbregas, 6 Andrés Iniesta.

Cserepad: 12 Víctor Valdés, 23 Pepe Reina - 2 Raúl Albiol, 4 Javi Martínez, 5 Juanfran Torres - 13 Juan Mata, 20 Santi Cazorla, 22 Jesús Navas - 7 Pedro Rodríguez, 9 Fernando Torres, 11 Álvaro Negredo, 19 Fernando Llorente.

Szövetségi kapitány: Vicente del Bosque.

Olaszország:

1 Gianluigi Buffon - 3 Giorgio Chiellini, 16 Daniele De Rossi, 19 Leonardo Bonucci - 13 Emanuele Giaccherini, 8 Claudio Marchisio, 21 Andrea Pirlo, 5 Thiago Motta, 2 Christian Maggio - 10 Antonio Cassano, 9 Mario Balotelli.

Cserepad: 12 Morgan De Sanctis, 14 Salvatore Sirigu - 7 Ignazio Abate, 6 Federico Balzaretti, 15 Andrea Barzagli, 4 Angelo Ogbonna - 22 Alessandro Diamanti, 18 Riccardo Montolivo, 23 Antonio Nocerino - 17 Fabio Borini, 11 Antonio Di Natale, 20 Sebastian Giovinco.

Szövetségi kapitány: Cesare Prandelli.

Csere: Balotelli - Di Natale 56', Silva - Navas 64', Cassano - Giovinco 65', Fàbregas - Torres 74', Motta - Nocerino 90'

Gól: Di Natale 61' (0-1), Fàbregas 64' (1-1)

Sárga lap: Balotelli 37', Bonucci 66', Jordi Alba 67', Chiellini 79', Arbeloa 84', Torres 84', Maggio 89'

Piros lap: -

Percről percre:

1. perc: A spanyolok kezdik a mérkőzést.

8. perc: Silva cselezgetett a tizenhatoson belül, ám nem jutott lövőhelyzethez, Fàbregas pedig hiába repült nagyot, Kassai nem fújt büntetőt.

9. perc: Silva távoli lövése jócskán fölészállt.

11. perc: Gyors spanyol támadás végén Silva erőtlen lövését fogra Buffon.

13. perc: Ramos odalépett Cassano elé, aki eldobta magát - jól számított, Kassai szabadrúgást adott. Pirlo lőtte el, Casillas oldalra ütötte.

20. perc: Fàbregast állította meg lesen tévesen a partjelző.

22. perc: Cassano jobbról, éles szögből lőtt, a labda elgurult a kapu előtt.

25. perc: Iniesta lövése De Rossiról pattant le.

29. perc: Iniesta nagy cselek után középreívelt, Chiellini szögletre tudott fejelni.

30. perc: Iniesta lövését Buffon védte.

32. perc: Előbb egy spanyol fellökését nem fújta le Kassai az olasz tizenhatos előtt, majd a Casillast szándékosan felrúgó Cassano is megúszta lap nélkül. Ki találta ki, hogy Kassai a világ legjobbja?

33. perc: Cassano lövését Casillas oldalra ütötte, a labdáért rohanó Balotelli fellökte Piquét, majd teátrális dührohamot kapott.

36. perc: Marchisio bombáját fogta Casillas.

37. perc: Balotelli rátartott Busquets lábára, ez már végre sárgát ért.

40. perc: Szegény Cesc... Naív módon azt hitte, ha meglökik a büntetőterületen belül, és sípszót hall, akkor nem őt ítélik szabálytalannak. Kassainál igen... (Büntető egyébként aligha járt.)

43. perc: Cesc fordult kapura, ám lövése leperdült az egyik védő lábáról.

44. perc: Xavi adott remek passzt Iniestának, aki 15 méterről a kapu fölé emelt.

45. perc: Motta hat méteres fejesét nagy bravúrral védte Casillas.

45+1. perc: Vége az első félidőnek.

46. perc: Az olaszok kezdik a második félidőt.

49. perc: Cesc lőtt 20 méterről, Buffon ki tudta tolni.

51. perc: Iniesta az öt és feles bal oldaláról lőhetett, Buffon beleért, a labda centikkel elment a hosszú sarok mellett.

53. perc: Ramos hatalmas hibája után Balotelli mehetett egyedül a kapuhoz, ám totojázott, és Ramos beérte, sőt, szerelte is.

56. perc: Balotelli helyére Di Natale áll, vagyis sajnos mostantól 11 emberrel játszanak az olaszok...

61. perc: GÓL. Di Natale lépett ki a bal oldalon, és 14 méterről elcsavarta a labdát a kifutó Casillas mellett. 0-1.

63. perc: Iniesta lőtt 25 méterről, Buffon fogta.

64. perc: GÓÓÓÓL! Silva passzolt a középen kilépő Fàbregashoz, aki okosan ellőtte Buffon mellett. 1-1.

66. perc: Bonucci hatalmasat rúgott Iniestába, sárgát kapott. Kassai reklamálásért rögtön Albának is adott egy sárgát.

70. perc: Ramos próbált ollózni egy szöglet után, Kassai lefújta veszélyes játékért.

73. perc: Navas ívelt be jobbról Jordi Alba lábára, aki kapásból mellélőtt.

74. perc: A gólszerző Fàbregas helyére Torres áll.

75. perc: Ha a csere két perccel később történik... Torres egyedül lépett ki, ám pocsékul vette át a labdát, majd rosszul próbálta elvinni Buffon mellett, gyakorlatilag odapöckölte a kapusnak.

77. perc: Giovinco ívelt előre Di Nataléhoz, Ramos fején talán kicsit megcsúszott, így a csatár nem találta el jól a labdát, mellégurult.

79. perc: Iniesta felrúgta Chiellinit, megkapja rég kiérdemelt sárga lapját, és spanyol szabadrúgás 18 méterről, középről.

80. perc: Xavi szabadrúgása a sorfalról pattan vissza.

83. perc: Ismét Torres lépett ki, ez ismét nem jelentett semmi jót a spanyoloknak... Ez sajnos a VB-forma, nem az EB...

84. perc: Arbeloa mezrángatásért utólag sárgát kap, majd ezzel a lendülettel Torresnek is lapot adott Kassai könyöklésért.

85. perc: Kár, hogy nem pirosat adott... Torres óriási helyzetben nem az üres kapu felé futó Navasnak passzolt, hanem átemelte a labdát a kapun.

88. perc: Navas jobbról, éles szögből lőtt, Buffon védte.

89. perc: Marchisio közeli lövését fogta Casillas.

89. perc: Maggio fellökte Iniestát, ő is sárgát kap.

90. perc: A szabadrúgást Xabi Alonso 28 méterről jócskán fölélőtte.

92. perc: Xavi visszatette a labdát Xabi Alonsónak, aki húsz méterről mellédurrantotta.

93. perc: Vége a mérkőzésnek.

A csoport másik mérkőzésén:

2012.06.10. 20:45. Írország - Horvátország: 1-3 Mandžukić 3' (0-1), St Ledger 19' (1-1), Jelavić 43' (1- 2), Mandžukić 49' (1-3)