Browser: Opera, Mozilla Firefox

Mérkőzések/Matches

Események:SúgóSúgó

2016.09.05 Hétfő

16:30 Spanyolország – Észtország: 4-0. Strandlabdarúgás, VB-sel., E-csop., Jesolo, Lido di Jesolo.
18:45 Svédország – Spanyolország: 1-1. Ffi U-21, EB-sel., 6. csop., Malmö, Swedbank Stadion.
20:45 Spanyolország – Liechtenstein: 8-0. Ffi felnőtt, VB-sel., G-csop., León, Reino de León.

Spanyolország – Liechtenstein: 8-0

Ma este 20:45-től Liechtenstein ellen kezdte meg a 2018-as VB selejtezősorozatát a spanyol labdarúgó  válogatottja. Igen halovány első félidő után a másodikban kedve szerint lőtte a gólokat a spanyol csapat, remekül sikerült Lopetegui első tétmeccse.

Spanyolország – Liechtenstein: 8-0 (1-0)

2016.09.05. 20:45. Férfi felnőtt, VB-selejtező, G-csoport, León, Estadio Municipal Reino de León. 12.139 néző.
Játékvezető: Simon Lee Evans – walesi (Philip Thomas – walesi, Daniel Beckett – walesi); negyedik jv.: Bryn Markham-Jones – walesi.

Spanyolország:

1 David de Gea – 6 Sergi Roberto, 3 Gerard Piqué, 15 Sergio Ramos, 18 Jordi Alba – 5 Sergio Busquets, 10 Thiago Alcântara, 8 Koke Resurrección – 11 Vitolo Machín, 19 Diego Costa, 21 David Silva.

Cserepad: 12 Adrián San Miguel, 23 Pepe Reina – 2 César Azpilicueta, 14 Marc Bartra, 20 Daniel Carvajal – 4 Javi Martínez, 13 Juan Mata, 16 Marco Asensio – 7 Álvaro Morata, 9 Paco Alcácer, 17 Lucas Vázquez, 22 Nolito Agudo.

Szövetségi kapitány: Julen Lopetegui.

Liechtenstein:

1 Peter Jehle – 6 Martin Rechsteiner, 23 Michele Polverino, 4 Daniel Kaufmann, 3 Maximilian Göppel – 19 Dennis Salanović, 13 Martin Büchel, 10 Sandro Wieser, 7 Marcel Büchel, 11 Franz Burgmeier – 18 Nicolas Hasler.

Cserepad: 21 Benjamin Büchel, 12 Thomas Hobi – 15 Seyhan Yildiz – 8 Andreas Christen, 20 Sandro Wolfinger, 2 Daniel Brändle – 17 Robin Gubser, 9 Simon Kühne. Nincs nevezve: Yves Oehri, Mathias Sele, Pascal Foser, Niklas Kieber.

Szövetségi kapitány: Rene Pauritsch (osztrák).

Csere: Thiago – Nolito a szünetben, D. Costa – Morata 69', Rechsteiner – Yildiz 71', Salanović – Wolfinger 78', Vitolo – Asensio 79'

Gól: D. Costa 10' (1-0), S. Roberto 55' (2-0), D. Silva 59' (3-0), Vitolo 60' (4-0), D. Costa 66' (5-0), Morata 82' (6-0), Morata 83' (7-0), D. Silva 91' (8-0)

Sárga lap: Kaufmann 12', Polverino 26', Hasler 52', Yildiz 76'

Piros lap: –

Percről percre:

1. perc: A spanyolok kezdik a mérkőzést.

10. perc: GÓL! Koke ível be szabadrúgást a bal szélről, középen az ötösön Costa a kapuba csúsztatja a labdát. 1-0.

12. perc: Kaufmann felrúgta Vitolót, sárga lap.

40. perc: Koke lőtt a tizenhatosról, Polverino a gólvonalon állva kirúgta a labdát, Koke ismétlése szintén benne akadt el, majd Vitolo próbálta kapura kotorni a labdát, sikertelenül, és már lesen is volt.

43. perc: Vitolo ívelt középre jobbról, megint Costa csúsztatott, de most célt tévesztett.

45+1. perc: Vége az első félidőnek.

46. perc: Liechtenstein kezdi a második félidőt.

49. perc: Silva lépett ki, megpróbálta elvinni a labdát Jehle mellett, ám a kapus elütötte előle a labdát.

52. perc: Hasler odarúg Busquetsnek, sárga lap.

52. perc: Koke 28 méteres szabadrúgása a felső léc és a bal kapufa találkozásáról pattant vissza.

55. perc: GÓL! Nolito passzolt remekül a középcsatár poszton kilépő Sergi Robertónak, a jobbhátvéd pedig higgadtan a hálóba lőtt. 2-0.

59. perc: GÓL! Vitolo a tizenhatos jobb oldaláról, az alapvonaltól a kapu elé gurította a labdát, a berobbanó Silva pedig lépésekről a felső léc érintésével a hálóba lőtt. 3-0.

60. perc: GÓL! Vitolo a gólpassz után gólt lő, ezúttal épp Silva adott neki remek passzt, 8 méterről nem hibázott. 4-0.

63. perc: Diego Costa elé pattant a labda egy védőről, 12 méterről kapásból előtte, célt tévesztett.

66. perc: GÓL! Diego Costa egy csellel elküldte a védőjét, 10 méterről lőtt, Jehle lábbal védeni tudott, de a labda épp Costa fejére pattant vissza, aki a léc alá fejelte. 5-0.

73. perc: Ramos beadása után Morata fejelt, épp Jehle kezébe.

76. perc: Yildiz lök egy kiadósat a kilépő Moratán, sárga lap. A szabadrúgást Ramos fölélőtte.

82. perc: GÓL! Nolito passza után Morata a tizenhatos bal oldalán csinált egy cselt, majd a rosszul helyezkedő Jehle mellett a rövid alsóba lőtte a labdát. 6-0.

83. perc: GÓL! Busquets tolta a labdát Morata elé, aki 18 méterről elég gyengén Jehlét célozta meg, a liechtensteini kapus viszont beütötte a labdát saját kapujába. 7-0.

87. perc: Silva az ötös bal oldaláról, éles szögből ellőtte a labdát, a rövid kapufáról csúszott tovább.

90. perc: Silva ment el a jobb oldalon, lerázta a védőjét, majd Kokéhoz tette, aki kapásból visszalökte elé, és Silva éles szögből a kapuba tekerte a labdát. Az álomgólt les miatt nem adták meg, pedig méterekkel lógott be egy védő.

91. perc: GÓL! Silva azért is belövi a nyolcadikat, a Nolito által letett labdát 16 méterről laposan a hálóba lőtte. 8-0.

93. perc: Vége a mérkőzésnek.

Spanyolország: LINK.

Liechtenstein: LINK.

VB 2018 selejtezők: LINK.