Browser: Opera, Mozilla Firefox

Mérkőzések/Matches

Események:SúgóSúgó

2013.07.12 Péntek

20:30 Anglia - Spanyolország: 2-3. Női felnőtt, EB, C-csoport, Linköping, Arena Linköping.

Anglia - Spanyolország: 2-3

20:30-tól a 2013-as női labdarúgó EB-n a C-csoport második meccsén végre bemutatkozott a spanyol válogatott is, Anglia volt az ellenfél. Háromszor is vezetett a spanyol csapat, és Putellas 94. percben szerzett góljára már nem is volt válasz - óriási bravúr, spanyol győzelem,a felnőttek közt is letette névjegyét az Aranygeneráció!

Anglia - Spanyolország: 2-3 (1-1)

2013.07.12. 20:30. Női felnőtt, EB, C-csoport, Linköping, Arena Linköping. 5.190 néző.
Játékvezető: Katerína Monzul - ukrán (Natalja Racsínszka - ukrán, Hege Steinlund - norvég); negyedik jv.: Monika Mularczyk - lengyel.

Anglia:

1 Karen Bardsley - 3 Steph Houghton, 6 Casey Stoney, 15 Laura Bassett, 2 Alex Scott - 8 Anita Asante, 10 Fara Williams, 4 Jill Scott - 7 Eniola Aluko, 9 Ellen White, 11 Rachel Yankey.

Cserepad: 13 Rachel Brown-Finnis, 23 Siobhan Chamberlain - 5 Sophie Bradley, 18 Dunia Susi, 19 Gemma Bonner, 21 Lucia Bronze - 12 Jessica Clarke, 14 Karen Carney, 16 Jordan Nobbs, 20 Jade Moore - 17 Toni Duggan, 22 Kelly Smith.

Szövetségi kapitány: Hope Powell.

Spanyolország:

1 Ainhoa Tirapu - 18 Marta Torrejón, 20 Irene Paredes, 5 Ruth García, 17 Eli Ibarra - 8 Sonia Bermúdez, 15 Silvia Meseguer, 16 Nagore Calderón, 10 Adriana Martin - 21 Jennifer Hermoso, 9 Verónica Boquete.

Cserepad: 13 Lola Gallardo, 23 Maríajo Pons - 3 Leire Landa, 6 Miriam Diéguez - 2 Virginia Torrecilla, 4 Melisa Nicolau, 11 Sandra Vilanova, 12 Alexia Putellas - 7 Priscila Borja, 14 Vicky Losada, 19 Erika Vázquez, 22 Amanda Sampedro.

Szövetségi kapitány: Ignacio Quereda.

Csere: Calderón - Losada 62', Aluko - Carney 73', Sonia - Putellas 74', Yankey - Clarke 91'

Gól: Boquete 4' (0-1), Aluko 8' (1-1), Jenni Hermoso 85' (1-2), Bassett 89' (2-2)

Sárga lap: Calderón 36', Paredes 75', Bassett 78'

Piros lap: -

Percről percre:

1. perc: Spanyolország kezdi a mérkőzést.

2. perc: Spanyol szöglet után Adriana lőtt a tizenhatosról, jócskán fölészállt.

4. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Sonia remekül vett át egy hosszú átadást, majd a kilépő Vero Boquetéhez passzolt, aki bevitte a labdát a tizenhatoson belülre és lőtt, a labda a kifutó kapus lábán megpattant, de így is a hálóba gurult. 0-1.

8. perc: GÓL. Eli Ibarra hatalmasat hibázott, átcsúszott a lába alatt a labda, így Aluko kiléphetett, és 12 méterről a hálóba lőtt. 1-1.

13. perc: Williams 24 méterről kapura ívelt, Turapu föléütötte.

16. perc: Sonia futott fel a jobb oldalon, majd 20 méterről lőtt, a kapu jobb oldala mellé.

21. perc: Sonia ezúttal balról, éles szögből lőtt, a kapus szögletre tolta.

36. perc: Nagore Calderón földre vitte Yankey-t, sárga lap.

39. perc: Boquete jól tartott meg egy előrerúgott labdát, majd Adriana elé tette, aki 18 méterről lőtt, a jobb oldali hálótartó vasat találta el.

41. perc: Hermoso ívelt előre, Boquete ugrott, ám alig tudott beleérni fejjel, elment a labda a kapu előtt.

42. perc: White lőhetett az ötösről, Ruth bele tudta tenni a lábát, így szögletre pattant.

45. perc: Vége az első félidőnek.

46. perc: Anglia kezdi a második félidőt.

48. perc: Sonia adott be balról, Bassett beleért, így Boquete nem érte el, a kapus pedig elcsípte a labdát.

49. perc: Ide-oda pattogott a labda az angol kapu előtt, végül Adriana lőtt 12 méterről a bal sarok mellé.

62. perc: Az első spanyol csere, Nagore helyére Vicky Losada áll.

70. perc: Egyre inkább nyom Anglia... Boquete viszont a félpályától vezette a labdát a tizenhatosig, igaz, aztán a lövésre nem maradt ereje.

72. perc: Boquete emelt 22 méterről a kapu fölé.

74. perc: Hajszálra a spanyol góltól: az angol kapus felett átpattant egy labda, így Losada lőhetett három méterről, ám a felső lécről vágódott vissza a labda.

75. perc: Paredes ellőtte a labdát, majd Yankey átesett a lábán. Az angolokat egyre inkább segítő ukrán bíró sárgát ad a spanyolnak.

78. perc: A meglóduló Putellast Bassett a karjánál fogva lerántotta, sárga lap.

82. perc: Carney adott ba jobbról, White érkezett és Paredes szorításában mellédurrantott.

83. perc: Putellas vezette befelé a labdát a tizenhatos jobb sarkától, majd lőtt, a kapus fogta.

85. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Putellas ívelt be szögletet jobbról, nem tudtak felszabadítani, a labda Hermoso elé pattant, aki balról, 6 méterről egy állítás után a kapuba lőtt. 1-2.

89. perc: GÓL. Angol szöglet után Bassett elé pattant, aki kapásból a kapuba emelt. 2-2.

94. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Adriana beadja a labdát balról, Alexia Putellas megelőzi a kapust, a labda így Bardsley fejére, majd onnan a hálóba pattant. 2-3.

95. perc: VÉGE!